میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : جمعه ۶ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۴۲
 
 
نفوذ سازنده و تاثیرگذار ایران براساس منطق و عقلانیت
نفوذ سازنده و تاثیرگذار ایران در منطقه با هیچ حربه‌ای قابل خدشه دار کردن نیست و این امر را می‌توان به وضوح در تحولات منطقه‌ای دید...

نفوذ سازنده و تاثیرگذار ایران در منطقه با هیچ حربه‌ای قابل خدشه دار کردن نیست و این امر را می‌توان به وضوح در تحولات منطقه‌ای دید.
نفوذ و تاثیر ایران بر دیگر کشور‌ها سازنده و همدلانه است؛ ایران هیچگاه در پی استعمار و سلطه نبوده و نخواهد بود.
ایران پس از ۴۱ سال اکنون در دورانی قرار گرفته است که با منطق و عقلانیت بیشتر بر مردم جهان تاثیرات مثبت خود را گذاشته و نشان داده است که یک اندیشه برتر و مثبت است؛ به همین خاطر است که توانسته تاثیر خود را بر افکار عمومی بگذارد.
در این میان، طبیعی است، رژیم‌ها و کشور‌هایی که با اندیشه‌ها و ایدئولوژی جمهوری اسلامی ایران مشکل دارند، دشمنانه رفتار کنند و برای جلوگیری از نفوذ و تاثیر ایران بر دیگر ملت‌ها وارد عمل شده و اقداماتی را انجام دهند.
آمریکا سرکرده دشمنان ایران در طول ۴۱ سال گذشته تاکنون هر گونه دسیسه، توطئه و جنگ را شکل داده تا از گسترش تاثیر و نفوذ ایران بر دیگر جوامع و کشور‌ها جلوگیری کند. اما با وجود سیاست‌های خصمانه، شکست در این رویکرد را تجربه کرده است.
نقش مثبت تاثیرات ایران در منطقه آشکارتر شده و می‌رود تا دیگر جوامع را نیز تحت تاثیر اعتقادات منطقی، معقول و به حق خود قرار دهد.
تلاش آمریکا با بهره گیری از رسانه‌های پر تعداد و پر حجم برای انحراف افکار عمومی مردم کشورهایی چون عراق، افغانستان و سوریه همواره جریان داشته، اما تعداد اندک و بی تأثیر آن جماعت فریب خورده، راه بجایی نخواهد برد؛ چرا که اکثریت مردم این کشور‌ها از حقایق و واقعیت آگاه هستند و می‌توانند حق را از ناحق تشخیص دهند.
کمک‌های ایران به مردم کشور‌های مصیبت زده‌ای که می‌دانند مصیبت از کجا بر سرشان آوار شده، هیچگاه از یاد افکار عمومی عراق، سوریه و افغانستان نخواهد رفت.
اما آمریکا برای آنشمار قربانیانها چه ارمغان آورده است؟ آیا با وجود همه فتنه‌هایی که در کشور‌های خود دیده اند و این فتنه‌ها از سوی آمریکا به جان مردم عراق، سوریه و افغانستان افتاده است، می‌توانند به سوی آمریکا گرایش پیدا کنند؟
مردم یمن بیش از ۵ سال است بدون هیچ گناهی زیر حملات وحشیانه سعودی و ائتلافی که به راه انداخته است، مقاومت می‌کنند.
ایران زمانی که مردم یمن دست به انقلاب زدند، بر خلاف ادعاهای نخ نما شده برخی کشورهای عربی و غربی هیچ نقشی در این ماجرا نداشت و تنها نکته‌ای که وجود دارد، تاثیرپذیری مردم یمن از انقلاب اسلامی است.
اکنون یمنی‎ها رسالت تاریخی و اسلامی خود را دنبال می‌کنند و این مقاومت گرچه باعث شهادت مردم این کشور و ویرانی‌های زیادی شده است، اما دشمن را از این مقاومت جانانه و شهادت طلبانه حیرت زده کرده است؛ دشمنی که تصور می‌کرد چند روز طول نخواهد کشید که مردم یمن به زانو در خواهند آمد.
آمریکا زمانی خود با «مک دونالد» و «کی اف سی»، اتحاد جماهیر شوروی و بلوک شرق را تسخیر کرد و اکنون این ایران است که با ایدئولوژی خود بر خلاف رفتار‌های خصمانه آمریکا علیه دیگر ملت‎ها، در اندازه توان و ظرفیت خود، به مردم کشور‌هایی که تحت ظلم آمریکا قرار دارند کمک می‌کند.
به تازگی نیز یک کشتی ایرانی حامل مواد غذایی به ونزوئلا رسید؛ این اقدام انسان دوستانه، هزاران بار از تاسیس شعبه مک دونالد در مسکو و شاید کاراکاس با ارزش‌تر و تأثیر گذارتر است.

کد مطلب: 114228
 
Share/Save/Bookmark