میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۱۸
 
 
فلسطینی‌ها به تجاوز جنگنده‌های صهیونیستی به غزه پاسخ دادند
گسترده‌ترین واکنش خمپاره‌ای مقاومت
گسترده‌ترین واکنش خمپاره‌ای مقاومت
 

در ادامه ایستادگی ملت فلسطین در برابر متجاوزان، مقاومت فلسطین در پاسخ به حملات اخیر رژیم صهیونیستی به برخی مواضع در نوار غزه، ۲۷ خمپاره به سمت اراضی اشغالی شلیک کرد و پس از آن جنگنده‌های رژیم صهیونیستی، به چندین موضع مقاومت در نوار غزه حمله کردند.
این جنگنده‌ها بیش از ۱۰ موشک به سمت مواضع مقاومت در «حی‌الزیتون و الشجاعیه» در نوار غزه شلیک کردند و صدای انفجارهای بزرگ، غزه را لرزاند. رژیم صهیونیستی اعلام کرده ۲۵ خمپاره به سمت شهرک‌های مجاور با نوار غزه شلیک شده و بهانه تل‌آویو برای حمله به نوار غزه همین موضوع بوده است. واحد توپخانه صهیونیست‌ها نیز چندین گلوله به سمت نوار غزه شلیک کرد. رژیم صهیونیستی در شهرک‌های مجاور نوار غزه حالت آماده‌باش اعلام کرد و مدعی شد جهاد اسلامی در پشت پرده شلیک خمپاره‌ها به سمت این شهرک‌ها بوده است؛ آژیرهای هشدار نیز در شهرک‌های مذکور به صدا در آمد.
پیش از این یگان توپخانه رژیم صهیونیستی چندین گلوله به سمت دو نقطه دیدبانی متعلق به جهاد اسلامی در شمال شرق رفح شلیک کرد و ۲ نفر از اعضای نظامی این جنبش فلسطینی را به شهادت رساند. رژیم صهیونیستی یکی از برج‌های دیدبانی گردان‌های القسام شاخه نظامی حماس را هدف قرار داد و یکی از اعضای این گردان‌ها را به شهادت رساند. رژیم صهیونیستی مدعی شده با برخی از خمپاره‌های شلیک شده با گنبد آهنین مقابله کرده اما صدای انفجارهایی در شهرک‌های مجاور غزه شنیده شده است.
«الون بن‌دافید» تحلیلگر نظامی رژیم صهیونیستی اعلام کرد، این حمله خمپاره‌ای مقاومت به شهرک‌های صهیونیستی از زمان جنگ ۵۱ روزه در سال ۲۰۱۴ تاکنون، در نوع خود بزرگترین بوده است؛ وی افزود گنبد آهنین ۱۳ موشک برای هدف‌گیری خمپاره‌ها شلیک کرده اما با این حال برخی از خمپاره‌ها به شهرک‌های مذکور برخورد کرده و خسارات مالی بسیاری به جا گذاشته است. رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۱۴ به بهانه‌های واهی ۵۱ روز به مردم بی‌پناه غزه حمله بی‌امان کرد؛ در این جنگ بیش از ۲۲۰۰ نفر شهید و نزدیک به ۱۱ هزار نفر مجروح شدند. کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی دیروز برای بررسی تبادل آتش بین گروه‌های مقاومت در نوار غزه و واکنش جنگنده‌های این رژیم به شلیک خمپاره‌، تشکیل جلسه داد. نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با بیان اینکه حماس و جهاد اسلامی مسئول شلیک خمپاره و راکت از نوار غزه هستند، گفت ارتش این رژیم با شدت به این حملات واکنش نشان خواهد داد.
وی با بیان اینکه تل‌آویو بهای سنگینی را به هرکسی که بخواهد به آنها آسیب بزند، وارد می‌کند، گفت: «واکنش ما بسیار سخت و شدید خواهد بود». لازم به ذکر است فعالان مدنی بلژیک در اعتراض به انفعال و سکوت دولت‌های اروپایی در قبال جنایات رژیم صهیونیستی، به ازای هر یک فلسطینی که طی دهه گذشته شهید شده است، یک جفت کفش را مقابل مقر شورای وزیران اتحادیه اروپا گذاشتند. به موجب فراخوان صورت گرفته، بیش از چهار هزار و ۵۰۰ جفت کفش تنها طی یک هفته از سراسر اتحادیه اروپا به دست تدارک دهندگان این برنامه رسیده بود.
خبر دیگر آنکه دیده‌بان حقوق بشر ضمن انتقاد از مشارکت بانک‌های بزرگ رژیم صهیونیستی در ساخت و ساز شهرک‌های غیرقانونی صهیونیست‌نشین در اراضی اشغالی اعلام کرد که این مشارکت به منزله اعمال تبعیض، بی‌خانمان کردن فلسطینی‌ها و سرقت اراضی آنها است.
بنابر آمارهای تقریبی، تنها طی یک دهه گذشته بیش از ۴۵۰۰ فلسطینی جان خود را در راه آزادی وطنشان از دست داده‌اند.

کد مطلب: 104571
 
Share/Save/Bookmark