میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۱۳
 
 
گل ۶ امتيازي شماره ۶
گل ۶ امتيازي شماره ۶
 

حساس‌ترین دیدار هفته بیست و نهم رقابت‌های فوتبال لیگ برتر در شرایطی با پیروزی استقلال به پایان رسید که پس از درگیری‌های دقایق پایانی نیمه اول، برخی هواداران استقلال به داور این دیدار توهین کردند تا وی در شروع نیمه دوم با دقایقی تاخیر حاضر به ورود به زمین شود.
در این دیدار که روز گذشته با حضور نزدیک به ۷۰ هزار تماشاگر و به قضاوت سعید مظفری زاده در ورزشگاه آزادی آغاز شد، تیم فوتبال استقلال موفق شد با گل دقیقه ۳۱ جواد نکونام برابر مهمان تبریزی خود به پیروزی برسد. امیر قلعه نویی تیمش را با یک تغییر بزرگ به میدان فرستاد که آن نیمکت نشینی جواد نکونام کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران بود. با این حال آنها شروع خوبی در نیمه اول داشتند و دقایقی مهمان تبریزی را تحت فشار قراردادند اما نتوانستند موقعیتی روی دروازه حریف ایجاد کنند.
در ۱۰ دقیقه دوم تراکتورسازی جسورتر از قبل روی دروازه استقلال حمله کرد تا بازی روند متعادلی به خود بگیرد. در دقیقه نوزدهم این دیدار خسرو حیدری مدافع تیم فوتبال استقلال به علت مصدومیت قادر به ادامه بازی نشد تا جواد نکونام فقط ۲۰ دقیقه نیمکت نشین باشد و به جای حیدری وارد زمین شود. کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران دقایقی بعد از ورودش به زمین موفق شد در دقیقه ۳۱ دروازه تراکتورسازی را باز کند. در این صحنه توپ ارسالی مجتبی جباری از جناح راست پس از رفت و برگشت در شلوغی محوطه شش قدم مقابل پای جواد نکونام قرار گرفت که ضربه آرام و زمینی این بازیکن پس از برخورد با تیر وارد دروازه شد تا تماشاگران استقلال سراز پا نشناسند. چند دقیقه بعد از این گل آرش برهانی در صحنه‌ای که با بازیکن تراکتورسازی درگیری پیدا کرده بود با سر به صورت این بازیکن کوبید تا سعید مظفری زاده با کارت قرمز مستقیم او را اخراج کند و استقلال ۵۰ دقیقه ۱۰ نفره بازی کند.
شروع نیمه دوم اما با حاشیه های زیادی همراه بود. زمانی که مظفری‌زاده در بین دو نیمه قصد ورود به رختکن را داشت حنیف عمران‌زاده که نیمکت نشین بود به سمت وی رفت و به قضاوتش اعتراض کرد که این اقدام کارت زرد مظفری زاده برای این مدافع را به همراه داشت.
پس از این اتفاق برخی از هواداران استقلال شعارهای زشت و ناشایستی علیه داور این دیدار سردادند. همین شعارها باعث شد مظفری‌زاده نیمه دوم حاضر به حضور در زمین نشود و در شرایطی که بازیکنان هر دو تیم درون زمین بودند، او حاضر به حضور نبود اما با پادرمیانی برخی مسئولان بالاخره مظفری زاده برگشت و بازی شروع شد.
استقلال که در نیمه دوم ۱۰ نفره بود بیشتر به کارهای دفاعی پرداخت و چشم به ضد حملات داشت. دفاع چند لایه آبی پوشان به بازیکنان سرخپوش میدان اجازه نزدیک شدن به دروازه را نمی داد. در دقیقه ۷۱ این دیدار شوت زیبای مهدی کریمیان با واکنش سیدمهدی رحمتی به کرنر رفت. در دقایق پایانی تراکتورسازی برای رسیدن به گل تساوی حملات زیادی را روی دروازه استقلال پی ریزی کرد اما دفاع پرتعداد و کم اشتباه آبی پوشان این فرصت را به تبریزی‌ها نداد تا به گل برسند. تیم فوتبال استقلال با این پیروزی ۵۹ امتیازی شد و به صدرنشینی اش در صدر جدول ادامه داد و تراکتورسازی با ۵۵ امتیاز در رده سوم قرار گرفت و جایش را به سپاهان اصفهان داد که ۵۶ امتیاز کسب کرده و در رده دوم قرار گرفته است.

شرح گل:
استقلال ۱-۰: مجتی جباری یک ضربه ایستگاهی را روی دروازه تراکتور فرستاد. ابتدا نکونام روی توپ اثر گذاشت، بعد از آن آرش برهانی هم تاثیر کوچکی روی توپ گذاشت و در شلوغی جلوی دروازه، نکونام با یک ضربه نوک پا، دروازه مهدی ثابتی را باز کرد.

بهترین بازیکن:
با در نظر گرفتن نمایش خوب مهدی کریمیان از تراکتور و ساموئل، منتظری و امیرحسین صادقی از استقلال، عنوان بهترین بازیکن را باید شایسته سیدمهدی رحمتی دانست که با دو سه واکنش فوق العاده، یک نمايش موفق دیگر در کارنامه اش ثبت کرد.

