میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۲ ساعت ۲۲:۳۷
 
 
تمسخر؛ اتهام باشگاه براي اخراج جباری
تمسخر؛ اتهام باشگاه براي اخراج جباری
 

گروه ورزشي - روابط عمومی باشگاه استقلال با انتشار بیانیه ای خبر از جدایی جباری از این تیم داد.در این بیانیه آمده:این اولین پرسش رسمی باشگاه استقلال است و پرسشهای بعدی که دم به دم به ذهن متبادر می شوند اینها هستند:آن هواداری، استقلالی است که بر این پیراهن بوسه می زند ، اشکها و لبخندهایش را هر لحظه و هر جا نثار ارزش و بزرگی این باشگاه می کند ، حاضر است نیمی از درآمد ناچیزش را هبه کند، با جان کندن خودش را به ورزشگاههای سراسر کشور می رساند و در بالا و پایین جدول با غرور فریاد ((استقلال دوستت داریم)) سر می دهد؟ یا آن کس که از کنار این باشگاه به شهرت و مکنت و ثروت می رسد ، از این نردبان بالا می رود ،از بالا به این تیم نگاه می کند و آن را به سخره می گیرد؟کدامش استقلالی است؟ کدامشان استقلالی هستند؟این یا آن؟ کادر فنی مجرب استقلال مجتبی جباری را به دلیل رفتار غیر حرفه ای و ادبیاتی غلط و با کمال احترام از لیست کنار گذاشت و ایشان می تواند به هر تیمی که دوست دارد نقل مکان کند و تیمش را معرفی کند !استقلال بیش از این نمی تواند از کسی طلبکار باشد و پای او بایستد و تاوان بدهد و حرمت هوادارش را هم لگد مال شده ببیند!ماجراي استقلال و مجتبي جباري سالها است نقل محافل فوتبال است. يك روز عليه يكديگر هستند و روز ديگر در كنار هم. اما اختلاف جديد باشگاه با بازيكن تكنيكي و باهوشش زماني آغاز شد كه مجتبی جباری به بهانه مصاحبه ای درباره شرایط و وضعیت باشگاه استقلال ( با یک تاخیر ۴۸ ساعته) ، در فهرست مازاد آبی ها قرار گرفت و سپس با بیانیه ای تند و کم سابقه ، مورد حمله مدیرعامل استقلال قرار گرفت . اگر این ، پایان دوران ۱۰ ساله حضور جباری در استقلال باشد ، پس مرور همه رویارویی های این هافبک درخشان با باشگاه و حاشیه های مربوط به تندی های شفاهی او بیش از گذشته مورد توجه قرار خواهد گرفت. او در همه این روزها ، بازیکنی بود که خبرنگاران برای شکار جمله از او درباره نا به سامانی ها و مشکلات لحظه شماری می کردند. اگرچه ، در سال گذشته ، او ، ساکت و آرام ، همانطور که خود گفته ، برای به هم نریختن تمرکز تیم در راه قهرمانی ، از کنار مشکلات عبور کرده است. جباری که سال گذشته با اصرار قلعه نویی قراردادش را با آبی ها تمدید کرد ، در پایان یک فصل خوب و بدون مصدومیت بخش مهمی از دو مجموعه ایست که به جام جهانی صعود کرده ودر جمع ۸ تیم آسیا هستند . اما ، آنها که با او نزدیک ترند ، بدون اغراق ، از احساسش به فضای کلی فوتبال باخبرند . جباری از معدود بازیکنانی است که کلمه " کیفیت" را در محاوره استفاده می کند. او درست یا غلط ، از جزئیات و کلیات فوتبال ایرانی رنج می کشد ( اگر پای صحبتش بنشینید از او خواهید شنید که می گوید ظرفیت ها در فوتبال ایران خیلی بالاتر است و چه و چه ...). اگرچه باشگاه استقلال در بیانیه اش تلاش کرده تصمیم اخراج وی را به مسائل مالی ربط بدهد. خب ، طبق معمول ، دعواست و طرفین ، بنا به علاقه و استدلال مشغول قضاوت و محکوم یا تبرئه کردن ، اما آنچه که استقلال به عنوان " اصل " به آن استناد می کند ، کلمه "مسخره " است . جباری گفته بود شرایط استقلال مسخره است ( و نه استقلال مسخره است).خب ، این (اگر) یک مدعاست ،و لابد برای این حرف دلایلی هم هست. مثلا:
۱- مدیرعامل استقلال حدود یک ماه پیش از سمت خود استعفا داده اما مشغول تیم بستن است . جالب اینکه هنوز بیانیه رسمی ای از سوی رئیس مجمع مبنی بر پذیرش یا رد استعفای مدیرعامل صادر نشده ولی اعضای هیئت مدیره در مصاحبه ها به تمسخر می گویند: از این استعفاها زیاد بوده و خواهد بود.
۲- تصمیم مدیرعامل استقلال در استعفا هیچ چیزی را تغییر نداده . درواقع اگر این تصمیم برای امتیاز گیری از وزارت ورزش بوده ، آلارم مثبتی از آن سو وجود ندارد و پولی وارد چرخه مالی باشگاه نشده است.
۳- استقلال ۱۵ میلیارد بدهی معوقه دارد.اما نه مدیرعامل و نه باشگاه ، نه هیئت مدیره و نه هیچ کس تعهدی برای پرداخت این دیون ندارند. آیا تعهد به قرارداد بخشی از مدیریت و باشگاهداری نیست؟
۴- استقلال هنوز با بازیکن های فصل پیش تسویه نکرده و ۴ مورد شکایت فیفایی دارد که اگر به کاهش قیمت دلار خوش بین باشیم ، سرجمع بیش از ۴ میلیارد هزینه روی دست باشگاه گذاشته خواهد شد.
۵- استقلال تنها باشگاهی است که هنوز با ۱۰ بازیکن فصل پیش به توافق نرسیده وبا آنها تسویه حساب نکرده اما بازیکن جدید می گیرد .بازیکنان فصل پیش که جملگی از بهترین های لیگ هستند ، هرروز با اخبار حضورشان در تیم های دیگر روی اعصاب طرفدارانند .
۶- استقلال آخرین تیمی است که تمرینات خود را آغاز کرده است و اگر تعویق لیگ به لطف سازمان مربوطه نبود بدنسازی تیم به لیگ می خورد .
۷- شاید بی ربط باشد اما کمپ ناصرحجازی که مایه فخر مدیر استقلال است ، جز یک زمین چمن چه دارد؟ در این زمینه حرفهای هم تیمی های جباری شنیدنی است.
حالا ، وقت این است که به جمله جباری که باعث واویلا و واحسرتا شده ، دوباره نگاه کنیم.شما حق را به جباری می دهید یا ...؟پس از اینکه مجتبی جباری در لیست فروش استقلال قرار گرفت به سایت گل گفت:بله خبر دارم اما نمی خواهم جوابی برای این اقدام باشگاه بدهم.من سکوت می کنم و به فکر آینده هستم.اگر اجازه بدهيد حرفي نمي زنم.ظاهرا جباری هم برای ادامه فوتبال به شرایطی ایده آل نیاز دارد .به هر حال امیدواریم که هر اتفاقی می افتد به نفع فوتبال ایران باشد.

کد مطلب: 82042
 
Share/Save/Bookmark