میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۲۲:۵۶
 
 
مواضع مشوش و غيرعاقلانه آمريكا
مواضع مشوش و غيرعاقلانه چند روزگذشته جان كري وزير امور خارجه آمريكا و ديدار نخست وزير رژيم اشغالگر صهيونيستي...

مواضع مشوش و غيرعاقلانه چند روزگذشته جان كري وزير امور خارجه آمريكا و ديدار نخست وزير رژيم اشغالگر صهيونيستي با اوباما پيرامون فعاليتهاي هسته اي ايران اثبات كرد؛ دل بستن برخي از سياسيون در داخل به لحن متفاوت اوباما در شصت و هشتمين اجلاس عمومي سازمان ملل اشتباه محض بوده وبايد در تحليل هاي خود تجديد نظر نمايند و بدانند كه نمي شود به آمريكائيان اعتماد نمود و از آنان انتظار داشت تا دست از حمايت اسرائيل غاصب كشيده و تسليم حقوق ملت ايران و ملل جهان گردد . اينك با توجه به فرصت پيش آمده ضروري به نظر مي رسد نكاتي را دراين شرائط حساس يادآوري نمائيم :
۱- آمريكايي‌ها هرگاه نسبت به جنايت‌هايي كه در حق ملت ايران رواداشته‌اند عذرخواهي كردند و عملا نشان دادند كه پشيمان هستند آن موقع تا زه ما بايد بررسي كنيم كه مي‌شود با آمريكايي‌ها صحبت كرد يا نه.
۲- آمريکا در عمل نشان داده که نمي‌تواند خود را از خصلت‌هاي استکباري و سلطه‌گرايانه رها سازد و لذا بايد به آمريکا نگاه بدبينانه داشت.
۳- آمريكا در پروژه فشارها،تهديدها و تحريم‌ها عليه ايران شکست بزرگي را تجربه کرده است و مي‌خواهد با فضاسازي‌ها و سناريوهاي رسانه‌اي و رواني صحنه را معکوس کند و اين در حالي است که ايران با تاکتيک «نرمش قهرمانانه» دست برتر را در کارزار تحولات و تصميم‌گيري‌هاي راهبردي دارد.
۴- «ويليام لوئرس»،يکي از اعضاي پيشين وزارت امور خارجه آمريکا که مسئوليت پروژه ايران رانيزبرعهده دارد مي‌گويد: اين عادت درواشنگتن که يک کشوررادشمن ببينند وازهمه جهت با همه منابع به آن حمله کنند، به سختي قابل تغيير است.۵- تحليلگر روزنامه کريستين ساينس مانيتور آمريکايي در بخشي از مقاله خود خاطرنشان نموده:ما مي‌دانيم آمريکا به ايراني‌ها اعتمادي ندارد، اما آنچه معمولاً نمي‌بينيم اين است که ايراني‌ها هزار بار بيشتر به ما بي‌اعتماد هستند و دلايلي براي اين امر دارند. آمريکا بايد ثابت کند که دنبال براندازي نيست و تحريم‌ها را کاهش دهد.
۶- متأسفانه اوباما نشان داده که متأثر از کنگره و لابي صهيونيستي است و شجاعت و قاطعيت لازم براي تعامل با ايران را ندارد.
۷- تجربه تاريخي، رصد هوشمندانه و همراه با ترديد نسبت به رفتارهاي سردمداران كاخ سفيد را براي دستگاه ديپلماسي كشور ضروري و اجتناب‌ناپذير مي‌كند، به گونه‌اي كه در اين عرصه خطير بايد مطالبات بحق ملت ايران به شايستگي مورد تكريم و پذيرش شيفتگان تعامل با نظام قرار گيرد.
۸- رئيس دولت آمريکا يک جنايتکار جنگي است و دست وي با واسطه و بي‌واسطه به خون ملت‌هاي منطقه از مصر و سوريه و فلسطين و لبنان تا بحرين و يمن آلوده است و همين دست شرور است که اعمال مجازات‌هاي اقتصادي عليه ملت ايران را امضا نمود.
۹- همانگونه که رهبر انقلاب بارها بدان تاکيد نموده اند هر گونه رابطه ايران با کنشگران بين المللي بايد با رعايت سه اصل "عزت، حکمت و مصلحت" مورد پيگيري قرار گيرد. اشاره دقيق ايشان به موضوع "نرمش قهرمانانه" در عرصه ديپلماسي نيز دقيقاً در ذيل رعايت همين سه اصل ازسوي دولتمردان جمهوري اسلامي ايران قابل تبيين است.
۱۰- آنچه اوباما با بيان آن سعي در تظاهر به لطف به مردم ايران و اظهار دوستي با کشورمان داشته، بيش از آنکه ازسر لطف و دوستي باشد از سر عجز و ناتواني است و هيچ علامتي از صدق و راستي در اين سخنان نيست.

کد مطلب: 83843
, مولف : اسد الله افشار
 
Share/Save/Bookmark