میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۴۵
 
 
انتشار کتاب صوتی «سه گزارش کوتاه درباره نوید و نگار»
کتاب صوتی «سه گزارش کوتاه دربارهی نوید و نگار» نوشته مصطفی مستور و با صدای نیما رئیسی، هوتن شکیبا و حمیرا افشار منتشر شد.
این داستان روایتگر سه روز از زندگی خواهر و برادری به اسم نوید و نگار است. روایتی منحصربه‌فرد با نثر ویژه مصطفی مستور. نثری که در عین روانی پر از پیچیدگی‌های لذتبخش است؛ بازی با زمان و مکان، جابه‌جا شدن راوی بین شخصیت‌های داستان و دانای کل و ظاهر شدن شخصیت‌هایی از داستان‌های دیگر نویسنده. مانند شخصیت نگار که پیشتر در یکی از اپیزودهای رمان استخوان خوک و دست‌های جذامی مصطفی مستور نیز حضور داشته است.
«سه گزارش کوتاه درباره نوید و نگار» با خبر برنگشتن نگار به خانه آغاز می‌شود. خبری که پدر به نوید می‌دهد. شنونده در ذهن بی‌قرار نوید، که شروع به روایت‌های مختلفی از خود می‌کند، با گره داستان روبه‌رو می‌شود. این طور به نظر می‌آید که او تکیه‌گاه و حامی باقی اعضای خانواده است ولی در واقع خود نیازمند نجات‌دهنده ایست که او را از سرگشتگی‌هایش برهاند.
این کتاب صوتی با خوانش «نیما رئیسی»، «هوتن شکیبا» و «حمیرا افشار» و با طراحی جلد ساعد مشکی از سوی نشر نوین کتاب (ناشر کتابهای صوتی) منتشر شده است. اثری که با وسواس نسبت به کیفیت تولید، با حضور و همراهی پیوسته نویسنده در طول خوانش اثر، و حضور چهره‌های شاخص و توانمند عرصه گویندگی، همچنین آهنگسازی ویژه اثر، نتیجه درخشانی را برای شنوندگان کتاب صوتی، به‌خصوص مخاطبان آثار مصطفی مستور، فراهم آورده است.
مصطفی مستور متولد ۱۳۴۳ در اهواز، داستان‌نویس، نمایشنامه‌نویس، مترجم و برنده جوایز ادبی است. مستور را به واسطه داستان‌های عاشقانه و فلسفی‌اش می‌شناسیم. او در ادبیات داستانی امروز ایران نویسنده‌ای مطرح و بحث‌برانگیز است. نخستین داستان او در سال ۱۳۷۰ و در مجله کیان منتشر شده. در فاصله‌های ۱۳۷۰ تا ۱۳۷۶ چند داستان کوتاه دیگر در این مجله از او به چاپ رسیده که همه آنها را در سال ۱۳۷۷ به عنوان نخستین اثر خود، با نام «عشق روی پیاده‌رو»، منتشر کرد. آثار مصطفی مستور تاکنون جوایز بسیاری از جمله جایزه بهترین رمان سال از سوی انجمن منتقدان مطبوعات، جایزه ادبی اصفهان و جایزه قلم زرین را کسب کرده‌اند.
از میان آثار شاخص مصطفی مستور تابه‌حال «عشق روی پیاده‌رو»، «چند روایت معتبر»، «حکایت عشقی بی‌قاف، بیشین، بی‌نقطه»، «سه گزارش کوتاه دربارهی نوید و نگار»، «بهترین شکل ممکن» از سوی نوین کتاب در قالب کتاب صوتی منتشر شده است.
«نوین کتاب» نخستین ناشر تخصصی کتاب‌های صوتی در ایران است که از سال ۱۳۸۶ فعالیت خود را آغاز کرده و با تکیه بر تولید آثار کیفی و همکاری با بهترین گویندگان، نویسندگان و مترجمان، تاکنون، در حدود ۱۰۰۰ عنوان کتاب صوتی منتشر کرده است.
کد مطلب: 114093
 
Share/Save/Bookmark