میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۱
 
 
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) اعلام کرد
مناطق زلزله‌زده کرمانشاه اولویت کمیته امداد در سال ۹۸
استاندار کرمانشاه: یک میلیارد تومان کمک مردم در حساب یک سلبریتی است

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به اینکه وضعیت رسیدگی به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه و مردم این منطقه در اولویت ما در سال ۹۸ است، گفت: احداث و واگذاری ۵۲۰۰ واحد مسکونی در سه مرحله انجام شده است.
پرویز فتاح در دیدار با استاندار کرمانشاه و رئیس ستاد مدیریت بازار کشور گفت: ۵۲۰۰ واحد مسکونی در استان کرمانشاه برای مددجویان احداث شده است که اکثر این واحدها متعلق به زنان سرپرست خانوار است.
وی افزود: در سه مرحله واحدهای مسکونی به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه اختصاص پیدا کرده است که در مرحله اول ۱۵۰۰ واحد، مرحله دوم ۲۵۰۰ و در مرحله سوم نیز ۲۷۰۰ واحد مسکونی احداث و واگذار شده است.
فتاح خاطرنشان کرد: احداث و بازسازی واحدهای مسکونی تا نیمه دوم سال آینده به طور کلی به پایان می‌رسد و در این خصوص رکورددار هستیم.
رئیس کمیته امداد ضمن تشکر از استاندار کرمانشاه گفت: کرمانشاه نباید از اولویت بیفتد و نباید اینگونه باشد که فقط در هنگام زلزله به فکر مناطق بیفتیم بلکه باید از نظر روحی و روانی نیز اقدامات ویژه‌ای در این منطقه انجام شود. وی با اشاره به اینکه در سال ۹۸ کرمانشاه در اولویت کمیته امداد است، تصریح کرد: کار ما تازه شروع است و اینکه فقط خانه بسازیم نیست. بلکه باید کاری کنیم تا زندگی عادی مردم جریان پیدا کند.
فتاح تأکید کرد: کار اصلی ما پیش‌روست و اقدامات مثبتی در سال آینده انجام خواهیم داد.

یک میلیارد تومان کمک مردم  در حساب یک سلبریتی
استاندار کرمانشاه نیز در این دیدار گفت: سلبریتی که حدود یک میلیارد تومان مردم به حساب وی برای کمک به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه کمک کرده بودند پای کار نیامده و اقدامی انجام نداده است.
هوشنگ بازوند با اشاره به اینکه در زلزله کرمانشاه ۱۰۴ هزار خانه تخریب شد، گفت: همچنین ۱۳ هزار جایگاه دامی و ۷ هزار واحد تجاری تخریب شد. وی گفت: زلزله کرمانشاه در ۹ شهرستان و ۱۹۳۲ روستا خساراتی را وارد کرد که تعمیر ۶۷ هزار واحد در دستور کار قرار دارد و ۶۲ هزار واحد تاکنون به اتمام رسیده و همچنین از ۳۷ هزار واحد احداثی ۲۵ هزار واحد به اتمام رسیده است.
بازوند با اشاره به اینکه کمیته امداد ۹ هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی را احداث و بازسازی کرده است، گفت: از این تعداد واحد فقط ۲۰۰ واحد باقی مانده و بقیه واحدها تحویل داده شده است. به گفته وی همچنین ۱۱ هزار واحد دامی و ۷ هزار واحد تجاری به اتمام رسیده است.
استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه در زلزله کرمانشاه مردم ۲۶۹ میلیارد تومان مواد غذایی کمک و توزیع کردند، گفت: ۶۳ میلیارد تومان وجه نقد به حساب هلال احمر از سوی مردم واریز شده است و همچنین ۲۲ میلیارد تومان مردم به حساب سلبریتی‌ها واریز کرده اند.
وی گفت: از کمک‌هایی که به سلبریتی‌ها واریز شده سه نفر آنها در منطقه در حال انجام کار هستند و فردی که حدود یک میلیارد مردم به حساب وی برای کمک به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه کمک کرده بودند پای کار نیامده و اقدامی انجام نداده است.
استاندار کرمانشاه با بیان اینکه مردم در زلزله کرمانشاه برای کمک به این منطقه سنگ تمام گذاشتند، گفت: اقدام دولت بی‌نظیر بود به طوری که اعتبارات بعد از یک هفته ابلاغ شد و در حال حاضر ۹۵ درصد اعتبارات سال ۹۷ تخصیص یافته است.

کد مطلب: 108298
 
Share/Save/Bookmark