میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : جمعه ۹ تير ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۳۱
 
 
اين‌بار در فينال
اين‌بار در فينال
 

اسپانيا-ايتاليا
شاگردان ویسنته دل بوسکه و براندلي كه در اولین دیدار خود در رقابتهای یورو ۲۰۱۲ در ورزشگاه گدانسک لهستان به تساوی ۱-۱ رضایت داده بودند باز هم در فينال بايد رودرروي هم قرار بگيرند البته اينبار در اوكراين.
در آن دیدار دو تیم از همان دقایق ابتدایی برای رسیدن به گل روی دروازه یکدیگر حملاتی را طرح ریزی کردند. در نیمه نخست آن بازی با وجود فرصت های فراوان گلزنی برای دو تیم، توپی از خط دروازه ها عبور نکرد. اما در نیمه دوم و در دقیقه ۶۱ بازی آنتونیو دی ناتاله مهاجم ایتالیا روی پاس تماشایی آندره آ پیرلو حفره ای میان خط دفاعی اسپانیا یافت و موفق شد با یک ضربه دقیق توپ را به تور دروازه ایکر کاسیاس بچسباند و آتزوری ها را یک بر صفر پیش بیندازد. اما برتری ایتالیا تنها ۳ دقیقه به طول انجامید و سسک فابرگاس روی پاس داوید سیلوا در موقعیت تک به تک با بوفون قرار گرفت و گل تساوی را برای اسپانیا به ثمر رساند. در نهایت بازی با همین نتیجه به پایان رسید. حالا يكشنبه شب بازهم ستاره هايي اسپانيا با رهبري ژاوي بايد رودرروي تيم متحد ايتاليا با رهبري پيرلو قرار گيرند تا تكليف قهرمان و صاحب جام مشخص شود. 
تیم فوتبال ایتالیا با پیروزی مقابل آلمان حریف اسپانیا در فینال جام ملت‌های اروپا شد.
دیدار تیم‌های فوتبال آلمان و ایتالیا از مرحله نیمه نهایی جام ملت‌های اروپا در ورزشگاه ملی شهر ورشو با قضاوت استفان لانوی فرانسوی برگزار شد که این دیدار با نتیجه ۲ بر یک به سود ایتالیا به پایان رسید.
ژرمن‌ها در این بازی با ترکیب متفاوتی نسبت به بازی با یونان به میدان رفتند و ماریو گومز در خط حمله جایگزین میروسلاو کلوزه شده بود. لوکاس پودولسکی در ترکیب ثابت قرار گرفته بود، شواین اشتایگر که حضورش در ابهام قرار داشت از ابتدا به میدان رفت و حضور تونی کروس بیش از پیش ترکیب آلمان را دستخوش تغییر کرده بود. آلمان‌ها در نیمه اول بهتر از حریف ایتالیایی بازی را شروع کردند و موقعیت گلزنی خوبی را ایجاد کردند.
در دقیقه ۶ هوملس مدافع آلمان از روی کرنر ارسالی صاحب موقعیت گلزنی شد که آندرا پیرلو توپ را از روی خط دروازه لاجوردی‌پوشان برگشت داد.
در ادامه باز هم ژرمن‌ها توپ و میدان را در اختیار داشتند که ارسال بواتنگ با دفع بوفون و اشتباه مدافع ایتالیا با فاصله بسیار کم به بیرون رفت تا همچنان دروازه لوئیجی بوفون بسته بماند.
ایتالیایی‌ها که نمی‌خواستند توپ و میدان را از دست بدهند موقعیت‌های جدی بر روی دروزاه مانوئل نویر ایجاد کردند.
شوت‌های مونتولیوو و آنتونیو کاسانو جدی‌ترین خطرات ایتالیایی‌ها تا این لحظه بود که با واکنش نویر همراه شد.
در ادامه بازی، ماریو بالوتلی با حرکت زیبای آنتونیو کاسانو صاحب موقعیت گلزنی شد و با ضربه سر دیدنی در دقیقه ۲۰دروزاه مانوئل نویر را گشود.
ژرمن‌ها برای بازنده نشدن در نیمه اول حملاتی را بر روی دروازه آتزوری تدارک دیدند که در نهایت نتوانستند به گل برسند.
ایتالیایی‌ها که پاس‌‌های دیدنی را در میانه میدان رد و بدل می‌کردند با اشتباه خط دفاعی آلمان و با شوت دیدنی و محکم بالوتلی دروزاه نویر را در دقیقه ۳۶ بار دیگر باز کردند تا اختلاف به دو گل برسد و غم و اندوه هواداران آلمان را در بر بگیرد. 

