میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۱
 
 
ناکامی ارتش صهیونیستی در برابر مقاومت ابعاد تازه‌ای گرفت
شکست سامانه فلاخن داوود
شکست سامانه فلاخن داوود
 

در دستاوردی دیگر برای مقاومت فلسطین، کارشناسان نظامی رژیم صهیونیستی اذعان کردند که سامانه پدافند موشکی فلاخن داوود در اولین شلیک عملیاتی خود، شکست خورده است.
در حالی که پیشتر مقامات رژیم صهیونیستی به قدرت و دقت سامانه پدافند موشکی «فلاخن داوود» افتخار می‌کردند اما اولین شلیک رزمی واقعی این سامانه، به خطا رفت. به اذعان کارشناسان و مقامات نظامی رژیم صهیونیستی، اولین شلیک سامانه پدافند فلاخن داوود که برای رهگیری دو موشک از سوریه انجام شده بود، خطا رفته و به هدف اصابت نکرد.
به نوشته وبگاه «یدیعوت آحرونوت» تیم تحقیقاتی ارزیاب، متشکل از کارشناسان شرکت رافال (سازنده این سامانه) و نمایندگانی از وزارت جنگ و نیروی هوایی رژیم صهیونیستی گزارش دادند که اولین شلیک رهگیری فلاخن داوود به «دلایل فنی» با شکست مواجه شده است.
آژیرهای خطر در جولان اشغالی به صدا درآمده و گفته شد که چند شیء پرنده (از جمله پهپاد و راکت) وارد حریم هوایی شمال فلسطین اشغالی شده است. سامانه فلاخن داوود نیز برای رهگیری یکی از این موشک‌ها، فعال شد که اولین تجربه عملیاتی این سامانه در میدان واقعی نبرد بود. دستگاه نظامی - امنیتی رژیم صهیونیستی امیدوار است بتواند طی دو یا سه روز آینده درباره علت دقیق شکست خوردن اولین شلیک رهگیری این سامانه، اظهارنظر کند.
تیم ارزیاب تاکید کرد که این شکست به خاطر خطای انسانی نبوده و معایب فنی و ساختاری باعث به خطا رفتن آن شده است. ساکن بودن و عدم تحرک‌پذیری سامانه‌های فلاخن داوود بر خلاف گنبد آهنین، باعث شده که کارشناسان نظامی رژیم صهیونیستی، تصمیم اولیه برای شلیک کردن موشک این سامانه جهت رهگیری شئ ورودی به حریم هوایی جولان اشغالی را اشتباه و باعث لو رفتن محل استقرار این سامانه‌ها بیان کنند.
گفته می‌شود شیئی که راکت رهگیری فلاخن داوود برای هدف قرار دادن آن شلیک شده بود، موشک SS-۲۱ روسی بوده که درپی عملیات ارتش سوریه در مناطق جنوبی، به سمت جولان اشغالی راه گم کرده بود.
سیستم پدافند هوایی رژیم صهیونیستی مشتمل بر سه لایه است. لایه اول سامانه گنبد آهنین، که برای هدف قرار دادن راکت‌های کوتاه‌برد طراحی شده است. لایه دوم سامانه «فلاخن داوود»، که برای مقابله با موشک‌های بالستیک میان‌برد ساخته شده است. لایه سوم سامانه «پیکان»، که برای ازبین بردن موشک‌های دوربرد و قاره‌پیما مستقر شده است. البته رژیم صهیونیستی چند سامانه پاتریوت ساخت آمریکا نیز دارد که برای نابود کردن اهداف میان تا دور برد و موشک‌های بالستیک ساخته شده است.
این در حالی است که وزارت جنگ رژیم صهیونیستی پیشتر از آزمایش کامل پدافند موشکی سه لایه این رژیم شامل گنبد آهنین، فلاخن داوود و پیکان ۳ طی روزهای اخیر در پایگاه پالماخیم در سواحل مدیترانه خبر داده بود
خبر دیگر آنکه کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل با «تکان‌دهنده» توصیف کردن کشتار مردم غزه توسط نظامیان صهیونیست، درباره نقض قوانین بین‌المللی و حقوق بشر به رژیم صهیونیستی هشدار داد. «زید رعد الحسین» رئیس شورای حقوق بشر سازمان ملل با انتقاد شدید از رژیم صهیونیستی، کشتار فلسطینیان توسط نظامیان رژیم صهیونیستی در تظاهرات مرز غزه را «تکان‌دهنده» توصیف کرد.
رعدالحسین در جلسه شورای حقوق بشر با ابراز نگرانی از افزایش چشمگیر خشونت‌ها در مرز غزه طی چند ماه اخیر، گفت: «به همه طرف‌ها تذکر می‌دهم که هرگونه استفاده نامناسب یا بی‌ملاحظه از سلاح گرم که منجر به کشته یا زخمی شدن غیرنظامیان شود، در قوانین بین‌المللی ممنوع است». وی با انتقاد از تداوم بی‌وقفه شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در کرانه باختری و قدس شرقی، گفت: «از ابتدای سال ۲۰۱۸، حملات شهرک‌نشینان به فلسطینیان به بیشترین میزان خود طی سه سال اخیر رسیده است».
در این میان «نیکی هیلی» نماینده آمریکا در سازمان ملل طی سخنرانی در مجمع «مسیحیان متحد برای اسرائیل» خواستار مقابله با جنبش تحریم‌های ضد رژیم صهیونیستی (BDS) شد. هیلی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی به «دوست» و متحد نیاز دارد، گفت: «در دنیایی زندگی می‌کنیم که رویکرد ضدیت با یهودیت رو به افزایش است... برخی کشورها علنا خواستار نابودی اسرائیل هستند». وی سپس با اشاره به فعالیت گسترده جنبش تحریم‌های ضد رژیم صهیونیستی در داخل ایالات متحده، توضیح داد: «همینجا در تعداد زیادی از کالج‌ها و دانشگاه‌ها، جنبش ضدیهودی BDS به انگیزه رایجی برای دانشجویان و اساتید تبدیل شده است. مقابله با این کمپین فشار جهانی علیه اسرائیل، در قلب آمریکا و جنبش مسیحیان متحد برای اسرائیل است».
نماینده آمریکا در سازمان ملل سپس به انتقاد از رویکرد ضد صهیونیستی این سازمان پرداخت. وی زمانی که سازمان ملل علیه کره‌شمالی تحریم‌های سنگینی را وضع کرد تا برای محدود کردن برنامه هسته‌ای خود به پای میز مذاکره بیاید، آنجا را مکانی مثبت و مفید و زمانی که سازمان ملل علیه اسرائیل موضع‌گیری می‌کند، آنجا را مکانی آزاردهنده خواند.

کد مطلب: 105326
 
Share/Save/Bookmark