میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۸۸ ساعت ۱۰:۰۲
 
 
لیگ قهرمانان آسیا آخرين اميدهاي صبا در شب غيبت پيروزي
گروه ورزشي - هفته پنجم از مرحله گروهی مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا تحت تاثیر خروج تیم الشارجه امارات از دور رقابت‌ها و لغو دیدار این تیم برابر پيروزي به اتمام می رسد.

چشم پيروزي به نتیجه دیدار ریاض
جدال تعیین کننده الشارجه امارات - پيروزي لغو شد تا امروز در تنها دیدار گروه B در هفته پنجم از مرحله گروهی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا تیم الشباب عربستان در خانه به دیدار الغرافه قطر برود. نتیجه این بازی تاثیرمستقیم بر سرنوشت پيروزي خواهد داشت. اگر تیم الشباب که از امتیاز میزبانی برخوردار است، موفق به شکست الغرافه شود، پيروزي بدون احتساب نتیجه دیدار آخر خود مقابل نماینده عربستان جواز صعود به مرحله دوم را بدست می آورد.
اما اگر نتیجه بازی به سود تیم الغرافه رقم بخورد، شانس صعود هر دو تیم الشباب و پيروزي به خطر می افتد و سرخپوشان تهرانی برای راهیابی به مرحله دوم لیگ قهرمانان آسیا باید در بازی آخر مقابل نماینده عربستان پیروز شوند. یک حالت دیگر برای دیدار الشباب - الغرافه، تساوی دو تیم است. اگر این بازی مساوی تمام شود، پيروزي به رده سوم گروه B مسابقات لیگ قهرمانان آسیا سقوط می کند و با یک تساوی در دیدار آخر به مرحله حذفی رقابت‌ها راه پیدا می کند.
جدول رده بندی: 1- الشباب عربستان 4 امتیاز- تفاضل گل 2+، 2- پيروزي ایران 4 امتیاز- تفاضل گل 2-، 3- الغرافه قطر 3 امتیاز
صبای ایران - الهلال عربستان
صبای قم با تحمل دو شکست پی در پی در دیدار رفت و برگشت مقابل پاختاکور ازبکستان از تیمی امیدوار برای صعود به مرحله دوم لیگ قهرمانان آسیا به جمع تیمهایی پیوست که از شانس اندکی برای راهیابی به مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌ها برخوردارند.
شاگردان فیروز کریمی حال برای صعود از گروه A لیگ قهرمانان و راهیابی به جمع 16 تیم برتر این مسابقات دلخوش به خلق معجزه هستند. کار آنها هم مانند سپاهان و استقلال به اما و اگر کشیده و برای صعود باید در هر دو بازی آینده پیروز شوند و امیدوار باشند که الهلال هر دو دیدار آتی خود را واگذار کند.
شاگردان فیروز کریمی امروز مقابل الهلال صف آرایی می کنند تا شاید با شکست این تیم روزنه امیدی برای صعود پیش روی شان باز شود. حریف آنها تیمی بحران است که در مسابقات داخلی عربستان نتایج ضعیفی کسب کرده است. آبی پوشان الهلال پس از آنکه قهرمانی در لیگ برتر باشگاه‌های عربستان را در هفته آخر این مسابقات از دست دادند، در جام پادشاهی این کشور نیز شکستی تلخ را مقابل الشباب متحمل شده و در آستانه حذف قرار گرفتند. تمام این ناکامی‌های منجر به اخراج "جرج لیکنز"، سرمربی بلژیکی تیم الهلال شد تا آبی پوشان ریاض با مربی جدید و افکاری تازه مقابل شاگردان فیروز کریمی صف آرایی کنند.
جدول رده بندی:
1 - پاختاکور ازبکستان 10 امتیاز، 2- الهلال عربستان
8 امتیاز، 3- صبای ایران 2 امتیاز، 4- الاهلی امارات یک امتیاز
کد مطلب: 15108
 
Share/Save/Bookmark