اتفاق ویژه:
روی یک درگیری ساده بین آرش برهانی و قاسم دهنوی، مصطفی اکرامی به آرش نزدیک شد و مهاجم استقلال هم با سر به صورت مدافع تراکتور ضربه زد. پس از آن بود که چند بازیکن دو تیم با هم درگیر شدند و برای چند لحظه ای، جو بازی متشنج شد. فریمانی کمک داور دوم این بازی، این صحنه را مستحق اخراج دانست و مظفری زاده پس از مشورت با کمک داورش، برهانی را از زمین بازی اخراج کرد. این دومین بازی خانگی پیاپی استقلال است که در نیمه اول، یک بازیکنش را از دست می دهد.

اتفاق ویژه ۲:
بین دو نیمه، حنیف عمران زاده که در این بازی روی نیمکت نشسته بود، به طرف سعید مظفری زاده رفت و به شدت به داور اعتراض کرد که بقیه بازیکنان، حنیف را از صحنه دور کردند. کادر فنی استقلال هم به تصمیم مظفری زاده معترض بودند.

اتفاق ویژه ۳:
سعید مظفری زاده به خاطر شعارهایی که هواداران استقلال بین دو نیمه به او داده بودند، قهر کرده بود و قصد نداشت که نیمه دوم را آغاز کند. عاقبت با وساطت رئیس کمیته انضباطی، ناظر فدراسیون و سرپرستان دو تیم، داور با ۵ دقیقه تاخیر از رختکن بیرون آمد و نیمه دوم را آغاز کرد. این اتفاق ها فقط در فوتبال ایران رخ می دهد.

اتفاق ویژه ۴:
همچون هفته های گذشته با ورود فرهاد مجیدی، تماشاگران استقلالی به شدت مهاجم محبوب تیم شان را تشویق کردند. استقلالی های روی سکو، با پرتاب نارنجک و شعار «... قاتل قرمز آمد» از مجیدی استقبال کردند.

اتفاق ویژه ۵:
سیدصالحی که بهترین گلزن تراکتورسازی است، تقریباً تمام نیمه دوم را مشغول درگیری لفظی با مدافع مستقیمش امیرحسین صادقی بود. سیدصالحی در طول بازی، شکایت صادقی را پیش نکونام و منتظری هم کرد!

استقلال: سیدمهدی رحمتی، پژمان منتظری، امیرحسین صادقی، علی حمودی، هاشم بیک زاده، خسرو حیدری (۱۹ جواد نکونام)، جی لوید ساموئل، مجتبی جباری، سیاوش اکبرپور، فرزاد حاتمی (۶۸ فرهاد مجیدی) آرش برهان ، سرمربی: امیر قلعه نویی

تراکتورسازی: مهدی ثابتی، مرتضی اسدی، محمد نصرتی، مصطفی اکرامی (۷۲ مسعود ابراهیم زاده)، محمد ایرانپوریان، مهدی کیانی، قاسم دهنوی (۶۰ جواد کاظمیان)، فلاویو لوپز، مهرداد کریمیان، محمد ابراهیمی (۷۸ گیلسون سوارس)، سیدمهدی سیدصالحی، سرمربی: تونی اولیویرا

ساير ديدارها
در ساير ديدارهاي برگزار شده ديروز، سپاهان اصفهان با برتری برابر صبای قم همچنان در کورس قهرمانی باقی ماند. در این دیدار زرد پوشان اصفهان با دو گل امین جهان عالیان در دقیقه ۲۶ و جواهیر سوکای در دقیقه ۷۳ توانستند مهمان خود صبای قم را مغلوب سازند. با این نتیجه سپاهان ۵۶ امتیاز شد و صبا با همان ۳۸ امتیاز به رده دهم سقوط کرد.
در دیگر دیدار سایپای کرج و ملوان به نتیجه‌ای بهتر از تساوی دو بر دو دست پیدا نکردند. گلهای این دیدار را سعید دقیقی در دقیقه ۱۵ و مجید ایوبی در دقیقه ۶۹ این دیدار برای سایپا و سید جلال رافخایی در دقیقه ۴۷ و علی رمضانی در دقیقه ۸۱ برای ملوان به ثمر رساندند. با این تساوی سایپا با ۳۶ امتیاز در همان رده دوازدهم باقی ماند و ملوان با ۳۸ امتیاز در جایگاه نهم قرار گرفت.
در کرمان هم مس میزبان پیکان بود که تلاش دو تیم به نتیجه‌ای نرسید و دو تیم امتیازات را تقسیم کردند. این دیدار با تساوی بدون گل به پایان رسید. این تساوی هیچ کمکی به وضعیت پیکان نکرد و شاگردان فیروز کریمی با ۲۴ امتیاز در همان رتبه شانزدهم باقی ماندند و مسی ها هم با ۴۲ امتیاز با وجود هم امتیازی با پرسپولیس بعلت تفاضل کمتر نسبت به این تیم در رتبه هفتم باقی ماندند. داماش هم روز گذشته در غياب حميد درخشان سرمربي معلق خود توانست صنعت نفت آبادان را سه بر یک شكست دهد.داماش با این پیروزی تا حدودی از منطقه سقوط فاصله گرفت.

کد مطلب: 80368
 
Share/Save/Bookmark