میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۲
 
 
این رژیم از درون به نابودی خواهد رسید
زمانی که حضرت آیت الله خامنهای رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنانی فرمودند؛...

زمانی که حضرت آیت الله خامنهای رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنانی فرمودند؛
«رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید» باور این جمله برای بسیاری دشوار بود. اما این جمله حضرت آیتالله خامنهای مهمترین و به یاد ماندنیترین جمله رهبر انقلاب اسلامی در سال ۹۴ از نگاه مردم انتخاب شد.
افکار عمومی جهان تصور میکنند که رژیم اسرائیل تحت حمایتهای گسترده و عمیق ایالات متحده قرار دارد و حمایتهای ابرقدرتی مانند آمریکا تضمین حیات صهیونیستها است، پس نابودی این رژیم قابل تصور نیست، اما حضرت آیت الله خامنهای در سال ۱۳۹۴ این پیش بینی را کردند و شاید برخی تصور داشتند که جمهوری اسلامی ایران در جنگ با صهیونیستها این رژیم را نابود میکند هر چند این اتفاق احتمال وقوع دارد اما عوامل دیگری در صحنه معادلات و تحولات جهان وجود دارد که چه بسا از جنگ ویرانگرتر هم باشد.
اکنون ۵ سال از پیش بینی رهبر معظم انقلاب اسلامی گذشته و با وجود همه تحولات و تغییراتی که در جهان شکل گرفته است، اتفاقاتی که در طول این ۵ سال گذشته در درون رژیم صهیونیستی افتاده نشانههای نابودی اسرائیل را پر رنگتر کرده است.
مردمی که با وعدههایی بزرگ، راهی سرزمینهای فلسطین شدند تا یک زندگی در سرزمین موعود! را زیر سایه رژیم صهیونیستی تجربه کنند، مدتها است که در انتظار شرایط بهتری به سر میبرند اما با گذشت زمان، وضعیت این رژیم در فلسطین اشغالی، نه تنها بهبود نیافت بلکه وخیم تر شد.
اوضاع رژیم اسرائیل در حالی رو به وخامت گراییده که کمکها و حمایتهای مالی و تسلیحاتی ایالات متحده و اروپا نتوانست آن سرزمین رؤیایی که در سر سران صهیونیست پرورش یافته و در میان ساکنان آن رواج پیدا کرده بود، شکل دهد.
مردم یهود سرتاسر دنیا با وعدهها و قولهای سران صهیونیست فریب خوردند و راهی فلسطین اشغالی شدند و با ساکن شدن در این سرزمین غصبی بزرگترین اشتباه تاریخی خود را مرتکب شدند. بیش از ۷۰ سال است که صهیونیستها فلسطین را اشغال کردهاند و در طول این سالها هیچگاه نتوانستند به شرایط مطلوب زندگی دست یابند و چه بسا اگر در کشور خود باقی مانده بودند، زندگی بهتری را تجربه میکردند.
اوضاع نابسامان اقتصادی، بیکاری، ضعف شدید در مدیریت شیوع بیماری کرونا و فساد مالی و اقتصادی سران رژیم صهیونیستی، نشانههای افول این رژیم است.
با توجه به شرایط داخلی رژیم صهیونیستی، برای نابودی آن نیاز به جنگ نیست چرا که این رژیم مانند درختی پوسیده که درون آن را موریانهها خورده و خالی کردهاند، در حال فرو ریختن است. سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان تعبیر جالبی از رژیم اسرائیل دارد.
سید حسن نصرالله در سال ۱۳۹۸ در گفتگو با شبکه المنار گفته بود؛« از هر زمان دیگری در هدف قرار دادن مواضع دشمن قدرتمندتر هستیم و اسرائیل از خانه عنکبوت سستتر است.»
سخن سیدحسن نصرالله از یک سو قدرت بازدارنده حزب الله و جبهه مقاومت را به رخ دشمن میکشد و از سوی دیگر تصویر واقعی رژیم سست بنیان صهیونیستها را به جهان اسلام، مسلمانان و افکار عمومی به نمایش میگذارد.
در واقع شرایط برای رژیم اسرائیل به گونهای پیش میرود که این رژیم غیر قانونی با عملکرد خود نابود شود.
رژیم اسرائیل اکنون وضعیت مشابهی با آمریکای دوران ترامپ دارد، مردمی که در فلسطین اشغالی علیه دولت بنیامین نتانیاهو به خیابانها آمده، تظاهرات میکنند و نیروهای امنیتی و پلیس با آنها درگیر میشوند، به تبعیضهای فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی حاکم بر رژیم اسرائیل معترض هستند. شرایط در فلسطین اشغالی به گونهای رقم خورده که اکنون مهاجرت معکوس در میان ساکنان اراضی اشغالی آغاز شده و سران صهیونیست با توجه به اوضاع حاکم در منطقه در اندیشه ایجاد مکانی دیگر برای ساکن کردن یهودیان در آن هستند. «پاتاگونیا» نام یک منطقه بزرگ در جنوب شیلی و آرژانتین است که چندی است خبر کوچ یهودیان به این منطقه، نام آن را بیش از پیش بر سر زبانها انداخته است. هدف از ایجاد یک کشور جعلی دیگر در منطقه پاتاگونیا نشان خالی کردن فلسطین از وجود صهیونیستها نیست بلکه آنها میخواهند با این اقدام سرزمین دومی را برای خود مهیا کنند که در صورت نابودی اسرائیل در فلسطین که قطعی و نزدیک است، سرزمینی به بهانه اسکان یهودیان داشته باشند. قدر مسلم شرایط رژیم اسرائیل روز به روز وخیمتر میشود و باعث این اتفاق مبارک نیز سیاستهای جمهوری اسلامی ایران در تقویت جبهه مقاومت در منطقه به ویژه جریان حزب الله لبنان، حضور در سوریه و حمایت از دولت و ملت این کشور و حمایت از مردم مظلوم یمن و انقلابیون انصارالله است، سران صهیونیست متوجه شدهاند که شرایط وخیمی دارند، دستپاچگی سران این رژیم نشانه خوبی است، نشانهای که از سقوط و نابودی آنها خبر میدهد و نیازی به هزینه زیادی برای سرنگونی رژیم جنایتکار،کودک کش و جعلی اسرائیل نیست. سرنوشت این رژیم از درون تغییر خواهد کرد و به نابودی خواهد رسید.

نویسنده: محمد صفری

کد مطلب: 114796
 
Share/Save/Bookmark