میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۱
 
 
تل‌آویو و ریاض در تیررس موشک‌های مقاومت عراق

به رغم تقلای صهیونیست‌ها و آمریکا برای پنهان سازی قدرت مقاومت، جهانیان بر جایگاه و اقتدار مقاومت اذعان دارند چنانکه حتی رسانه های آمریکایی به قدرت گروه های مقاومت عراق در هدف قرار دادن تل آویو و ریاض اذعان دارند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نجباء، دو پایگاه امنیتی آمریکایی در بررسی تحولات جاری خاورمیانه، سفر اخیر سخنگوی مقاومت اسلامی نُجَباء به ایران و دیدارهای او با مقامات بلندپایه جمهوری اسلامی را مورد توجه قرار دادند.
پایگاه دیپ استیت با اشاره به شایعه ادغام بسیج مردمی عراق در ارتش این کشور، نوشت: ایران تقویت برخی از گروه‌های الحشد الشعبی را در دستور کار قرار داده است تا آن‌ها را به‌سمت خودکفایی و استقلال بیشتر هدایت کند. وب‌سایت یادشده در ادامه خاطرنشان ساخت: در این رابطه می‌توان به سفر اخیر یکی از فرماندهان ارشد حشد شعبی و سخنگوی جنبش نُجَباء به ایران اشاره کرد. او در سفر خود به تهران گفته است هر دولتی که در عراق مقابل ایران بایستد، ظرف چند هفته سرنگون خواهد شد.این پایگاه آمریکایی افزود: اصلی‌ترین عامل بازدارنده در برابر حملات آمریکا، اسرائیل و عربستان به ایران، گروه‌های عراقی هستند که سپاه قدس آن‌ها را به موشک‌هایی با بُرد کوتاه و متوسط تجهیز کرده است و می‌توانند ریاض و تل‌آویو را هدف قرار دهند. کریتیکال تریتس دیگر پایگاه آمریکایی است که طی گزارشی راجع به سرنگونی یک پهپاد ناشناس بر فراز مقر لشکر ۱۲ حشد متشکل از نیروهای مقاومت اسلامی نُجَباء در نزدیکی بغداد، می‌نویسد: نُجَباء روابط نزدیکی با تهران دارد و اخیراً یکی از فرماندهانش با چند مسئول ایرانی، از جمله مشاور نظامی رهبر جمهوری اسلامی، دیدار کرده است. وب‌سایت فوق که وابسته به اندیشکده امریکن اینترپرایز است، در پایان گزارش خود این بخش از اظهارات سرلشکر «سیدیحیی رحیم‌صفوی» خطاب به مهندس «نصر الشِمَّری» را مورد توجه ویژه قرار داد که: دفاع از بغداد، دفاع از تهران است.
خبر دیگر آنکه ائتلاف فتح در پارلمان عراق حمله رژیم صهیونیستی به حشد شعبی در القائم در الانبار را به مثابه اعلام جنگ علیه عراق و ملت و حاکمیت ملی آن دانست. در بیانیه این ائتلاف ضمن محکوم کردن این حملات آمده است: حملات متوالی به انبارهای سلاح حشد شعبی و مراکز نظامی آن که به حمله به فرماندهان آن هم رسیده است و یکی از فرماندهان حشد شعبی در شهر القائم هدف قرار گرفته، تحول خطرناکی است. در عین حال که حق واکنش را محفوظ می دانیم، ائتلاف بین المللی به ویژه آمریکا را مسئول کامل این حملات می دانیم که ما آنرا اعلام جنگ علیه عراق و ملت و حاکمیتش به حساب می آوریم. از سوی دیگر «محمد البصری» یک کارشناس عراقی اعلام کرد که بغداد برای حمایت از حریم هوایی خود، توافقنامه امنیتی راهبردی را با آمریکا به امضا رساند، ولی عقلانی نیست که آمریکا پهپادهای اسرائیلی را نبیند که الحشد الشعبی را بمباران می‌کنند.

کد مطلب: 110528
 
Share/Save/Bookmark