میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۸
 
 
سید حسن نصرالله خطاب به رهبر معظم انقلاب اسلامی
ای فرزند حسین، شما را ترک نخواهیم کرد
هر جنگی علیه ایران به معنای پایان اسرائیل خواهد بود
ای فرزند حسین، شما را ترک نخواهیم کرد
 

دبیرکل حزب‌الله لبنان ضمن تاکید بر این مسئله که هر جنگی علیه ایران به معنای پایان اسرائیل است گفت: ما به امام خامنه‌ای، در مقابل آمریکا و اسرائیل، می‌گوییم ای فرزند حسین، شما را ترک نخواهیم کرد.
سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنرانی مراسم شب عاشورای حسینی که به صورت زنده و ویدئو کنفرانسی در مجتمع سیدالشهدا(ع) در ضاحیه جنوبی بیروت پخش شد، با تأکید بر این که محور مقاومت، در حال نبردی بزرگ است، گفت: آمریکا و رژیم صهیونیستی در تلاشند تا اردوگاه ما را محاصره کنند. سید حسن نصرالله افزود: رهبر اردوگاه ما امروز، امام خامنه‌ای و مرکز این اردوگاه، جمهوری اسلامی ایران است و آمریکا تلاش دارد تا آن را محاصره کند.دبیرکل حزب‌الله لبنان قاطعانه به جبهه استکبار جهانی گفت: ما به امام خامنه‌ای، در مقابل آمریکا و اسرائیل، می‌گوییم ای فرزند حسین، شما را ترک نخواهیم کرد.سید حسن نصرالله درباره تحریم‌های ظالمانه آمریکا نیز اظهار کرد: امشب و فردا به ترامپ و نتانیاهو خواهیم گفت ما مردمی هستیم که هیچ تحریم، فقر، گرسنگی و محاصره‌ای بر اراده ما تأثیر نمی‌گذارد.سید حسن نصرالله در سخنرانی روز عاشورای سال ۱۴۴۱ بار دیگر بر تعهد مقاومت بر حمایت از فلسطین تأکید کرد و ضمن درخواست برای متوقف شدن جنگ علیه یمن، «جهاد مردم بحرین»‌ را داری ثمر توصیف کرد و گفت، تحریم‌های مالی آمریکا علیه مقاومت و اعضای آن، ناشی از شکست آمریکا در جنگ‌هایی است که در منطقه داشته است.
نصرالله در سخنان روز عاشورا، بار دیگر درباره هر گونه اقدام نظامی علیه ایران هشدار داد و گفت، اگر کسانی فکر می‌کنند که این چنین جنگ احتمالی علیه ایران به معنای پایان محور مقاومت خواهد بود بدانند که این جنگ به معنای پایان اسرائیل و سلطه آمریکا در منطقه خواهد بود. دبیر کل حزب‌الله، قدرت مقاومت را به رژیم صهیونیستی گوشزد کرد و ضمن بیان آنکه دشمن برای نخستین بار برای خود کمربندی امنیتی به عمق هفت‌کیلومتر داخل مرز ایجاد می‌کند، هشدار داد که اگر بار دیگر به لبنان تجاوز شود، مقاومت به صورت مناسب و متناسب پاسخ خواهد داد و دیگر هیچ خط قرمزی برای مقاومت وجود ندارد. نصرالله با اشاره به موضوع فلسطین، اعلام کرد که سخنانش را با موضوع فلسطین آغاز می‌کند. او گفت، مقاومت در کنار مردم فلسطین و حقوق آنان ایستاده و خود را به آن متعهد می‌داند. نصرالله در خصوص یمن گفت: در یمن نیز سال جدید هجری قمری و عاشورا و کربلای جدیدی آمد. ملت یمن امروز نماد مظلومیت، محاصره، غربت است، همانطور که امام حسین در کربلا غریب بود. جنگ علیه یمن در سایه سکوت دنیا و شراکت آمریکا و انگلیس ادامه دارد و زنان و بچه‌های یمنی با سلاح این کشورها کشته می‌شوند. ادامه جنگ عربستان و امارات برای آنان چیزی جز شکست، خواری و ننگ ابدی و تاریخی و عذاب در قیامت نخواهد داشت. نصرالله در خصوص بحرین نیز گفت، در بحرین مردم هنوز در رنج هستند. سال هجری قمری جدید از راه رسید و مردم تحت رنج دولت خائن هستند که آنان را در ایام محرم تحت فشار قرار داده است. دولت به خطیبان و علمای دینی ظلم می‌کند و به سوی عادی‌سازی روابط با دشمن صهیونیستی حرکت کرده است و بدتر آنکه به این رژیم تبریک می‌گوید و از تجاوز صهیونیست‌ها به فلسطین و لبنان و سوریه حمایت می‌کند. میزبانی بحرین از کنفرانس اقتصادی [طرح] معامله قرن علیه فلسطین، خیانتی دیگر بود که از خود نشان داد.