نیمه دوم
در ابتدای این نیمه، یواخیم لو دست به دو تغییر زد. رویس جایگزین پودولسکی شد و کلوزه به جای گومز وارد میدان شد. آلمان‌ها که چیزی برای از دست دادن نداشتند و خود را در آستانه حذف می‌دیدند از ابتدای ۴۵ دقیقه نیمه دوم حملات خطرناکی را تدارک دیدند که یکی پس از دیگری هدر رفت.
شوت مارکو رویس در دقیقه ۴۸ یکی از موقعیت‌های خوب آلمان بود که بوفون توپ را برگشت داد.
خدیرا هافبک ژرمن‌ها نیز در دقیقه ۵۴ موقعیت خوبی در شش‌قدم ایتالیا داشت که نتوانست کاری از پیش ببرد. پرندلی سرمربی ایتالیا که خطر و حملات دامنه‌دار آلمان را بیش از پیش احساس می‌کرد دست به تعویض زد و دیامانتی را جایگزین آنتونیو کاسانو کرد.
در ادامه و در دقیقه ۶۰ ضربه آزاد مستقیم پشت محوطه جریمه ایتالیا برای ژرمن‌ها شکل گرفت که ضربه دیدنی مارکو رویس با واکنش استثنایی بوفون البته با کمک تیر دروازه به کرنر رفت.
بازی با برتری آلمان‌ها همراه بود و ایتالیا دل به ضد حملات بسته بود. در یکی از این‌ موقعیت‌ها، لاجوردی‌پوشان باز هم از غفلت مدافعان ژرمن‌ها استفاده کردند و مارکیسیو شوت دیدنی را روانه دروازه نویر کرد که با فاصله‌ای اندک از کنار دروازه آلمان به بیرون رفت.
تعویض بواتنگ و حضور مولر در زمین آخرین تعویض یواخیم لو برای تغییر نتیجه بود.
آلمان همچنان حمله می‌کرد و ایتالیا در ضد حملات زهردار بود و در یکی دیگر از موقعیت‌های آتزوری، مارکیسیو در محوطه جریمه آلمان صاحب توپ شد اما نتوانست قدر این موقعیت را بداند و توپ را دور از دستان نویر و جارجوب دروازه آلمان به بیرون فرستاد.
فرصت‌های ایتالیا در ضد حملات یکی پس از دیگری به هدر می‌رفت. فرصت استثنایی گلزنی برای دی‌ناتاله هم در دقیقه ۸۱ شکل گرفت که این مهاجم ایتالیایی توپ را با فاصله اندک به خارج فرستاد.
آلمان‌ها در ادامه فرصت‌های خوبی را بر روی دروزاه ایتالیا ایجاد کردند و در یکی از موقعیت‌ها صاحب پنالتی شدند تا بالاخره مسعود اوزیل در دقیقه ۹۱ گلزنی کرد اما در نهایت این گل برای ژرمن‌ها ثمربخش نبود. در نهایت ایتالیا با پیروزی در این بازی راهی فینال شد تا در این مرحله به مصاف اسپانیا برود.
دو تیم ایتالیا و اسپانیا در مرحله گروهی هم با هم دیدار کردند که این بازی با تساوی یک بر یک به پایان رسیده بود.
ترکیب دو تیم:
آلمان:مانوئل نویر، بواتنگ (توماس مولر ۷۱)، هوملس، بادشتوبر، لام، شواین اشتایگر، خدیرا، تونی کروس، اوزیل، پودولسکی (رویس ۴۶)، گومز
(کلوزه ۴۶)
ایتالیا:بوفون، کیلینی، بونوچی، بارزاگلی، بارزالتی، پیرلو، دروسی، مونتولیوو (تاگو موتا ۶۴) ، مارکیسیو، کاسانو (دیامانتی ۵۸ )، بالوتلی (دی‌ناتاله ۶۹)

