میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۲۱
 
 
واکنش‌ها به نمایش خنده‌دار دولت تروریست و تروریست‌پرور ادامه دارد
... از این عصبانیت بمیر!
... از این عصبانیت بمیر!
 

خدا رحمت کند شهید مظلوم و بزرگوار «بهشتی» را که چه زیبا گفته بود: «به آمریکا بگویید از دست ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر.»
حکایت این مصوبه مضحک اخیر امریکا هم از سر همین عصبانیت است که چهل سال است رهای‌شان نمی‌کند. دل‌شان خوش بود که می‌توانند لطیفه جان بولتون در سیرک گروهک تروریستی منافقین را عملی کنند و جمهوری اسلامی چهلمین سال پیروزی‌اش را نبیند. اما نه تنها آن حرف مزخرف رنگ واقعیت به خود گرفت، نه تنها با خروج مردک از «برجام» نظام سرنگون شد که حالا قدرت منطقه‌ای ایران خاری در چشم‌شان شده است.
برای «کدخدا»ی دیروز دنیا سخت است که ببیند بچه‌های این انقلاب در همه جا نفوذ دارند. چشم دیدن این را ندارد که موشک‌های ما درست بخورد وسط بساط عمله‌های امریکا و عربستان و رژیم صهیونیسیتی. نمی‌تواند باور کند ناوهایش در خلیج‌فارس آرامش ندارند. باور نمی‌کند پهپادهای ما مثل عقاب بالای سرشان است. باورشان نمی‌شد که سوریه همچنان باق بماند و رئیس‌جمهورش محکم سر جای خودش نشسته باشد. خرج‌های چند ترلیون دلاری‌شان به خاکستر تبدیل شد و حالا مانده‌اند که چه کنند.
پرده جدید نمایش‌شان قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گروه‌های تروریستی است. اینجا همان مثال معروف فارسی در ذهن تداعی می‌شود که «برعكس نهند نام زنگی كافور». دولتی که طی همه این سال‌ها حامی و پشتیبان بزرگ‌ترین دولت‌ها و گروه‌های تروریستی بوده، حالا شاقول خراب و کج شناسایی «تروریست» شده است. دولتی که در به خاک و خون کشیدن مردم بی‌گناه ید طولایی دارد، شده مخالف تروریست. از این خنده‌دارتر نمی‌شود این نمایش دلقک‌ها. آنها که هر جا مردم هستند رو به آنها اسلحه گرفته‌اند. از یمن، افغانستان و عراق بگیر تا لبنان، فلسطین و سوریه.
این زور بی‌خود هم جز عزت بیشتر برای پاسداران انقلاب اسلامی نتیجه دیگری نخواهد داشت که باش تا صبح دولتت بدمد!

اقدام ترامپ علیه سپاه بحران‌زاست
معاون اول رئیس‌جمهور گفت: کارنامه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مقابله با اشکال مختلف تروریسم در منطقه موفق و افتخارآمیز است و نخواهیم گذاشت تروریسم مورد حمایت دولت آمریکا و رژیم اشغالگر قدس منافع ملی و امنیت منطقه را مورد تهدید قرار دهد.
اسحاق جهانگیری در اطلاعیه‌ای با اشاره به اقدام بی‌سابقه، نابخردانه و بحران‌زا دولت آمریکا در قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سازمان‌های تروریستی، تاکید کرد: این اقدام نمونه جدید دشمنی آشکار دولت آمریکا با نظام جمهوری اسلامی و ایران مقتدر و در امتداد جنگ اقتصادی و تحریمی است که آن دولت پیمان‌شکن علیه ملت و دولت ما از سال پیش سازمان داده است.
در این اطلاعیه با یادآوری کارنامه افتخارآمیز سپاه در مقابله با اشکال مختلف تروریسم در منطقه، تصریح شده است: دولت با اتکای به قدرت اتحاد و همبستگی ملی و مقاومت در برابر هرگونه زیاده خواهی نخواهد گذاشت که تروریسم مورد حمایت دولت آمریکا و رژیم اشغالگر قدس منافع ملی و امنیت منطقه را مجدداً مورد تهدید قرار دهد.

