داخلی گوناگون خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ تير ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۵۷
 
 
كيوسك شنبه‏، 2011‏/07‏/09
كيوسك شنبه‏، 2011‏/07‏/09
 
‏ژاپن تایمز
عذرخواهی نخست وزیر ژاپن
نخست وزیر ژاپن روز جمعه به دلیل سردرگمی پیش آمده به علت دستور غیر منتظره‌اش مبنی بر انجام آزمایش فشار روی تمام نیروگاه‌های اتمی ژاپن عذرخواهی کرد. طی یک جلسه محرمانه با اعضای کابینه، شرکت کنندگان از گروه‌های سیاسی مختلف نارضایتی خود را از نائوتو کان که پیش از شروع به کار رآکتورهای اتمی، تصمیم به توقف آزمایش ایمنی رآکتورها گرفته است، ابراز کردند. دولت ژاپن تصمیم دارد که سیاستش در این مورد را تدوین و راهبرد جدید ایمنی، شامل تست فشار را هر چه زودتر اعلام نماید.
نیروهای نظامی کانادا از افغانستان خارج شدند
کشور کانادا به مأموریت جنگی نه ساله‌اش در افغانستان پایان داد و با 157 سرباز کشته از این کشور خارج شد. خروج نیروهای کانادایی از افغانستان نشانگر خروج هم پیمانان این کشور در اواخر سال جاری از افغانستان می‌باشد.

الوطن دیلی
دستگیری وزیر پیشین انگلیس
وزیر پیشین ارتباطات کابینه دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس و یک خبرنگار سلطنتی در ارتباط با رسوایی اخیر نفوذ در تلفن‌های همراه در انگلستان، دستگیر شدند.
تحقیقات در مورد فرو ریختن سقف استادیوم در هلند
پلیس هلند تحقیقاتش را در مورد فرو ریختن سقف قسمتی از استادیوم اف سی توانتی که باعث کشته شدن 15 نفر گردید، آغاز کرد.
جدیدترین کشور جهان
مردم سودان جنوبی جشن استقلال خود را در حالی برگزار می‌کنند که در جوار فقیرترین کشور دنیا واقع شده‌اند. سازمان ملل تاکنون 192 کشور را به رسمیت شناخته است که سودان جنوبی کشور صد و نود و سوم می‌باشد.
بیمه درمانی دانشجویان کویتی
هزار دانشجوی دختر و پسر کویتی که در لندن تحصیل می‌کنند از مزایای کامل بیمه درمانی در انگلستان بهره‌مندمی‌شوند. در سفر وزیر کشور کویت به انگلیس توافقات در این زمینه به امضا رسیده و در روز جاری عملی شده است.

دیلی نیوز کاورج
روابط آمریکا و پاکستان در آستانه کم‌رنگ شدن
روز جمعه پاکستان هشدار داد همکاری این کشور در جنگ علیه القاعده به رهبری آمریکا به خطر افتاده است. این اظهارات بعد از آن صورت گرفت که پاکستان اظهارات یک مقام ارشد آمریکایی را در مورد کشته شدن یک روزنامه نگار پاکستانی به شدت به باد انتقاد گرفت. چند ماه پیش جنازه یک روزنامه نگار پاکستانی به نام سالم شهزاد که آثار شکنجه روی بدن وی هویدا بود در بیرون از شهر اسلام آباد پیدا شد. روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز به نقل از مقامات آمریکایی نوشت سرویس جاسوسی پاکستان (آی اس آی) وی را به دلیل نوشتن گزارشی در مورد رابطه عناصر سرخود ارتش پاکستان با گروه القاعده، به قتل رسانده است.
کاخ سفید روابط آمریکا با پاکستان را حیاتی خواند
کاخ سفید اعلام کرد آمریکا به مشارکت خود با پاکستان در جنگ علیه القاعده ادامه خواهد داد و روابط دو کشور گرچه ممکن است کامل نباشد اما برای تلاش‌های صلح آمیز در منطقه حیاتی است.

عرب نیوز
ضعف قوانین بازدارنده در مورد جرائم جنسی در عربستان
گروهی از قربانیان آزارهای جنسی، روان‌شناسان، علمای مذهبی و وکلا در گفتگو با یک روزنامه سعودی اعلام کردند باید قوانین سخت‌گیرانه تری علیه متجاوزینو منحرفین جنسی وضع گردد. آنان به این مطلب اشاره کردند که وقایع این‌چنینی در گذشته در جامعه سعودی کم بود اما اکنون به تدریج به مرز بحران نزدیک می‌شود. یک وکیل به نام عمر الخلودی گفت در عربستان سعودی قانون مشخصی برای برخورد با تجاوز و آزار جنسی وجود ندارد. این افراد معتقدند مجازات آزار جنسی و تجاوز یک فرد به یک دختر یا پسر کم سن و سال باید شدیدتر از تجاوز به یک بزرگ‌سال باشد.
تظاهرات مردم سوریه علیه دخالت‌های آمریکا
مردم سوریه با تظاهرات در مقابل سفارت آمریکا به دخالت‌های این کشور در امور کشورشان اعتراض کردند. آمریکا و چند کشور اروپایی به طور مستقیم و بی پرده در امور داخلی سوریه دخالت کرده و باعث اعتراض مردم این کشور شده‌اند.
کد مطلب: 67337
 
Share/Save/Bookmark