پرندلی: همه با احترام درباره ایتالیا صحبت می‌کنند
چزاره پرندلی سرمربی ایتالیا پس از پایان این بازی اظهار داشت: خوشحالم که این پیروزی بدست آمد. ما در ۱۵ دقیقه پایانی دو موقعیت مسلم گلزنی را از دست دادیم و می‌توانستیم قبل از اینکه فشار زیادی را تحمل کنیم، نتیجه را ۳ بر صفر به نفع خودمان بکنیم. اما در مجموع عملکرد فوق‌العاده‌ای داشتیم.
بالوتلی دو گل زیبا برای ایتالیا به ثمر رساند و بدون شک یکی از قهرمانان آتزوری بود. پرندلی در این‌باره به تمجید از مهاجم تیمش پرداخت و گفت که زندگی حرفه‌ای بالوتلی تازه آغاز شده است.
وی درباره دیدار این تیم مقابل اسپانیا نیز گفت: اسپانیا تیم حرفه‌ای و باتجربه‌ای است اما ما هم در فینال با قدرت به مصاف این تیم خواهیم رفت.
سرمربی ایتالیا خاطرنشان کرد: نکته مهم این است که همه درباره ایتالیا با احترام صحبت می‌کنند.
تیم ملی فوتبال اسپانیا در نیمه نهایی یورو ۲۰۱۲ پرتغال را در ضربه‌های پنالتی شکست داد و به دیدار نهایی این جام رسید.
نخستین دیدار از مرحله نیمه نهایی یورو ۲۰۱۲ بین ۲ تیم اسپانیا و پرتغال چهارشنبه شب و به قضاوت کونیت چاکر از ترکیه در دانبس آره‌نا دونتسک اوکراین برگزار شد که در پایان ۱۲۰ دقیقه با تساوی بدون گل به پایان رسید و در ضربه‌های پنالتی اسپانیا توانست پرتغال را شکست داده و به دیدار نهایی برسد.
در دقیقه ۹ آلوارو آربلوا روی دروازه پرتغال صاحب موقعیت شد که ضربه او از بالای دروازه این تیم بیرون رفت. در دقیقه ۱۰ شوت آندرس اینیستا نیز با فاصله زیادی راهی خارج شد.
در دقیقه ۲۹ و روی کار زیبای تیمی اسپانیا توپ به آندرس اینیستا رسید که وی توپ را به شکلی خطرناک از روی دروازه به بیرون فرستاد.
دقیقه ۳۱ و با جنگندگی بازیکنان پرتغال توپ پشت محوطه جریمه اسپانیا به کریستیانو رونالدو رسید که وی با شوتی زمینی توپ را به دیواره کناری دروازه ماتادورها کوبید.
در دقیقه ۴۰ سرخیو راموس از اسپانیا کارت زرد گرفت. فابیو کوئنترائو از پرتغال نیز در دقیقه ۴۶ از داور ترک کارت زرد دریافت کرد. در اوایل نیمه دوم دیدار در سطح یکسانی برگزار شد و هیچ تیمی نتوانست موقعیت خطرناکی روی دروازه حریف ایجاد کند. در دقیقه ۵۴ سسک فابرگاس به جای نگردو در ترکیب اسپانیا قرار گرفت.
در دقیقه ۶۰ سرخیو بوسکتس به دلیل اعتراض به داور کارت زرد گرفت. در همان دقیقه داوید سیلوا جای خود را به خسوس ناواس داد.
دقیقه ۶۱ په په به دلیل خطا روی ژابی آلونسو با یک کارت زرد جریمه شد. ژوائو پریرا نیز از کارت زرد در امان نماند و به دلیل خطای واضح روی فابرگاس در دقیقه ۶۴ با کارت روبه‌رو شد.
در دقیقه ۶۷ ژاوی با شوتی سنگین دروازه پرتغال را تهدید کرد ولی توپ او به همان جایی رفت که دروازه‌بان پرتغال حضور داشت.
در دقیقه ۷۲ خطایی در پشت محوطه جریمه اسپانیا روی رونالدو رخ داد. خود این بازیکن ضربه ایستگاهی را زد که با فاصله کمی از روی دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۸۱ نلسون اولیویرا به جای هوگو آلمیدا برای پرتغال وارد زمین شد.
