میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۲۰:۳۷
 
 
ذوب آهن صفر - پرسپولیس ۱
عبور از پيچ خطرناك
عبور از پيچ خطرناك
 

گروه ورزشي - با سوت علیرضا فغانی یکی از حساسترین مسابقات جام حذفی در ورزشگاه فولادشهر آغاز شد .
قرمز پوشان پایتخت تا۱۰ دقیقه ابتدایی مسابقه خیلی خوب و روان توپ را به گردش در آوردند . شاگردان گل محمدی با پاسهای عمقی در پشت دفاع ذوب آهن سعی در تغذیه پروویچ و هادی نوروزی را داشتند که غلامرضا رضایی نیز به عنوان مهاجم کاذب به این جمع اضافه می شد . سبز پوشان شهر اصفهان نیز با تجمع در قوس محوطه جریمه خود راه های نفوذ سرخپوشان را مسدود کردند . با گذشت زمان این ذوبی ها بودند که مالکیت توپ و میدان را از سرخ ها ربودند و با سانترهایشان از دو جناح عرصه را بر تیم پرسپولیس تنگ‌تر کردند اما موفق به گشودن دروازه نیلسون نشدند . در دو صحنه ذوبی ها با اسماعیل فرهادی و محسن بیاتی نیا می توانستند دروازه تیم پرسپولیس را باز کنند که هر دوبار نیلسون ناجی دروازه اش شد . به هرحال بازی جذاب دو تیم در وقت اول با تساوی بدون گل به پایان رسد تا نیمه مربیان تعیین کننده بازی در وقت دوم باشد. حساسیت بازی در وقت دوم آنقدر شدت گرفت که هافبک‌های دو تیم در میانه زمین جدال تمام عیاری را بر سر مالکیت توپ با یکدیگر داشتند . قرمز پوشان برای ایجاد موقعیت بر روی دروازه ذوب آهن با پاسهای بلند برای هادی نوروزی سعی کردند به نوعی وی را صاحب موقعیت کنند که پوشش چند لایه خط دفاعی ذوب آهن جلوی این "ترفند"پرسپولیسی‌ها را می گرفت . سرمربی تیم پرسپولیس برای نظم دادن بیشتر به خط میانی تیمش محمد نوری را بجای مارکو وارد بازی کرد در آن سو کاظمی نیز اسماعیل بکو فوفانو مهاجم ساحل عاجی خود را بجای محسن بیاتی نیا به بازی فرا خواند تا دردقایق پایانی نیمه دوم بتواند قفل دروازه نیلسون را باز کنند که اینگونه نشد . به هر صورت این مسابقه در وقت دوم مانند نیمه اول جذاب و پر هیجان طی نشد تا اینکه دو وقت پانزده دقیقه ای تعیین کننده تیم برنده این مسابقه باشد .
خستگی مفرط در ساقهای بازیکنان دو تیم در ۱۵ دقیقه اضافی وقت اول کاملا مشهود بود وبازی هم از آن تب وتاب همیشگی به دور بود و دو تیم چشم به حوادث واتفاقات بازی دوخته بودند تا به گل برسند . پرتاب های بلند اوت دستی ، به انضمام پاسهای قطری نیز حوصله تماشاگران را به سر برده بود که در ۱۰۱ دقیقه فرار غلامرضا رضایی در کنج محوطه جریمه ذوب آهن با یک سر زدن به توپ و ارسال زیبای وی در دهانه دروازه کاسپاروف با ضربه سر محمد نوری کار ذوبی ها را یکسره کرد و شور شعف را به اردوی تیم پرسپولیس آورد .
۱۵ وقت دوم
گل محمدی برای قدرت بیشتر خط تهاجمی تیمش محمد قاضی را به بازی فرا خواند تا با کریم انصاری فرد جلوی بازی سازی قاسم حدادی فر در ذوب آهن را بگیرد و بتوانند از ضد حملات استفاده کنند که اینگونه شد و ارتش سرخ پایتخت با حفظ و حفاظت از تک گل خود به نیمه نهایی مسابقات جام حذفی صعود کرد و حریف داماش گیلان شد .
ترکیب تیم ذوب‌آهن :کاسپاروف، محمد صلصالی، محمد برجلو، سپهر حیدری، سینا عشوری، قاسم حدادی‌فر، علیرضا محمد( از دقیقه ۳۵ سعید عبدالله‌پور)، محسن مسلمان، پیام صادقیان، اسماعیل فرهادی و محسن بیاتی‌نیا( از دقیقه ۸۳ فوفانا)
سرمربی: فرهاد کاظمی
ترکیب پرسپولیس:نیلسون، سیدجلال حسینی، ولادتکو، مهرداد پولادی، محمد خانزاده، میثم نقی‌زاده، رضا حقیقی، حسین ماهینی، پروویچ( از دقیقه ۷۸ محمد نوری)، غلامرضا رضایی( از دقیقه ۱۰۴ محمد قاضی) و هادی نوروزی( از دقیقه ۹۱ کریم انصاری‌فرد)
سرمربی: یحیی گل‌محمدی

کد مطلب: 80322
 
Share/Save/Bookmark