میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۱ ساعت ۲۲:۵۶
 
 
آخرین دوئل ایرانی - عربی برای قهرمانی در بسکتبال غرب آسیا
آخرين نبرد
آخرين نبرد
 

آخرين نبرد مهرام برابر الرياضي لبنان برابر قهرماني در رقابت هاي بسكتبال باشگاه‌هاي غرب‌آسيا به ميزباني نماينده ايران برگزار مي‌شود تا نايب قهرمان آسيا شانس بيشتري براي نگه داشتن جام در خانه داشته باشد.
آخرين مرحله از ماراتن نبرد مهرام و الرياضي لبنان از مرحله نهايي باشگاه‌هاي غرب‌آسيا امروز در سالن بسكتبال آزادي برگزار خواهد شد تا پس از ۲۰۰ دقيقه مبارزه، قهرمان منطقه مشخص شود.
مهرام و الرياضي در شرايطي به مصاف يكديگر خواهند رفت كه در چهار مسابقه قبلي شرايطي كاملا يكسان داشتند. يك پيروزي خارج از خانه و يك پيروزي خانگي حاصل تلاش دو تيم در مرحله نهايي است.
شاگردان مصطفي هاشمي كه در چهارمين مسابقه مي توانستند قهرمان غرب‌آسيا شوند با قبول شكست برابر لبناني‌ها قهرماني خود را به تاخير انداختند. مهرام در مرحله نهايي باشگاه‌هاي غرب‌آسيا با بدست آوردن يك پيروزي خارج از خانه شانس بزرگي بدست آورد تا بتواند با دو برد پياپي در تهران قهرمان شود اما در آستانه رسيدن به اين مهم، شاگردان ابوچاكرا همه چيز را عوض كردند.
پنجمين مسابقه الرياضي و مهرام به ميزباني تيم ايراني خواهد بود كه شانس بزرگي براي نايب قهرمان آسيا محسوب مي‌شود تا بتواند با حمايت تماشاگرانش جام قهرماني را از دستان حريف خارج كند. مهرام در تهران به دنبال سومين قهرماني‌اش در غرب‌آسيا است و حريف قدرتمندي را پيش رو دارد. چهار مسابقه قبلي اين دو تيم نشان داد كه مهرامي‌ها در صورت حفظ تمركز خود مي‌توانند برنده ميدان باشند اما وجود بازيكناني چون عمرالترك و دريك اسپنسر در الرياضي كار مهرام را سخت مي كند.
اسپنسر در سه مسابقه قبلي امتيازآورترين بازيكن مرحله نهايي بوده و نشان داده كه در هر لحظه مي‌تواند امتياز آوري كند. لبناني‌ها در منطقه هاي پيراموني فوق‌العاده هستند و با پرتاب‌هاي سه امتيازي هر خط دفاعي را متزلزل مي كنند. لبناني‌ها در سومين مسابقه برابر مهرام كنترل شدند و در شرايطي كه اجازه پرتاب سه امتيازي نداشتند در زير سبد نيز موفق نبودند اما در چهارمين پيكار نشان دادند كه از غفلت حريف مي‌توانند استفاده كنند و ضربه بزنند.
