میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۵۵
 
 
دست‌درازی به سبد نظام ممنوع
ملت بزرگ ایران دیروز در جشن ورود انقلاب به دهه چهارم حماسه‌ای بزرگ و ماندگار را رقم زد. مراسم ۲۲ بهمن امسال نیز مانند...

ملت بزرگ ایران دیروز در جشن ورود انقلاب به دهه چهارم حماسه‌ای بزرگ و ماندگار را رقم زد. مراسم ۲۲ بهمن امسال نیز مانند سال‌های قبل با حضور گسترده و همه جانبه مردم در سراسر کشور برگزار شد و جهانیان بار دیگر حماسه حضور میلیون‌ها ایرانی پای انقلاب و آرمان‌هایشان را به نظاره نشستند. محافل رسانه‌ای و سیاسی جهان اذعان کردند که ملت بزرگ ایران اقتدار و وحدت خویش را به رخ دشمنان کشیده و به دوستان و آزادی خواهان جهان این نوید را دادند که همچنان استوار و مقتدر پای انقلاب و نظام اسلامی خویش ایستاده‌اند و در این راه از هیچ جانفشانی دریغ نخواهند کرد.
هر چند که دشمنان ایران زمین با مسائل حاشیه‌ای نظیر فرافکنی‌های گسترده‌ای که آمریکا درباره کره‌شمالی و اعمال فشار و تحریم بر ایران و روسیه صورت داده و یا تجاوز هوایی رژیم صهیونیستی به سوریه سعی در به حاشیه راندن ۲۲ بهمن و حماسه حضور ملت ایران داشتند اما این حضور چنان گسترده بود که این حواشی نیز نتوانست افکار عمومی جهان را از تجلی اتحاد ملت و نظام دور سازند.
حضور یکپارچه و سراسری مردم در جشن پیروزی انقلاب اسلامی در حالی صورت گرفت که چند پیام مهم را در این حضور باید در مورد توجه داشت.
نخست آنکه تمام جناح‌ها و گروه‌های سیاسی آنها که در قدرتند و آنهایی که در قدرت نیستند باید بدانند که این حضور نه برای آنها و یا حمایت‌ از جناحی خاص بوده بلکه ملت یکپارچه حمایت از نظام و ولایت را سر داده‌اند لذا این جریان‌ها از ریختن حضور ملت در سبد سیاسی‌کاری خود خودداری کرده و به سمت برداشت‌ها و سوء‌استفاده‌های سیاسی از این حضور نروند. سیاسی‌کاری که شیرینی و عظمت این حضور را چند پاره سازد قطعا از سوی ملت غیرقابل پذیرش خواهد بود لذا جریان‌های سیاسی از دولت گرفته تا سایرین به خواست و نظر ملت یعنی همان حمایت از نظام و ولایت احترام گذارند و از سیاسی کردن این حضور خودداری کنند.
دوم آنکه مسئولان باید دریافته‌ باشند که ملت با این حضور در کنار تاکید بر حمایت و حراست از نظام، انقلاب و ولایت گلایه‌ها و دغدغه‌های خود را نیز در پلاکاردها و گفتارهای خود بیان کرده‌اند و اکنون وظیفه مسئولان است که پاسخی درخور ملت حماسه‌آفرین ایران داده و برای رفع این دغدغه‌ها گام بردارند. ملت ایران که در انتخابات‌ها و نیز راهپیمایی‌ها و مراسم‌هایی همچون ۲۲ بهمن، اعتماد و پشتیبانی از نظام را به خوبی اثبات کرده‌اند انتظار دارند که مسئولان نیز قدر این ایستادگی و پایمردی را دانسته و برای رفع مشکلات مردم گام بردارند.
