میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۷
 
 
«هو» کردن ماکرون در روز ملی فرانسه

معترضان فرانسوی در حاشیه جشن روز ملی فرانسه که در خیابان شانزه لیزه برگزار شد، بار دیگر برای چندمین بار از زمان آغاز جنبش ضد نظام سرمایه داری ، خواستار استعفای «امانوئل مکرون» رئیس جمهوری این کشور و کناره گیری او از قدرت شدند.
دیروز رئیس جمهوری فرانسه در خیابان شانزه لیزه از نیروهای نظامی این کشور سان دید. جشن روز ملی فرانسه در حالی برگزار شد که فعالان این جنبش پیشتر در فراخوان‌هایی از تدارک برنامه‌ای اعتراضی در ادامه سی و پنجمین هفته اعتراضات خود در خلال رژه روز ملی فرانسه خبر داده بودند.
آئین‌های جشن روز ملی فرانسه حواشی متعددی به همراه داشته است. جمعی از معترضان فرانسوی که در این جشن شرکت کرده بودند در هنگام ورود مکرون به محل برگزاری جشن و در امتداد مسیر او را " هو " کردند. شبکه خبری "آرته" نوشت: پس از حضور در سی و پنجمین هفته متوالی اعتراض‌ها در روز گذشته، جلیقه زردها امروز در محل برگزاری جشن در شانزه لیزه با یکدیگر ملاقات کردند. در حین برگزاری رژه، پلیس برخی جلیقه زردها از جمله چهره‌های سرشناس این جنبش همانند «ژروم رودریگ» و «مکسیم نیکول» را دستگیر کرد. خیابان‌های منتهی به محل رژه به حال بسته درآمده بودند، ایستگاه‌های مترو بسته شده و به اتومبیل‌های غیر مجاز اجازه ورود به محدوده رژه داده نمی‌شد و محدودیت در طول روز برقرار خواهد بود. جمعیتی از جلیقه زردها در حین رژه نیروهای نظامی فریاد "استعفای مکرون" را سر می‌دادند که با تشویق دیگر تماشاچیان روبه رو شدند.

کد مطلب: 109882
 
Share/Save/Bookmark