میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۵۶
 
 
نوبرانه فدراسيون آقاي خنده
نوبرانه فدراسيون آقاي خنده
 

روز گذشته عجب روز تلخي براي ورزش ايران بود. روزي كه تیم فوتبال جوانان کشورمان در مرحله یک‌چهارم نهایی رقابت‌های فوتبال قهرمانی آسیا با شکست تحقیرآمیز ۴-۱ برابر کره‌جنوبی، ضمن حذف از گردونه مسابقات، حسرت جوانان ایران برای کسب سهمیه حضور در جام جهانی جوانان را ۱۶ ساله کرد و مهمتر از اين حسرت، شكست ناباورانه تيم ملي فوتسال كشورمان برابر تيم نه چندان مطرح کلمبیا بود. باخت ۲ بر ۱ كه اصلا باور كردني نبود!
در اين ديدار ملی‌پوشان فوتسال از همان ابتدا حملاتشان را روی دروازه کلمبیا آغاز کردند و حریف حرفی برای گفتن نداشت. حملات متداوم شاگردان صانعی راهی از پیش نبرد و باعث شد که بازیکنان شوت از راه دور را در دستور کارشان قرار دهند اما دروازه‌بان کلمبیا توپ‌های ایران را مهار می‌کرد و در چند صحنه نیز تیر دروازه به کمک کلمبیا آمد. بازیکنان کلمبیا به صورت حرفه‌ای دفاع را در دستور کارشان قرار دادند. صانعی در نیمه اول از تمام بازیکنانش استفاده کرد.
ملی‌پوشان در آغاز نیمه دوم نیز همانند نیمه اول از همان ابتدا حملاتشان را روی دروازه کلمبیا آغاز کردند، اما دفاع همه‌جانبه حریف اجازه گلزنی را به شاگردان صانعی نداد. همچنین در یکی از صحنه‌ها محمد کشاورز شوت محکمی را روانه دروازه کلمبیا کرد اما این شوت از کنار دروازه به بیرون رفت و با شروع سریع دروازه‌بان این تیم بازیکن راس کلمبیا در موقعیت گلزنی قرار گرفت و در حالی که کشاورز نیز جا مانده بود، گل اول بازی توسط کلمبیا در دقیقه ۱۳ به ثمر رسید.
پس از این گل مصطفی طیبی به دلیل خطا روی دروازه‌بان کلمبیا با دریافت کارت قرمز مستقیم از زمین بازی اخراج شد و ايران با يك يار كمتر كار سختي را پيش رو داشت.
بازیکن کلمبیا از اخراج بازيكن ايران به نحو احسن استفاده كردند و با نفوذ به خط دفاعی ایران از راه دور و در عین ناباوری توپ را وارد دروازه ایران كردند تا شاگردان صانعی با نتیجه ۲ بر صفر از کلمبیا عقب بیفتند.
بازیکنان تیم ملی به خودشان آمدند و در حالی که صانعی از سیستم ۵ نفره استفاده می‌کرد علی رهنما در دقیقه ۱۵ نیمه‌ دوم با شوت از کنار زمین گل اول ایران را به ثمر رساند و نتیجه ۲ بر یک شد.
حملات ایران تا ثانیه‌های پایانی بازی ادامه یافت و در حالی که ایران از سیستم ۵ نفره نیز استفاده می‌کرد، نتوانست حریف کلمبیا شود.
حذف از رقابت‌های جام جهانی این واقعیت را با وجود انکار مسئولان فدراسیون فوتبال به اثبات رساند که حضور بازیکنان باتجربه نظیر وحيد شمسایی و اصغری‌مقدم می‌توانست به کمک تیم ملی بیاید اما پیاده کردن سلایق شخصی در تیم ملی زمینه ناکامی تیم ملی فوتسال ایران در رقابت‌های جام جهانی را فراهم ساخت تا فوتسال ایران پس از ناكامي در رقابتهاي قهرماني آسيا، حالا در سطح جهان برابر یک تیم گمنام از عرصه مسابقات حذف شود.
سخن آخر: تيم ملي فوتسال و تيم ملي فوتبال جوانان ايران روز گذشته در حالي طعم تلخ شكست را چشيدند و از گردونه رقابتها خارج شدند كه روي نيمكت اين دو تيم مربياني نشسته بودند كه تجربه شكست در كارنامه آنها كاملا مي‌درخشد. اكبر محمدي در رقابتهاي قهرماني نوجوانان آسيا سرمربي تيم ملي بود كه نوجوانان بااستعداد كشورمان با حضور او روي نيمكت حذف شدن از رقابتها را تجربه كردند و اين مربي با آن كارنامه ترفيع گرفت و سرمربي تيم ملي جوانان شد! صانعي سرمربي تيم ملي فوتسال ايران هم همين چند ماه پيش در رقابتهاي قهرماني آسيا برابر تايلند نتوانست تاكتيكي مناسب بچيند و باخت به تايلند، ايران را از رسيدن به فينال بازداشت اما به اين مربي فرصت نشستن روي نيمكت تيم ملي در رقابتهاي جهاني نيز داده شد!
سخن گفتن از ابتكارات و تصميمات خارق‌العاده فدراسيون فوتبال تكرار مكررات بي‌حاصل است و ما نيز از تكرار آن بيش از اين پرهيز مي‌كنيم و فقط به اين كلمه اشاره مي‌كنيم كه فدراسيون آقاي خنده نوبر است.

کد مطلب: 78218
 
Share/Save/Bookmark