سوم آنکه آمریکا و شرکای اروپایی و البته نوچه‌های منطقه‌ای آنها تحرکات گسترده‌ای در قالب جنگ نرم و سخت برای ضربه زدن به ایران و البته سوق دادن آن به رفتارهایی همچون اصلاح برجام، دست کشیدن از توان موشکی و دفاعی و عدم نقش‌آفرینی در معادلات منطقه‌ای داشته‌اند. آمارها نشان می‌دهد پروژه ایجاد نابسامانی داخلی نظیر آنچه در دی ماه روی داد و سعی در سوء‌استفاده از مطالبات به حق مردمی داشتند در کنار تحریک و تقویت گروه‌های تروریستی برای ایجاد فضای ناامنی در ایران و نیز ایجاد فضای منفی علیه ایران در منطقه و جهان و البته اجرای تحریم‌های جدید و گسترده برای اعمال فشار بر ایران صورت گرفته است.
هدف نهایی از آنها سوق دادن ایران به سمت امضای کنوانسیون‌های تعهد‌آور که از برجام خطرناک‌تر است و نیز گرفتارسازی ایران در معادلات و مذاکرات منطقه‌ای براساس منافع غرب است که در این راه نیز از هیچ اقدامی فروگذار نیستند.
البته وابسته سازی کشور به واردات بی‌‌رویه به بهانه تعامل جهان با ایران پس از برجام که زمینه‌ساز تعطیلی کارخانه‌ها و صنعت داخلی و البته ایجاد حقارت در میان ایرانیان در قالب ناتوان بودن برای خود اتکا شدن، از دیگر اهداف جنگ نرم دشمن است حلقه تکمیلی آن نیز بهره‌گیری از فضای مجازی برای ترور شخصیت شخصیت‌های نظام و انقلاب و ایجاد فضای ناامیدی در جامعه است، بعد دیگر طراحی دشمنان را تشکیل می‌دهد.
راهکار مقابله با این تهدیدات عدم دل‌بستن به برجام و امثال برجام، تکیه بر داشته‌های درونی در قالب اقتصاد مردم نهاد و اقتصاد مقاومتی، حفظ موقعیت و شرایط کنونی کشور در منطقه و عدم عقب‌گرد در برابر زیاده خواهی‌ها خواهد بود. ملت ایران با حضور میلیونی در راهپیمایی ۲۲بهمن این نوید را با مسئولان داده‌اند که تا پای جان در میدان حضور دارند و از هیچ تلاشی برای تعالی و پیشرفت انقلاب و کشور و مقابله با تهدیدات فروگذار نیستند.
لذا مسئولان باید این حضور را ارج نهاده و به جای دل‌بستن به حاشیه‌های غیرسازنده نظیر وعده‌های برجامی و ادعاهای تعاملاتی غرب و شرق دل در گرو دستان پر توان ملت بزرگ ایران داده و برای تحقق آرامان‌ها و اهداف انقلاب، نظام و ملت گام بردارند. پشتوانه‌ای ۸۰ میلیونی که قطعا هر مانعی را از سر راه پیشرفت و حل مشکلات کشور بر خواهد داشت و البته چشم طمع هر طعمکاری به این آب و خاک را کور خواهد کرد.
در پایان می‌توان گفت که ملت دیروز وظیفه خود را در قبال نظام و انقلاب با حضور میلیونی در جشن پیروزی انقلاب به بهترین شکل ممکن انجام داده و اکنون نوبت مسئولین است که با دوری از سیاسی کاری و رفتارهای جناحی در قبال این حضور، با تکیه بر پشتوانه سراسری ایرانیان از نظام برای حل مشکلات و تحقق مطالبات ملت گام بردارند. 

نویسنده: قاسم غفوری

کد مطلب: 103185
 
Share/Save/Bookmark
 


۱۳۹۶-۱۱-۲۳ ۰۵:۵۸:۰۸
دیگه از سبد چیزی باقی نگذاشتند رانت خواران و نجومی ها و اختلاس گران و دزد های بر دار و فرار کند همه را چاپیدن بدون درد سر و مزاحمت و کجا میرید و می برید اینا از خودشونند جای دوری نمی برند می رند کاندایی اروپایی و امریکایی اینا که جلوشونو نمی گیرند پشت سرشون خودشونم میرند