میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۳
 
 
متجاوزان به یمن تاوان خواهند داد

همزمان با تشدید حملات ائتلاف آمریکایی- سعودی به یمن، سخنگوی رسمی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به متجاوزان به این کشور درباره تشدید حملاتشان هشدار داد.
سرتیپ یحیی السریع، سخنگوی رسمی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، تأکید کرد عملیات ویژه تهاجمی پهپاد‌های یمنی به فرودگاه منطقه‌ای جیزان در جنوب عربستان در چارچوب حمله به مجموعه اهداف مشخص شده صورت گرفته است که در گذشته اعلام شده است. او گفت این عملیات پاسخی طبیعی به ادامه تجاوزات به یمن است.
سخنگوی رسمی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن تاکید کرد: این عملیات، آشیانه‌ها و باند‌های هواپیما‌های بدون خلبان را در فرودگاه جیزان هدف قرار داد؛ فرودگاهی که دشمن آن را به پایگاه نظامی حمله به یمن تبدیل کرده است.
سرتیپ السریع به متجاوزان درباره ادامه تشدید حملاتشان هشدار داد و گفت: اگر دشمن به تشدید حملاتش ادامه دهد بهایش را خواهد پرداخت. خبر دیگر آنکه دو سناتور آمریکایی به دنبال تصویب یک قطعنامه برای مقابله با دور زدن کنگره از سوی کاخ سفید و محدود کردن فروش بی حساب و کتاب تسلیحات به عربستان سعودی هستند.
در این میان پایگا خبری رای الیوم با اشاره به توسعه توانمندی‌های بومی یمنی‌ها گزارش داد که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن ‏در آخرین مرحله ساخت و استقرار سامانه‌های دفاع هوایی پیشرفته هستند. یمنی ها تاکید دارند بنابراین زمان اجرای عملیات تهاجمی گسترده رسیده است که در آن نیروهای صنعا اقدام به آزادسازی مناطق تحت تسلط نیروهای یمنی مورد حمایت ائتلاف خواهند کرد و این قضیه به تایید مقامات نظامی صنعا رسیده است به این معنا که جنگنده‌های ائتلاف مانع عملیات نمی‌شوند بخصوص در مناطق بازی که نیروی هوایی دست برتر را دارد.
خبر دیگر از یمن آنکه یک شبکه سعودی اعلام کرد، خالد الیمانی وزیر خارجه دولت مستعفی یمن رسما استعفای خود را به «عبد ربه منصور هادی» تحویل داده است. الیمانی، سال گذشته در جریان نشست «لهستان» که علیه ایران برگزار شد، در کنار نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نشسته بود و این اقدام او جنجال بزرگی در رسانه‌ها ایجاد کرد.
خبر دیگر آنکه ارتش و کمیته های مردمی یمن یورش متجاوزان سعودی به پایگاه نیروهای یمنی در شهر مرزی «نجران» را ناکام گذاشتند. متجاوزان برای تحقق این هدف خود صحراء الاجاشر را هدف یورش وحشیانه قرار دادند. با این حال، دخالت به موقع ارتش و کمیته‌های مردمی یمن مانع از تسلط متجاوزان سعودی بر پایگاه یمنی‌ها شد. همچنین متجاوزان رژیم سعودی منطقه «الدریهمی» واقع در شهر «الحدیده» را هدف حملات توپخانه‌ای گسترده قرار دادند. طبق اعلام رسانه‌های عربی، منطقه الدریهمی واقع در شهر الحدیده هدف حملات توپخانه ای گسترده متجاوزان قرار گرفت. این درحالی است که پیشتر سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرده بود که آتش بس الحدیده هزاران بار نقض شده است. ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به عملیات‌های خود علیه مواضع متجاوزان سعودی ادامه می‌دهند.
ارتش و کمیته‌های مردمی یمن یک موشک بالستیک دیگر به مواضع متجاوزان شلیک کردند. بدین ترتیب مواضع متجاوزان در استان الضالع هدف اصابت موشک بالستیک «زلزال ۱» قرار گرفت. طبق اعلام رسانه‌های یمنی، به دنبال این حمله موشکی شماری از عناصر متجاوز سعودی کشته و زخمی شدند.

کد مطلب: 109322
 
Share/Save/Bookmark