میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۲۱
 
 
استقلال در آزادي به فولاد باخت
رونمایی از قهرمان نیم‌فصل در هفته آخر
رونمایی از قهرمان نیم‌فصل در هفته آخر
 

تیم فوتبال استقلال در ورزشگاه آزادی برابر فولاد خوزستان شکست خورد تا تکلیف قهرمانی نیم فصل به هفته آخر کشیده شود.
آخرین دیدار هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال بین دو تیم استقلال و فولاد خوزستان در ورزشگاه آزادی و در حضور حدود ۴ هزار تماشاگربرگزار شد که این بازی با نتیجه ۳ بر ۲ به سود فولاد خوزستان به پایان رسید.
عبدالله کرمی در دقیقه ۶۲ و آرش افشین در دقیقه ۷۲ مهرداد جماعتی در دقیقه ۸۷ فولاد گلزنی کردند. جواد نکونام در دقیقه ۶۳ از روی نقطه پنالتی و آرش برهانی در دقیقه ۷۴ گل‌های استقلال را به ثمر رساندند.
. این سی و چهارمین گل نکونام در تاریخ لیگ برتر بود و فاصله بین گل ۳۳ و ۳۴ او ۷ سال و ۲۶ روز بود! نکونام ۳۳ گل برای پاس در لیگ برتر زده است. اين اولين گل هافبک ملی پوش استقلال با لباس آبي‌هاي پايتخت است كه از روی یک ضربه پنالتی مقابل فولاد به ثمر رسيد و نام خود را در بین گلزنان تاریخ این باشگاه ثبت کرد
نکونام آخرین بار در فصل ۸۴ لیگ برتر و بازی پاس- راه آهن زننده گل دوم پاس از روی نقطه پنالتی بود. اين بازی ۱۲ آبان ۱۳۸۴ برگزار شد و به تساوی ۲-۲ انجامید. جالب اینکه نکونام ۷ سال پیش در چنین روزی آخرین بازی خود برای پاس را مقابل پرسپولیس انجام داد و در دقیقه ۹۰ از بازی اخراج شد. نکونام پس از آن بازی راهی امارات شد و به تیم الوحده پیوست.
از نکات قابل توجه این بازی استقبال کم تماشاگران از مسابقه بود آن هم در حالی که استقلال صدرنشین لیگ است. استقلال در صورت پیروزی برابر فولاد خوزستان در فاصله یک بازی به پایان نیم‌فصل، می توانست قهرمان ‌شود. محسن قهرمانی داور مسابقه بود. وی در اواخر نیمه اول به قلعه نویی اخطار داد در صورت ادامه اعتراض‌ها، وی را اخراج می‌کند.

شرح گل ها:
دقیقه ۶۱: کرنر بختیار رحمانی را عبدالله کرمی با یک ضربه زیبا به گل تبدیل کرد.
دقیقه ۶۳: در اولین حمله ای که استقلالی ها بعد از گل فولاد انجام دادند جماعتی روی حمودی خطا کرد که داور یک پنالتی را برای استقلالی ها گرفت. این پنالتی را نکونام به گل تبدیل کرد تا اولین گلش را برای استقلال بزند.
در نیمه دوم بازی بسیار سریعتر دنبال می شود و موقعیت های گل بیشتری روی دروازه ها اتفاق می افتد.
دقیقه ۷۳: آرش افشین روی یک حرکت انفرادی فوق العاده گل دوم را به ثمر رساند. این آرش فوق‌العاده است!
دقیقه ۷۵: مانند دفعه پیش استقلالی ها دو دقیقه بعد از گل فولاد به گل رسیدند. برهانی روی یک شوت برگ کمپی از پشت محوطه بازی را به تساوی کشاند.
دقیقه ۸۸: روی اشتباه دفاع استقلال و هم چنین اشتباه عجیب میداوودی مهرداد جماعتی که پنالتی ای را به استقلال هدیه کرده بود گل سوم را از روی یک شوت سنگین به ثمر رساند.

کد مطلب: 78579
 
Share/Save/Bookmark