دبیر کل حزب‌الله درباره تحریم‌های آمریکا را «محکوم» دانست و گفت، این تحریم‌ها ظالمانه است. این تحریم‌ها علیه ایران و سوریه و جنبش‌های مقاومت در فلسطین، لبنان و عراق، تجاوزی است که دولت آمریکا بعد از شکست در دور چیز، حالا فشار مالی وارد می‌کند؛ اول جنگ‌های اسرائیل در فلسطین و لبنان. نصرالله گفت، اخیرا ما شاهد آدمک‌هایی بودیم که ارتش اسرائیل در خودروهای نظامی در مرز گذاشته بود تا حزب الله را فریب بدهد. فرض کنیم که شما فریب دادید. نکته مهم این است که ارتشی که تا دیروز می‌گفتید شکست ناپذیر است امروز اینقدر سست و ضعیف شده که روی به کارهای هالیوودی شبیه فیلم‌های سینمایی آورده است. دشمن پیشتر در سال‌های گذشته (دهه هفتا و هشتاد قرن گذشته) برای خود نوار امنیتی ایجاد می‌کرد... اما امروز به جایی رسیده که از بیم پاسخ مقاومت کل مرز را تخلیه می‌کند... یکی از مظاهر قدرت مقاومت این است که دشمن اسرائیلی برای اولین بار از مرز فلسطین، یک کمربند امنیتی [از بیم پاسخ مقاومت] برای خود به عمق هفت کیلومتر ایجاد و همه پایگاه‌هایش در آن را تخلیه کرد.
نصرالله در پایان سخنان خود به تهدیدها علیه ایران نیز پاسخ داد و گفت: ما هر گونه جنگ علیه ایران را رد می‌کنیم و آن را جنگی علیه کل محور مقاومت می‌دانیم که خیلی از کشورها را نابود خواهد کرد... در روز عاشورا موضع خود را به عنوان بخشی از محور مقاومت بار دیگر صراحتاً اعلام می‌کنیم و می‌گوییم ما بی‌طرف نیستیم. آنانکه فکر می‌کنند این جنگ احتمالی، پایان محور مقاومت است، بدانند که این جنگ احتمالی پایان اسرائیل و هیمنه و سلطه و حضور آمریکا در منطقه خواهد بود. این محور که در رأس آن امام خامنه‌ای ایستاده، اینجا به دنیا اعلام می‌کنیم که آیت‌الله عظمی سید علی خامنه‌ای سید ما و رهبر ما، حسین زمان ماست. لازم به ذکر است مقاومت اسلامی لبنان با صدور بیانیه‌ای از سرنگون کردن یک پهپاد متجاوز صهیونیستی خبر داد. ارتش رژیم صهیونیستی با تایید سرنگونی پهپاد خود توسط حزب‌الله، مدعی شد که آن یک پهپاد کوچک بوده و خطر درز اطلاعات وجود ندارد.
لازم به ذکر است در ادامه دستاوردهای مقاومت، ساعاتی پس از انتشار خبر ساقط شدن پهپادی صهیونیستی در جنوب نوار غزه، شاخه نظامی جنبش حماس فلسطین از تسلط بر یک پهپاد صهیونیستی خبر داد. در این میان در اقدامی علیه بشریت، دیوان عالی رژیم صهیونیستی با طرحی موافقت کرده است که به ارتش این رژیم اجازه می‌دهد پیکر شهدای فلسطینی را به عنوان یک اهرم چانه‌زنی در مذاکرات با طرف فلسطینی، گرو نگه دارد.خبر دیگر آنکه یک اسیر فلسطینی در بند رژیم صهیونیستی به دلیل شکنجه در داخل زندان‌های رژیم و بر اثر اهمال پزشکی عمدی به شهادت رسید که این مساله واکنش رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس را بر همراه داشته است.
در همین حال از بحرین نیز خبر می‌رسد که مقاومت مردمی در برابر سرکوب‌گری آل خلیفه ادامه دارد چنانکه انجمن حقوق بشر بحرین اعلام کرد که در هشت روز گذشته از ایام محرم الحرام، ۴۹ مورد نقض آزادی‌های دینی در جریان برگزاری مراسم عزاداری حسینی (ع)، ثبت شده است. ائتلاف جوانان انقلاب ۱۴ فوریه بحرین در بیانیه ای تعرض آشکار رژیم آل خلیفه به نمادهای عاشورایی و تخریب و جمع آوری آنها و روند احضار و بازجویی از خطیبان و مرثیه سرایان و بازداشت آنها را محکوم کرد.
اما مقاومت در برابر دشمن اصلی منطقه یعنی رژیم صهیونیستی در عراق نیز تبلور یافته چنانکه وزیر خارجه عراق گفت که عراق با حضور رژیم صهیونیستی در منطقه خلیج فارس تحت هر عنوان و هرگونه ائتلافی مخالف است، زیرا حضور این رژیم مایه نگرانی در منطقه خواهد بود. خبر دیگر از عراق آنکه همزمان با تاسوعای حسینی، سازمان «الحشد الشعبی» عراق مسؤول تأمین امنیت مسیر گذرگاه «منذریه» (در مرز ایران و عراق) تا بغداد شد. نیروهای سازمان الحشد الشعبی در جریان عملیات عاشورا در استان دیاله موفق شدند ۲۰ روستا را پاکسازی و امنیت آن را تأمین کنند. در این میان یک منبع بلندپایه در الانبار علام کرد، آتش‌سوزی که در یکی از انبارهای الحشد العشائری در شهر «هیت» رخ داده، بر اثر اتصال برق نبوده بلکه معلول حملات پهپادی به آن است. در این میان استان های مختلف یمن شاهد تداوم برگزاری مراسم و آیین های عزاداری ماه محرم بود. این مراسم و آیین ها با شعار "عاشورا؛ جانفشانی و پیروزی" با حضور گسترده مردم یمن درحال برگزاری شد.

کد مطلب: 110717
 
Share/Save/Bookmark