میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۴۰
 
 
حمایت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام‌(ره) از ۱۵۰۰ گروه جهادی

مسئول قرارگاه جهادی خدمت‌رسانی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام‌(ره) هدف از تأسیس این قرارگاه را حمایت و پشتیبانی از گروه‌های جهادی سراسر کشور ذکر کرد.
ودود حیدری با بیان این مطلب و با اشاره به اینکه ۲۰ ماه از آغاز فعالیت این قرارگاه می‌گذرد، افزود: پس از تأکیدات رهبر معظم انقلاب در دیدار با دانش‌جویان در سال ۹۵، قرارگاه جهادی خدمت‌رسانی در ستاد اجرایی فرمان حضرت امام‌(ره) به‌منظور استفاده از ظرفیت‌های ستاد برای پشتیبانی از گروه‌های جهادی شکل گرفت.
وی فعالیت اصلی این قرارگاه را در طول این مدت به دو بخش تقسیم نمود و خاطرنشان کرد: بخش اول، اعزام گروه‌های جهادی به مناطق محروم و و روستاها و استفاده از آن‌ها در محرومیت‌زدایی و خدمت‌رسانی به مردم این مناطق است که این خدمات موارد متعددی از جمله امداد و نجات در حوادث و بلایای طبیعی، اقدامات اشتغال‌زایی، حضور مؤثر در آسیب‌های اجتماعی، فعالیت‌های عمرانی، بهداشتی و درمانی و... را شامل می‌شود.
مسئول قرارگاه جهادی خدمت‌رسانی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام‌(ره) ادامه داد: بخش دوم فعالیت قرارگاه هم به حمایت از گروه‌های جهادی برای توانمندسازی و تثبیت این گروه‌ها بازمی‌گردد. جریان جهادی کشور باید تقویت شود تا گروه‌ها توانمند شده و پس از مدتی تبدیل به گروه‌هایی پایدار و مانا برای فعالیت در عرصه‌های مختلف خدمت به مردم شوند. حیدری تصریح کرد: بر مبنای همین سیاست، تلاش کردیم که فعالیت گروه‌های جهادی به‌خاطر نداشتن هزینه‌های لازم تعطیل نشود.

کد مطلب: 105830
 
Share/Save/Bookmark