میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۲۱:۴۴
 
 
استقلال - سپاهان؛فینال لیگ برتر
ببر و قهرمان شو!
ببر و قهرمان شو!
 

هفته‌ سی و دوم لیگ برتر در حالی ادامه‌ خواهد یافت که سرنوشت قهرمانی تا حد زیادی روشن خواهد شد.
از هفته‌ سی و دوم رقابت‌های لیگ برتر امروز سه دیدار برگزار خواهد شد که با نتایج بدست‌ آمده در آنها، تا حد زیادی سرنوشت قهرمانی روشن خواهد شد. شرح کامل این دیدار ها به شکل زیر است:

استقلال - سپاهان
حساس ترین دیدار فصل ۹۱-۹۲ لیگ برتر را دو تیم استقلال و سپاهان در ورزشگاه آزادی برگزار خواهند کرد. دو تیمی که یکی عنوان برترین خط دفاعی را دارد و دیگری برترین خط تهاجمی لیگ را در اختیار دارد. شاید مروری بر سوابق دیدار دو تیم در چار چوب رقابت های لیگ برتر چندان خالی از لطف نباشد.
این دو تیم در رقابت های لیگ برتر ۲۳ بار به مصاف یکدیگر رفته اند که هشت برد در این میان نصیب استقلال و هشت برد از آن سپاهان بوده است. همچنین هفت دیدار دو تیم با تساوی به پایان رسیده است.
دو تیم سپاهان و استقلال که در نیمه نهایی جام حذفی هم برابر هم قرار گرفتند، در حالی به مصاف یکدیگر می روند که پیروز این میدان احتمالا فاتح جام خواهد بود. استقلال در این دیدار هاشم بیک زاده و ارش برهانی را به علت محرومیت در اختیار نخواهد داشت. همچنین اروین بولکو از سپاهان نیز به دلیل مشابهی قادر به همراهی تیم اصفهانی در این دیدار نخواهد بود.
از نکات با اهمیت دیگر این دیدار می توان به اهمیت دوچندان بازی برای استقلال اشاره داشت، استقلال که با شکست از الهلال وارد فضایی دیگر شده نیاز به پیروزی ای دارد که با هوادارانش آشتی کند و از طرفی دیگر قطعا امیر قلعه نویی نیز نمی خواهد دومین جام را هم دو دستی به سپاهان تقدیم کند البته نباید از تفکرات قلعه‌نویی هم چشم پوشی کرد، سرمربی استقلال به این نکته هم واقف است که تیمش با یک تساوی در صدر جدول خواهد ماند و به همین دلیل شاید چندان به آب و آتش نزند.
آن طرف هم کرانچار با وجود نتایج خوب داخلی، عملا تیمش از گردونه رقابت های آسیایی حذف شده و اگر در کسب قهرمانی لیگ برتر ناتوان بماند، شاید سال بعد را در سپاهان حضور نداشته باشد. سپاهان در پنج بازی گذشته ‌ خود در لیگ برتر موفق کسب پیروزی شده و از سویی دیگر استقلال در پنج بازی قبلی خود دو مساوی و سه برد کسب کرده است.
از تقابل های دیدنی امروز می توان به حضور جباری و نویدکیا به عنوان مغزهای طراح بازی اشاره داشت و البته تماشاگران استقلالی که شاید در صورت نتیجه‌ ضعیف از سوی استقلال بار دیگر در مقام اعتراض به کادر فنی استقلال بر آیند.
از دیگر نکاتی که شاید در اعتماد به نفس استقلالی ها موثر باشد، شکست ناپذیری این تیم در نیم فصل دوم است. استقلال در نیم فصل دوم هیچگاه نباخته است و باید دید شاگردان کرانچار قادر به شکستن این رکورد استقلال خواهند بود.

گهر - آلومینیوم
شاگردان محمد مایلی‌کهن که هیچ شانسی برای بقا در لیگ برتر ندارند، تنها برای حیثیت خودشان برابر آلومینیوم صف آرائی خواهند کرد و از سویی دیگر پرویز مظلومی با توجه به دو بازی سخت تیمش برابر تراکتورسازی و سپاهان در هفته‌های آتی و تلاش برای قرار گرفتن در رده‌‌ چهاردهم لیگ برتر، نیاز مبرمی به کسب هر سه امتیاز دارد.
آلومینیوم که ده روز از آخرین بازی‌اش در لیگ برتر می‌گذرد، برابر گهر قرار خواهد گرفت که جمعه شب برابر استقلال در تهران بازی کرده و به طور قطع از لحاظ بدنی تا حد زیادی تخلیه شده است.
گهری‌ها ده هفته متوالی است که موفق به کسب سه امتیاز نشده است. از نکات جالب این دیدار تقابل ضعیف‌ترین مهاجمان لیگ برتر برابر یکدیگر است. آلومینیوم و گهر با زدن ۲۲ و ۲۳ گل در طول رقابت‌های لیگ، ضعیف‌ترین خط تهاجمی لیگ برتر را در اختیار دارند.
دیدار رفت دو تیم با برتری یک بر صفر آلومینیوم به پایان رسید.

تراکتورسازی - فولاد
تراکتورسازی در حالی میزبان فولاد خواهد بود که هردو تیم برای کسب سهمیه آسیایی می جنگند و هردو هنوز به قهرمانی در لیگ برتر امیدوارند.
تراکتورسازی که رکورد شکست ناپذیری در تبریزش را در آخرین روزهای سال ۹۱ از دست داد، این روزها چندان وضعیت خوبی را پشت سر نمی گذارد و بدنبال پاره کردن روند ناکامی اش در هفته های اخیر است. آن سوی میدان هم حسین فرکی در حالی با شاگردانش به مصاف تراکتوری می آیند که از اخرین بازی این تیم ده روز می گذرد و فولاد نسبت به تراکتور استراحت بیشتری داشته است.
فولادی ها که از ۱۴ پیروزی این فصلشان، تنها سه پیروزی خارج از خانه داشته اند برای سه امتیاز این دیدار کار سختی را پیش روی خواهند داشت. با اینحال می توان توقع داشت که دو تیم بازی زیبایی را به نمایش بگذارند. در این دیدار محمد نصرتی و ویکتور کاروالیو فرناندو از تراکتورسازی و مهدی امیر آبادی از فولاد محروم خواهند بودند.
فولادی ها در پنج بازی قبلیشان دو تساوی، دو پیروزی و یک شکست دارند و تراکتورسازان هم سه پیروزی و دو شکست را در کارنامه خود می بینند.
دیدار رفت دو تیم با پیروزی سه بر دوی فولاد خوزستان همراه بود.
جز بازی گهر و آلومینیوم که ساعت ۱۷ برگزار خواهند شد، دو دیدار دیگر ۱۹ برگزار خواهند شد.

کد مطلب: 80683
 
Share/Save/Bookmark