میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۴
 
 
روحانی در مراسم بهره برداری از آزاد راه همت – کرج:
مردم این روزها باید بیش از همیشه یکدیگر را یاری کنند
مردم این روزها باید بیش از همیشه یکدیگر را یاری کنند
 

قطعه ۲ و ۳ آزادراه همت-کرج به طول ٩.۶ کیلومتر با حضور رئیس جمهور افتتاح شد. این قطعات شامل گرمدره تا شهرک جهان نما ۵/۱ و قطعه سوم از شهرک جهان نما تا کرج ۴/۵ کیلومتر خواهد بود.
طول کل این آزادراه ۱۴.۵ کیلومتر است و بهره‌برداری از آن تاثیر بسیاری در کاهش ترافیک فعلی تهران و استان البرز می‌گذارد. پیش از این قطعه اول این طرح از تهران تا گرمدره ۵ کیلومتر افتتاح شده بود.
رئیس جمهور در آیین افتتاح این پروژه طی سخنانی اظهار داشت: قطعه ۲ و ۳ اتوبان همت که افتتاح شد در آغاز این دولت تنها سه درصد عملیاتی بود و ۹۷ درصد مابقی در این دولت تامین اعتبار و اجرا شد.
وی افزود: سالها بود که مردم از این آزادراه عبور می کردند اما با تابلویی قرمزی مواجه می شدند که اتوبان تمام شد و انشا الله از پنجشنبه مردم می می توانند از این آزادراه استفاده کنند. ولی انشاالله از دو روز دیگر این تابلوی قرمز برداشته می شود و مسیر و راه به روی مردم باز می شود و موجب خوشحالی مردم تهران و کرج خواهد شد.
روحانی با تشکر دوباره از کادر درمانی کشور به دلیل تلاش های این روزهای آنها برای مقابله با ویروس کرونا تصریح کرد: من از این فرصت نیز بار دیگر استفاده می کنم و از پزشکان و پرستاران عزیز و و از همه کادر درمانی و بهداشتی که شبانه روز تلاش می کنند و جان بسیاری از هم‌وطنان را نجات می دهند و امروز نیز در حال درمان بیماران درگیر با ویروس کرونا هستند تشکر و خدا قوت می گویم و برای همه بیماران آرزوی شفا می کنیم و در برابر همه پزشکان و پرستاران تعظیم می کنیم. انشاالله ما از این روزهای سخت با همت مردم و تلاش پزشکان و پرستاران نیز عبور خواهیم کرد. شفا و عزت ما دست خدا است و توجه ما باید کاملا به خداوند عظیم و بزرگ باشد.
رئیس جمهور با اشاره به بسته شدن درهای حرم امام رضا و حرم حضرت معصومه به منظور پیشگیری از شیوع بیشتر بیماری کرونا گفت: امسال جسم ما از اماکن متبرکه به دلایل بهداشتی کمی فاصله دارد و ما امکان تشکر به این اماکن مقدس را نداریم اما روح ما از هر سال به آنها نزدیک تر است. مخصوصا امسال و روز اول فروردین که به نام امام موسی کاظم (ع) است و بقاع مقدس فرزندان عزیز و بزرگوار آن حضرت در کشور ما قرار دارد.
وی گفت: ملت ما همیشه روزهای سخت را گذرانده و انشاالله از این روزهای سخت نیز عبور خواهد کرد و در سال ۹۹ ملت بزرگوار ما تمامی مشکلاتی که در پایان سال جاری در کسب و کار برخی از مردم ایجاد شد جبران می کنند و مردم همیشه یار همدیگر بودند و این روزها باید بیش از همیشه یکدیگر را یاری کنند.
روحانی گفت: جاده ای که افتتاح می شود زمین های اطراف خود را به لحاظ قیمتی چند برابر می کند و پول ساخت این اتوبان را می تواند همین زمین ها تامین کند. حالا این زمین ها یا برای دستگاه ها و نهادهای دولتی است یا برای یک نهاد عمومی و یا برای نیروهای مسلح است، تفاوتی نمی کند. اگر یک پادگانی در مسیر افتتاح این آزادراه است آن نهاد محترم و نظامی ما با توجه به اینکه زمین های او ۱۰ برابر ارزش پیدا کرده باید پول آن را بدهد و اگر پول ها پرداخت شود پول بسیاری از آزادراه های دیگر کشور تامین می شود.

کد مطلب: 113229
 
Share/Save/Bookmark