چهار مسابقه قبلي نشان داد كه دو تيم به جو سالن‌هاي مملو از تماشاگر عادت كرده‌اند و بدون فشار به كار خود ادامه مي‌دهند اما اين مسابقه بسيار سرنوشت ساز و حساس خواهد بود و مطمئنا فشار زيادي به دو تيم وارد مي شود كه به نظر مي رسد مهرام با استفاده از حمايت تماشاگران پرشورش مي‌تواند عرصه دشواري براي بازيكنان لبناني بسازد. الرياضي تيم سرعتي و شوت‌زني دارد و بايد در جريان مسابقه كنترل شود. مهرام در اين مسابقه همانند ديدارهاي قبلي به دفاعي متمركز نياز دارد تا بتواند مهره‌هاي كليدي الرياضي را كنترل كند. غفلت از اسپنسر، علي محمود و عمرالترك يعني پرتاب‌هاي سه امتيازي خوب اين بازيكن‌ها كه مي‌تواند ضربه زننده باشد و نتيجه ديدار چهارم را تكرار كند.
دو تيم پيش از اين شانزده مسابقه برگزار كرده‌اند و هركدام به هشت پيروزي رسيده‌اند. اين مسابقه كه هفدهمين نبرد مهرام و الرياضي محسوب مي‌شود قدرت اول منطقه را معرفي خواهد كرد. الرياضي لبنان به عنوان مدافع عنوان قهرماني غرب‌آسيا و آسيا در شرايطي كه جايگاهش را بسيار متزلزل مي‌بيند بايد برابر نايب قهرمان آسيا مبارزه‌ كند. مبارزه‌اي كه مي‌تواند در نهايت وداع آنها با جام قهرماني باشد.
در چهار مسابقه قبلي اين دو تيم و از نظر كوارتري مهرام از حريفش پيش است. در شانزده كوارتر برگزار شده بين اين دو تيم مهرام در ۹ كوارتر و الرياضي در ۵ كوارتر به پيروزي رسيده‌اند و در دو كوارتر نيز برابر بودند.
بيشتر پيروزي‌هاي مهرام در رقابت كوارتري در كوارترهاي سوم و چهارم است كه صحبت مصطفي هاشمي سرمربي مهرام درباره الرياضي را تاييد مي‌كند كه گفت:"قدرت فيزيكي الرياضي نسبت به مهرام كمتر است و اين تيم لبناني در كوارتر هاي پاياني نمي‌تواند عملكرد خوبي داشته باشد."
اين مساله مي‌تواند وزنه خوبي براي مهرام باشد تا حريفش را در اين مسابقه حساس شكست دهد. در بين بازيكنان اين دو تيم نيز دريك اسپنسر گارد راس آمريكايي الرياضي لبنان با كسب ۱۰۲ امتياز در چهار مسابقه بهترين است. صمد نيكخواه بهرامي با كسب ۷۶ امتياز پس از او در مكان دوم قرار دارد.
نتايج رقابت‌هاي انجام شده بين مهرام و الرياضي لبنان به شرح زير است:
جام شيخ راشد سال ۲۰۰۷ ، الرياضي ۹۱ ـ مهرام ۸۳
قهرماني غرب آسيا ۲۰۰۹ ، مهرام ۶۹ ـ الرياضي ۵۶
باشگاه‌هاي آسيا ۲۰۰۹ ، مهرام ۸۷ ـ الرياضي ۶۱
جام شيخ راشد ۲۰۱۰ ، الرياضي ۹۴ ـ مهرام ۷۸
جام شيخ راشد ۲۰۱۰ ، مهرام ۸۵ ـ الرياضي ۶۷
قهرماني غرب آسيا ۲۰۱۰ ، مهرام ۹۴ ـ الرياضي ۸۸
باشگاه‌هاي آسيا ۲۰۱۰، مهرام ۷۱ ـ الرياضي ۶۴
قهرماني غرب آسيا ۲۰۱۱ ، الرياضي ۹۴ ـ مهرام ۹۰
قهرماني غرب آسيا ۲۰۱۱ ، الرياضي ۸۳ ـ مهرام ۷۳
باشگاه‌هاي آسيا ۲۰۱۱ ، الرياضي ۷۶ ـ مهرام ۷۳
باشگاه‌هاي آسيا ۲۰۱۱ ، الرياضي ۸۹ ـ مهرام ۸۲
باشگاه‌هاي غرب‌آسيا ۲۰۱۲، الرياضي ۹۱ – مهرام ۸۷
باشگاه‌هاي غرب‌آسيا ۲۰۱۲، الرياضي ۵۹ – مهرام ۶۷
باشگاه‌هاي غرب‌آسيا ۲۰۱۲، مهرام ۹۲ – الراياضي ۷۶
باشگها‌غرب‌آسيا ۲۰۱۲، مهرام ۹۳ – الرياضي ۱۰۱

کد مطلب: 73079
 
Share/Save/Bookmark