دقیقه ۸۳ پرتغال پشت محوطه جریمه اسپانیا صاحب ضربه آزاد شد. رونالدو ضربه را زد که آربلوا با دست توپ را منحرف کرد و به همین دلیل از داور کارت زرد گرفت. رونالدو بازهم پشت توپ ایستاد ولی یک بار دیگر توپ را به بیرون فرستاد.
برونو آلوز از پرتغال در دقیقه ۸۶ کارت زرد گرفت.
ژاوی هرناندز در دقیقه ۸۷ از بازی بیرون رفت و پدرو رودریگس جای وی را گرفت تا اسپانیا تا حدودی تهاجمی‌تر شود.
در دقیقه ۹۰ و روی ضد حمله‌ای خطرناک بازیکنان پرتغال این موقعیت را داشتند تا گل برتری خود را وارد دروازه اسپانیا کنند ولی رونالدو شوت خود را به خارج از چهارچوب دروازه زد. میگل ولوسو از پرتغال در دقیقه ۹۳ کارت زرد گرفت.
در پایان ۹۰ دقیقه ۲ تیم به تساوی بدون گل رسیدند تا بازی به وقت‌های اضافه کشیده شود.
در وقت‌های اضافه و در دقیقه ۹۶ آندرس اینیستا توپ خود را به خارج از زمین فرستاد.
در دقیقه ۱۰۴ اینیستا در موقعیتی تک به تک قرار گرفت که دروازه‌بان پاتریسیو به شکلی فوق‌العاده توپ را دفع کرد.
در دقیقه ۱۰۶ کاستودیو به جای میگل ولوسو وارد بازی شد و در ترکیب پرتغال قرار گرفت.
دقیقه ۱۱۳ والرا به عنوان آخرین تعویض پرتغال به جای رائول میرلش وارد ترکیب شد.
در پایان این بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید تا دیدار به ضربه‌های پنالتی برسد.
نخستین ضربه پنالتی اسپانیا را ژابی آلونسو از دست داد و ژوائو موتینیو نیز ضربه خود را برای پرتغال به هدر داد.
در ادامه اینیستا،‌ پیکه،‌ سرخیو راموس و فابرگاس پنالتی‌های خود را برای پرتغال تبدیل به گل کردند. په په و نانی نیز برای پرتغال گل زدند ولی برونو آلوز ضربه خود را از دست داد تا اسپانیا به فینال برسد.
ترکیب اسپانیا: کاسیاس، پیکه، سرخیو راموس، آربلوا، یوردی آلبا، اینیستا، ژاوی(۸۷پدرو)، ژابی آلونسو، بوسکتس، سیلوا (۶۰ ناواس)، نگردو (۵۴ فابرگاس)
ترکیب پرتغال: روی پاتریسیو، برونو آلوز،‌ په په، فابیو کوئنترائو، ژوائو پریرا، میگل ولوسو (۱۰۶ کاستودیو)، ژوائو موتینیو، رائول مرلش (۱۱۳ والرا)، نانی،‌ رونالدو،‌ هوگو آلمیدا (۸۱ اولیویرا)

دل بوسکه: عبور از دفاع پرتغال سخت بود
سرمربی تیم ملی اسپانیا پس از پیروزی برابر پرتغال اعلام کرد تیمش برای عبور از دفاع این تیم کار سختی داشته است.
ویسنته دل بوسکه در این زمینه گفت: دیدار پایاپایی را شاهد بودیم. شاید ما در وقت‌های اضافه عملکرد بهتری از خودمان نشان دادیم زیرا بازیکنان پرتغال در آن دقیقه‌ها بسیار خسته به نظر می‌رسیدند. البته آنها پیش از آن شانس‌هایی روی دروازه ما ایجاد کرده بودند. برای ما ساده نبود که بتوانیم از دفاع خوب آنها عبور کنیم.
وی افزود: بازیکنان ما در این مدت دیدارهای زیادی را انجام داده‌اند ولی در عین حال باید نمایش‌ خوب خود را در یک دیدار دیگر نیز ارائه کنیم. به نظر می‌رسد دیگر دیدار مرحله نیمه نهایی نیز پایاپای باشد. ما منتظر برگزاری دیدار آلمان و ایتالیا خواهیم ماند.

کد مطلب: 74941
 
Share/Save/Bookmark