میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۱۴
 
 
اتحاد داعش و النصره علیه ارتش

ارتش سوریه به محورهای شمال غربی حماه، تجهیزات نظامی زیادی ارسال کرد تا بتواند مواضع خود را در روستاهایی تثبیت کند که اخیرا از دست تروریستهای «جبهه النصره» پس گرفته است در حالی که خبرها از طراحی آمریکایی برای پیوند میان داعش و النصره علیه ارتش حکایت دارد.
روزنامه الوطن سوریه گزارش داد که نیروهای سوری با ارسال این تجهیزات در تلاش هستند که امنیت بزرگراه «محرده-السقیلبیه» را تأمین کنند؛ بزرگراهی که تروریستها در تلاشند آن را اشغال کنند، ولی تا کنون موفق به انجام این کار نشده‌اند. جنگنده‌های سوری نیز حمله به مواضع تروریستها در شمال غربی حماه و جنوب ادلب را از سر گرفتند که در پی آن شمار زیادی از تروریستها کشته شدند.
این جنگنده‌ها مواضع تروریستها را در «کفر زیتا، مورک و اللطامنة» در شمال حماه هدف حملات خود قرار دادند و برخی از مخفیگاههای آنان در «خان شیخون، معرشورین، کفر بطیح، کفرنبل، کفر حرمة، کفر سجنة، معرت مصرین، معرزیتا و ترملا» در ادلب هدف حملات جنگنده‌ها قرار گرفت. ارتش سوریه نیز عملیات زمینی خود را در ریف شمالی «محرده» ادامه داد، ولی تغییری در نقشه کنترل این مناطق ر خ نداده است.
یک منبع میدانی در این زمینه گفت که تروریستها پس از شکست عملیاتهای چند روز پیش خود، جرأت نمی‌کنند عملیات نظامی را آغاز کنند. در همین ارتباط، منابع محلی حاضر در حماه اعلام کردند که عناصر گروه تروریستی «انصار التوحید» که وابسته به همتای تروریستی خود، یعنی داعش است، در شمال حماه، در عملیات النصره علیه ارتش شرکت می‌کند. حدود ۵۰۰ نفر از افراد مسلح انصار التوحید با در دست داشتن پرچم‌های داعش وارد منطقه «الجبین و تل الملح» در شمال حماه شدند و به مواضع ارتش سوریه در مناطق «الحمامیات و کرناز» حمله کردند.
به گفته این منابع، عناصر انصار التوحید برای النصره شرط گذاشته بودند که در صورت مشارکت در عملیات علیه ارتش سوریه، آشکارا پرچم‌های خود را در دست خواهند گرفت. به گزارش اسپوتنیک، وظیف این ۳۰۰ نفر، مأموریت‌های انتحاری و هدایت خودروهای بمب‌گذاری شده به سمت مواضع ارتش سوریه است. انصار التوحید، نام جدید گروه تروریستی «جند الاقصی» است که در سال ۲۰۱۶، تغییر نام داد.
جند الاقصی توسط «أبو عبد العزیز القطری» تشکیل شد و با داعش اعلام بیعت کرد. عناصر این گروه پیش از شکست توسط ارتش سوریه در زمان آزادسازی «ابوالظهور»، در شمال شرق حماه و در مجاورت صحرای «رقه» مستقر بودند.
خبر دیگر از سوریه آنکه رئیس اداره کل موزه‌ها و آثار باستانی سوریه اعلام کرد که دستکم ۱۰ هزار منطقه باستانی سوریه در معرض نابودی و غارت قرار گرفته و یک میلیون اثر باستانی از سوریه خارج شده است.

کد مطلب: 109341
 
Share/Save/Bookmark