پیروزی‌های سپاه موجب عصبانیت آمریکا شده است
وزیر دفاع در پیامی به مناسبت روز پاسدار اعلام کرد: پیروزی‌ها و توانایی‌های سپاه، آمریکا، رژیم صهیونیستی و عوامل تروریستی آنها را ناکام و عصبانی کرده است.
امیر حاتمی با صدور بیانیه‌ای ضمن گرامیداشت روز پاسدار اعلام کرد: پاسداران عزیز برای رسیدن به آرمان‌های بلند و در تراز انقلاب‌ لحظه‌ای از مجاهدت و تلاش فروگذار نکردند. وی با بیان اینکه سپاه پاسداران طبق اصل ۱۵۰ قانون اساسی ایران وظیفه نگهبانی از انقلاب و دستاوردهای آن را برعهده دارد، اعلام کرد: اقدام مغایر با موازین بین‌المللی دولت آمریکا به منزله مقابله با قانون اساسی است که با رأی ملت بزرگ ایران تصویب شده است و در واقع مقابله با ملت ایران و فرزندان ملت در سپاه است.
وی تصریح کرد: پیروزی‌های متمادی انقلاب اسلامی در عرصه نظامی در جبهه مقاومت، کنترل و مهار توطئه‌ها و فتنه‌آفرینی‌های دشمنان داخلی و خارجی به ویژه آمریکا و رژیم صهیونیستی همیشه آنان را عاجز و سردرگم کرده که این حاصل جلوه‌گری نقش عاشورایی و معرفتی سپاه و نیروهای مسلح و مدافعان کشور و نظام اسلامی است و ‌اگر آمریکایی‌ها ‌‌که سپاه ‌را به عنوان گروه‌های تروریستی قرار دادند، این اقدام ‌حماقت‌آمیز را اجرایی کنند، براساس‌ راهبردهای تعیین شده نظام ‌مقابله به مثل مقتدرانه خواهیم کرد‌.

اقدام آمریکا نشانگر دشمنی آنها با انقلاب است
وزیر اطلاعات، اقدام آمریکا درخصوص قراردادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروه‌های تروریستی را محکوم و اعلام کرد این اقدام آمریکا نشانگر عمق کینه و دشمنی با انقلاب اسلامی و مردم انقلابی ایران است.
حجت‌الاسلام سیدمحمود علوی ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و روز پاسدار، اقدام آمریکا درخصوص قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروه‌های تروریستی را محکوم و اعلام کرد این اقدام آمریکا نشانگر عمق کینه و دشمنی با انقلاب اسلامی و مردم انقلابی ایران است.
وی با بی‌اثر دانستن اینگونه اقدامات خصمانه دشمن گفت: جامعه اطلاعاتی ایران با وحدت و همدلی همواره توطئه‌های مختلف دشمن را خنثی نموده و این‌بار هم به توفیق الهی و به مدد عنایات ائمه اطهار(ع)، توجه حضرت ولی عصر(عج) و تحت فرماندهی معظم کل قوا و همکاری مردم عزیز کشور این ترفند را خنثی و دشمن را ناکام می‌گذارد.

شکست راهبردی نصیب آمریکا می شود
دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: بیانیه کاخ سفید و ترامپ یک شکست راهبردی را نصیب آمریکا خواهد کرد و اگر غلطی کنند به آنها پاسخ قدرتمندانه خواهیم داد.
سرلشکر سیدیحیی صفوی گفت: بزرگترین اشتباه راهبردی سیاسی و نظامی آمریکا خطاب دادن تروریسم به سپاه که خلاف عقل و قوانین بین‌المللی است می‌باشد و واکنش جمهوری اسلامی ایران در تروریستی قراردادن ستاد فرماندهی نیروهای آمریکایی مستقر در غرب آسیا موسوم به سنتکام و نیز کلیه نیروهای وابسته به آن کاملاً طبیعی بود. مشاور عالی مقام معظم رهبری درخصوص تحت تأثیر بودن تصمیم ترامپ گفت: اقدام ضد ایرانی رئیس‌جمهور ایالات متحده در قرار دادن نام سپاه پاسداران در فهرست گروه‌های تروریستی آمریکا، تحت تأثیر لابی صهیونیستی و پول‌های عربستان، در کنار قدرت نفوذ کوشنر داماد ترامپ صورت گرفته است.

آمریکا بزرگترین حامی تروریسم در جهان
فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: تصمیم نابخردانه و بی‌اساس کاخ سفید مبنی بر تروریست خواندن سپاه در حالی صورت گرفت که دولت آمریکا خود بزرگترین حامی تروریست در جهان است.
امیر کیومرث حیدری اقدام نابخردانه آمریکا در قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی را محکوم کرد.
وی در ادامه افزود: تصاویر زانو زدن تفنگداران آمریکایی در آب‌های کشورمان، همچنین نقشه خاورمیانه جدید و جغرافیای محور مقاومت نشانه‌هایی از عجز و ناتوانی استکبار جهانی در برابر ملت ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است. نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران ضمن محکوم کردن اقدام خصمانه دولت استکبار جهانی در قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در فهرست سازمان‌های تروریستی بار دیگر اعلام می‌دارد؛ آمادگی کامل در برابر هرگونه تهدید و حرکت احمقانه دشمنان را دارد و با اتحاد و همدلی با برادران عزیزمان در سپاه پاسداران اسلامی و نیروهای مسلح در هر میدانی طومار آن‌ها را در هم خواهیم پیچید.

