میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۵۸
 
 
سیاست‌های غیر انسانی دولتمردان آمریکا علیه پناهجویان همچنان ادامه دارد
وعده پوچ بایدن درباره مهاجران

وعده‌های بایدن در حال آب شدن هستند و همچنان از اجرای آنها خبری نیست چنانکه سازمان نظارت بر امور گمرک و مهاجرت آمریکا به خاطر طرح اتهام‌های جدید در مورد حمله به پناهجویان و اخراج مهاجران آفریقایی و کارائیبی برخلاف دستورهای صادر شده از طرف دولت جو بایدن به‌ عنوان نهادی سرکش محکوم شد.
بایدن روز سه شنبه از برنامه مهاجرتی خود رونمایی کرد و «آلخاندرو مایورکاس» به عنوان وزیر امنیت داخلی دولت بایدن از سد سنا گذشت، اما اخراج های ادامه دار مهاجران از ایالات متحده نشان می دهد که دولت بایدن انگیزه جندانی برای اجرای این مسئله ندارد. ائتلافی از گروه های مدافع حقوق مهاجران استشهادی را از سوی پناهجویان کامرونی منتشر کرده اند. این افراد گفته اند که برای قبول اخراج شان تحت شکنجه قرار گرفته اند. پناهجویان اعلام کردند که برای امضای اوراق اخراج خود با زور روی زمین قرار گرفتند و انگشتانشان برای امضا به مرکب آغشته شده است.
به رغم فرمان دولت بایدن مبنی بر تعلیق ۱۰۰ روزه پروازهای حامل مهاجران اخراجی، قرار است هواپیمای سازمان نظارت بر امور گمرک و مهاجرت ایالات متحده مهاجران کامرونی، آنگولایی، کنگویی و دیگر کشورهای آفریقایی را از لوئیزیانا خارج کند.با این حال، سازمان نظارت بر امور گمرک و مهاجرت آمریکا با یک هواپیما، مهاجرانی که هیچیک از این معیارها را نداشتند، از آمریکا راهی هائیتی کرد. به گفته «بوچیت ادموند» سفیر هائیتی در واشنگتن، یکی از این مهاجران «پل پیریلوس» مشاور مالی از ایالت نیویورک بود که هیچ گاه در هائیتی نبوده است و شهروند هائیتی محسوب نمی شود.در همین حال، ائتلافی از گروه های مدافع حقوق مهاجران اتهام های تازه ای را علیه وزارت امنیت داخلی آمریکا مطرح و این نهاد را به شکنجه پناهجویان کامرونی متهم کردند.اکثر کامرونی هایی که قرار است از آمریکا اخراج شوند، انگلیسی زبان هایی از غرب و جنوب کامرون هستند که بیم دارند پس از بازگشت به کشورشان در میانه درگیری های خونبار داخلی بین دولت و جدایی طلبان، با زندان، شکنجه یا مرگ مواجه شوند.
خبر دیگر از آمریکا آنکه رئیس مجلس نمایندگان آمریکا ضمن تروریستی خواندن حمله ششم ژانویه هواداران ترامپ به کنگره، خواستار تدابیری مشابه «کمیسیون ۱۱ سپتامبر» برای محافظت از جان قانون‌گذاران آمریکایی شد.پلوسی در نامه‌ای خطاب به اعضای دموکرات کنگره نوشت: این نامه درباره شماست. درباره امنیت شما هنگام خدمت در کنگره، امنیت شما در حوزه‌ خود، امنیت شما هنگام سفر به واشنگتن است.
وی در بخش دیگری از این نامه نوشت: با توجه به تهدیدات جدی و امنیتی که اعضا و کنگره با آن‌ها مواجه هستند، مشخص است که نیاز به یک لایحه بودجه تکمیلی اضطراری برای تامین نیازهای امنیتی نهادی است. واضح است که ما نیاز به ایجاد یک کمیسیون مشابه ۱۱ سپتامبر برای بررسی و گزارش حقایق، علل و امنیت مرتبط با حمله اوباش تروریست در ششم ژانویه داریم.او گفت کنگره احتمالاً مجبور خواهد شد لایحه‌ای را تصویب کند که بودجه بیشتری را برای تامین امنیت اعضای کنگره با توجه به تهدیدهای اخیر در روزهای بعد از حمله ششم ژانویه به کنگره، برای این منظور اختصاص می‌دهد. پلوسی گفت: وقتی که دشمن داخلی است، ما احتمالاً به (بودجه) کمکی برای امنیت بیشتر اعضا نیاز داریم. تهدیدی که اعضا را علاوه بر آنچه بیرون رخ می‌دهد، نگران کرده است. خبر دیگر آنکه اظهارات جنجالی یک قانونگذار حامی رئیس‌جمهور سابق آمریکا که یکی از همکارانش آن را برای حزب جمهوری‌خواه «سرطان» توصیف کرده به نمایشی تازه از انشقاق این حزب پس از دونالد ترامپ تبدیل شده است.«مارجوری تایلور گرین»، قانونگذاری که نوامبر گذشته برای اولین بار از حوزه انتخابیه ایالت «جورجیا» به مجلس نمایندگان نمایندگان راه یافته از سرسخت‌ترین حامیان ترامپ است که اظهارات و مواضعش هم تفرقه‌های میان جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها را تشدید کرده و هم نقش ترامپ در دو دسته کردن حزب جمهوری‌خواه را برجسته کرده است.

کد مطلب: 117045
 
Share/Save/Bookmark