میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۸
 
 
در نشست خبری تشریح شد
ثبت‌نام بیش از ١۶ هزار داوطلب در انتخابات مجلس یازدهم
ثبت‌نام بیش از ١۶ هزار داوطلب در انتخابات مجلس یازدهم
 

رئیس ستاد انتخابات کشور آمادر نهایی ثبت‌نام‌کنندگان در انتحابات یازدهمین دوره مجلس را ١۶ هزار و ١۴۵ نفر اعلام کرد و گفت: ۲۴۸ نفر از نمایندگان دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در این انتخابات ثبت‌نام کرده‌اند.
جمال عرف در یک نشست خبری درباره آمار نهایی داوطلبان انتخابات مجلس یازدهم گفت: آمار کل ثبت نام داوطلبان در انتخابات مجلس که قطعی شده‌اند ١۵ هزار و ۶١٨ نفر است.
وی ادامه داد: باتوجه به اینکه طبق قانون باید قبل از ساعت ٢۴ شب گذشته ثبت‌نام‌ها تمام می شد، تعدادی از داوطلبان که در ستاد بودند، به صورت دستی فرم‌ها را پر کردند و اگر ثبت نام‌شان نهایی شود تعداد نهایی ثبت نام کنندگان به ١۶ هزار و ١۴۵ نفر افزایش می یابد؛ ۵٢٧ نفر فرم دستی تحویل گرفته اند.
عرف خاطرنشان کرد: حدود ۸۸ درصد داوطلبان انتخابات مجلس آقایان و ١٢ درصد را خانم‌ها تشکیل دادند. وی با اشاره به میانگین سنی ثبت‌نام کنندگان در انتخابات مجلس نیز تصریح کرد: میانگین سنی ٣۶ تا ۴٠ سال، سه هزار و ٢٠٩ نفر؛ از ۴١ تا ۴۵ سال، دو هزار و ٨٣٧ نفر و از ٧١ تا ٧۵ سال نیز ۶١ نفر ثبت نام کردند.
رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: بیشترین گروهای شغلی ثبت نام کننده در انتخابات مجلس نیز کارمندان با ۵ هزار و ۴۶۴ نفر و کمترین گروه شغلی شرکت کنندگان نیز نظامی‌ها با ٩٠ نفر بودند.
عرف تاکید کرد: ایثارگران نیز ٢۶ درصد با ۴هزار و ١٠١ نفر و نمایندگان ادوار ۴ درصد برابر با ۶٣٣ و افراد قبلاً دواطلب شده نیز حدود ٢٣ درصد برابر با ٣ هزار و ۵٣٣ نفر بودند.
معاون سیاسی وزیر کشور گفت: نمایندگان کنونی که در یازدهمین دوره انتخابات مجلس ثبت نام کردند نیز ٢ درصد برابر با ٢۴٨ نفر بودند.

کد مطلب: 111932
 
Share/Save/Bookmark