۱۴ طرح مقابله با اقدامات خصمانه آمریکا
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ۱۴ طرح مقابله با اقدامات خصمانه آمریکا در کمیسیون امنیت ملی مجلس بررسی شد.
حشمت‌الله فلاحت‌پیشه اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب سخنانی داشتند مبنی بر اینکه «کنگره در سال‌های ۹۶ و ۹۷، ۲۲۶ طرح و لایحه علیه جمهوری اسلامی ارائه و یا تصویب کرده است و باید از مجلس شورای اسلامی خود گلایه و سؤال بکنیم که این مجلس تاکنون چند طرح و یا لایحه علیه خباثت‌های آمریکا ارائه یا تصویب کرده است» که فرمایشی به حق و شایسته است.
وی از بررسی ۱۴ طرح مربوط به مقابله با اقدامات خصمانه آمریکا در این کمیسیون خبر داد و گفت: در راستای پیگیری فرمایشات مقام معظم رهبری نقش آمریکا در تروریسم سلفی، شکل‌‌گیری داعش، انتقال داعش به افغانستان، بیوتروریسم، جلوگیری از واردات دارو و مواد غذایی و کمک‌های صلیب سرخ جهانی به ایران در کمیسیون امنیت ملی مجلس بررسی می‌شود.

اقدام آمریکا به ضرر خودش تمام می‌شود
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی به اقدام اخیر آمریکا علیه سپاه واکنش نشان داد.
علی مطهری گفت: معتقدم این اقدام آمریکا باعث وحدت بیشتر مردم و نیز محبوبیت بیشتر سپاه در ایران و منطقه خاورمیانه خواهد شد.
وی، اقدام آمریکا برای قرار دادن نام سپاه در فهرست سازمان‌های تروریستی را، اشتباهی بزرگ و استراتژی از سوی آمریکایی‌ها دانست و اظهار داشت: دلیل آن این است که نهادی مانند سپاه که در بین مردم ایران و ملت‌های منطقه محبوب است را وقتی تروریست می‌نامند، به نفع او (سپاه) و به ضرر آمریکا خواهد بود، زیرا سپاه محبوبیت دارد.

سپاه؛ نگین درخشان اقتدار و ثبات
مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل گفت: سپاه پاسداران نگین درخشان اقتدار و ثبات ایران و عامل صلح منطقه بوده و خواهد بود.
علی‌اکبر ولایتی گفت: سپاهِ پرافتخار ایران اسلامی همواره مدافع اسلام، نظام جمهوری اسلامی ایران و عامل شکست توطئه‌ها و خواب‌های شوم دشمنان منطقه و جهان اسلام بوده و هست و این اقدام ننگین دولت آمریکا نشان از ضعف، ناتوانی و توسل به هر اقدام نابخردانه‌ای در اوج استیصال و بی‌آبرویی در میان جهانیان است که البته با واکنش جدی ایران مواجه شده و خواهد شد.
وی تصریح کرد: این اقدام در کنار تلاش‌های مذبوحانه دیگر در پرونده رژیم آمریکا به ریاست این فرد نژادپرست خواهد ماند و بی‌تردید همه این تحرکات، نشانه اقتدار ایران اسلامی است.

ماهیت خبیث آمریکا برای افکار عمومی دنیا روشن شد
وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی خباثت آمریکایی‌ها در شرایط سیل را مورد اشاره قرار داد و گفت: آن‌ها از طرفی با بستن حساب‌های هلال‌احمر، مانع می‌شوند کمک‌های ایرانیان خارج از کشور به سیل‌زدگان برسد و از طرفی دیگر و در شرایطی که نیروهای غیرتمند سپاه با تمام وجود به کمک سیل‌زدگان شتافته‌اند، سپاه را در شمار سازمان‌های تروریستی قرار می‌دهند.
سیّدمحمّد حسینی ادامه داد: سپاه همواره مدافع ملت و در کنار محرومان و مظلومان منطقه بوده و در برابر تروریست‌ها ایستاده است و این در حالی است که می‌دانیم ارتش آمریکا بیشترین حمایت را از تروریست داشته است و داعش را آن‌ها ایجاد کرده‌اند و جنایاتی که در لبنان و سوریه و فلسطین و یمن انجام می‌شود به طور مستقیم یا با حمایت آن‌ها رخ می‌دهد.
وی به ‌رسمیت شناختن جولان توسط ترامپ به‌ عنوان منطقه تحت مالکیت رژیم صهیونیستی را مورد اشاره قرار داد و گفت: آمریکا از یک رژیمی که سرکوبگر است، چنین حمایت می‌کند و از طرفی سپاه را در لیست سازمان‌های تروریستی قرار می‌دهد. اگر این موضوع به درستی برای مردم دنیا به تصویر کشیده بشود، ماهیت خبیث آمریکایی‌ها بیش از گذشته برای افکار عمومی دنیا روشن می‌شود.

