میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۳
 
 
جاسوسی دولتمردان آلمان‌ و کانادا از مردم

کشورهایی مانند آلمان و کانادا در حالی ادعای حمایت از حقوق بشر سر می‌دهند که در عمل مغایر با این ادعا رفتار می‌کنند چنانکه با استناد به یک حکم فدرال مشخص شد ماموران اطلاعاتی ارتش کانادا امکان دسترسی، جمع‌آوری و به اشتراک گذاشتن اطلاعات شهروندان این کشور را دارند.
این دستور موسوم به «رهنمود جمع آوری اطلاعات شهروندان کانادایی» که در ۸ صفحه تدوین شد، از آگوست سال ۲۰۱۸ به امضا رسید. این دستور اخیرا به واسطه قانون «دسترسی به اطلاعات» در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته است. براساس این سند که برای کارکنان وزارت دفاع و نیرو‌های مسلح کانادا صادر شد، هر گونه اطلاعات مربوط به شهروندان کانادایی که به طور هدفمند گردآوری می‌شود باید «ارتباطی مستقیم و فوری» با یک عملیات یا اقدام نظامی داشته باشد. با این حال در این سند هشدار داده شد که فناوری‌ها و قابلیت‌های نوظهور امکان گردآوری اطلاعات شهروندان کانادایی را از طریق منابع آزاد از جمله شبکه‌های اجتماعی میسر می‌کند. همچنین تاکید شد اطلاعات شهروندان کانادا، به هر نحوی که جمع‌آوری شده باشند، می‌توانند به منظور پشتیبانی عملیات قانونی دفاعی و اطلاعاتی در این کشور بکار گرفته شوند.
در همین حال پلیس آلمان نیز به‌دنبال مجوز دسترسی به اطلاعات شخصی شهروندان است که توسط دستگاه‌های دستیار دیجیتال خانگی ذخیره می‌شوند. پلیس ملی آلمان قصد دارد به اطلاعات جمع‌آوری شده در دستگاه‌های دیجیتال خانگی نظیر «گوگل هوم» و «آمازون اکو» دسترسی پیدا کند. سخنگوی وزارت کشور آلمان اعلام کرد: «مبارزه با جرم و جنایت آن‌قدر مهم است که مقامات دولتی و ایالتی باید به داده‌های جمع‌آوری شده توسط این دستگاه‌ها دسترسی داشته باشند».

کد مطلب: 109323
 
Share/Save/Bookmark