داخلی گوناگون خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۰۵
 
 
كيوسك ‏دوشنبه‏، 2011‏/07‏/11
كيوسك ‏دوشنبه‏، 2011‏/07‏/11
 
کویت تایمز
تهدید خبرنگاران شبکه الجزیره
روز گذشته شبکه ماهواره ای الجزیره، تهدید خبرنگارانش به دلیل پوشش انقلاب مردم در کشورهای عربی را محکوم کرد. این شبکه ماهواره ای در اطلاعیه ای اعلام کرد: خبرنگاران الجزیره هدف تهدیدات قرار گرفته و در بعضی موارد سلامت خانواده آنان به خطر افتاده است.
آخرین نسخه نیوز آو د وردلد
روز شنبه آخرین نسخه پرتیراژترین نشریه انگلستان چاپ شد. این نشریه 168 ساله آخرین شماره‌اش را با عنوان «از شما ممنونیم و خداحافظ» و نیز عذرخواهی به دلیل اینکه راهمان را گم کرده‌ایم، چاپ شد.
تیرگی روابط اندونزی و سعودی بر سر کارگران اندونزیایی
بن بست روابط بین دو کشور عربستان و اندونزی که به دلیل رفتار عربستان با مستخدمین اندونزیایی در این کشور به وجود آمده باعث تشدید سختی شرایط برای کارگران اندونزی شده است. کشور اندونزی همواره منتقد رفتار سعودی با کارگرانش بوده است. همیشهگزارش‌های دائمی در مورد بدرفتاری با مستخدمین و قتل آنان به گوش مسئولین دولت اندونزی می‌رسد.

اکسپرس تریبون
تعلیق کمک 800 میلیون دلاری آمریکا به پاکستان
ارتش پاکستان می‌گویدتعلیق کمک مالی آمریکا به این کشور، بر روند مبارزه با شورشیان مناطق قبیله نشین، تأثیری نخواهد گذاشت. یک مقام برجسته کاخ سفید، توقف کمک 800 میلیون دلاری آمریکا به پاکستان که شامل کمک‌های نظامی می‌باشد را تایید کرد. بیل دیلی به شبکه‌ای بی سی گفت: پاکستان اقداماتی انجام داده که باعث شده ما پرداخت مقداری از این کمک را متوقف کنیم. سخنگوی ارتش پاکستان اعلام کرد آمریکا تاکنون به صورت کتبی، تعلیق کمک‌های نظامی را به اطلاع ما نرسانده است.
قاتل پاکستانی: من بدن مقتول را به 9 قسمت تقسیم کردم
محمد عارف که در زندان کولانگ پرم نگهداری می‌شود با خونسردی به خبرنگاران گفت: من وی را کشتم و برای پنهان کردن جنایت بدنش را به 9 قسمت تقسیم کردم. وی در سفر به بانکوک تایلند با یک زن 27 ساله تایلندی از طریق اینترنت آشنا شده و به دلیل اینکه این زن کفرگویی می‌کرد، وی را به قتل رسانده است.

عرب نیوز
دیدار داوود اوغلو و سعود الفیصل
در دیدار وزرای خارجه ترکیه و عربستان، احمد داود اوغلو و سعود الفیصل در مورد تحولات منطقه از جمله ناآرامی‌ها در مرز سوریه بحث و گفتگو شد. سفیر ترکیه در عربستان گفت: این گفتگوها بر اصل ضرورت بازگشت صلح به خاورمیانه استوار بود. از جمله مباحث مطرح شده، مسئله اصلاحات در سوریه و تغییر حکومت در لیبی بود. وی افزود مسئله ناآرامی‌های سوریه از مهم‌ترین مسائل در این گفتگوها بود. سفیر ترکیه همچنین گفت تاکنون 12000 سوری در 4 کمپ در مرز ترکیه با سوریه ساکن شده‌اند.
آغاز گفتگوهای ملی در سوریه
مهم‌ترین احزاب مخالف سوریه روز یکشنبه گفتگوهای ملی سوریه را تحریم کردند. گروه‌های مخالف شرط حضور خود در این گفتگوها را پایان سرکوب تظاهر کنندگان و آزادی هزاران زندانی سیاسی، عنوان کرده بودند. معاون اول بشار اسد در این گفتگوها که برای تعیین چارچوب برگزار گردید گفت: جایگزین دیگری به جای گفتگو وجود ندارد. تنها جایگزین خون‌ریزی، بحران اقتصادی و خرابی کشور است.

تودیز زمان
کشته شش زن در ترکیه
ظرف سه روز گذشته در ترکیه شش زن به قتل رسیده‌اند که این جنایات نشان دهنده افزایش خشونت مردان ترکیه‌ای است. علیرغم قوانین و مقرراتی که برای حمایت از زنان وضع شده،غالباً مسئولین در اقدام علیه خشونت صورت گرفته در قبال زنان که گاهی منجر به جنایت و قتل می‌گردد، تعلل می‌کنند.معمولاًمردان بعد از عنوان این مطلب که همسرانشان آنان را عصبی و تحریک پذیر کرده بودند، از تخفیف در مجازات برخوردار می‌گردند.
آدم ربایی گروهک پژاک
گروهک غیر قانونی پژاک روز شنبه دو سرباز و یک مسئول بهداشتی ترکیه را ربودند. گروهک مزبور با متوقف کردن یک خودروی نظامی درجنوب شرق استان دیاربکر اقدام به ربایش این افراد کردند. گروهک تروریستیپ ک ک اخیراً حملات خود را در شرق و جنوب شرق ترکیه افزایش داده است.
کد مطلب: 67381
 
Share/Save/Bookmark