آسایش از آمریکایی‌ها سلب خواهد شد
نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تحریم دفاعی و تروریست اعلام کردن سپاه آسایش را از نیروهای نظامی آمریکا در منطقه سلب خواهد کرد افزود: دستگاه دیپلماسی کشور و مجلس با هماهنگی و حفظ منافع کشور اقدامات خصمانه آمریکا را بدون پاسخ نخواهد گذاشت.
امیر خجسته موضع‌گیری وزیر امور خارجه ایران در برابر اقدام ناشیانه و مضحک آمریکا را قابل تقدیر دانست و گفت: دولت آمریکا به خوبی می‌داند در برابر جمهوری اسلامی در منطقه قدرت چندانی ندارد و برای خوش‌رقصی در برابر رژیم صهیونیستی و آغاز جدید برنامه سوءاستفاده مالی از عربستان سعودی و شاه سلمان با این اقدام مضحک و قرار دادن نام سپاه پاسداران در لیست تروریستی سعی بر کاهش بار روانی شکست خود در منطقه و جبران این فشار را دارد.
وی با اشاره به دیدارش با محمدجواد ظریف افزود: در قانون مصوب مجلس بر حمایت ویژه از سپاه پاسداران تاکید شده و از مجموعه نیروهای نظامی و اطلاعاتی آمریکا به عنوان حامیان گروه‌های تروریستی و نام بسیاری از اشخاص آمریکایی را در فهرست تحریم ثبت و انتشار داد.

آمریکا به دنبال سرپوش گذاشتن بر ناکامی‌های خود
ستادکل نیروهای مسلح در بیانیه‌ای ضمن محکومیت اقدام خصمانه آمریکا در گنجاندن نام سپاه در فهرست گروه‌های به اصطلاح تروریستی، نسبت به عواقب این اقدام هشدار داد.
در بیانیه ستاد کل نیروهای مسلح آمده است: مطالعه رفتارهای ماجراجویانه آمریکای جنایتکار و خونریز در منطقه طی چند دهه گذشته این واقعیت را به اثبات می‌رساند که آمریکا همواره با هدف ایجاد حاشیه امن برای رژیم کودک‌کش صهیونیستی و توجیه جنایات تروریستی خود از هیچ تلاشی برای ناامن ساختن منطقه غرب آسیا فروگذار نکرده و با حمایت‌های پیدا و پنهان از گروه‌های تروریستی همچون داعش، القاعده، النصره و… که خود در ایجاد و شکل‌گیری آنها نقش اساسی داشته است، به اقدامات تروریستی و ایجاد ناامنی در مناطق مختلف جهان دامن زده که تحولات چند سال اخیر در عراق، سوریه، یمن و افغانستان و حمایت آشکار از گروه تروریستی داعش تنها نمونه‌ای از این اقدامات برهم‌زننده نظم و امنیت منطقه‌ای از سوی آمریکاست.
این بیانیه می‌افزاید: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان یکی از ارکان مقتدر نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به عنوان مدافع ارزش‌های اسلامی و حامی ملت انقلابی از ابتدای پیروزی انقلاب همواره در خط مبارزه با جبهه استکباری حضور مؤثر و پیش تازانه داشته که سلحشوری‌های این نهاد مردمی و انقلابی در دوران دفاع‌مقدس برگ زرینی بر افتخارات آن محسوب می‌شود که امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب در توصیف این خدمات فرمودند: «اگر سپاه نبود کشور هم نبود». این بیانیه تصریح کرده است: اقدام دولت ایالات متحده در تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درواقع تلاشی مذبوحانه و از سر استیصال و انتقام‌جویی برای سرپوش گذاشتن بر ناکامی‌های آنها در منطقه است که البته هیچ ارزش و اعتبار عملیاتی ندارد و عملاً محکوم به شکست است.

نویسنده: مائده شیرپور

کد مطلب: 108422
 
Share/Save/Bookmark