میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۲۳:۱۱
 
 
آخرین وضعیت جابه‌جایی‌های نیم فصل؛
غارت ندارها توسط پولدارها
غارت ندارها توسط پولدارها
 

طبق روال هميشگي فوتبال ايران، برخي تيم‌ها در نيم فصل تجهيز مي‌شوند و بعضي ديگر كه توان مالي مناسبي ندارند توسط تيم‌هاي متمول غارت مي‌شوند. آنها نه‌تنها نمي‌توانند بازيكن جديدي به خدمت بگيرند، بلكه به اجبار و براي رفع مشكلات مالي ستاره‌هاي‌شان را نيز در اختيار ساير تيم‌ها قرار مي‌دهند.فصل جديد ليگ قهرمانان آسيا از اواخر بهمن ماه آغاز مي‌شود و طبيعي است كه چهار نماينده ايران در اين رقابت‌ها – استقلال، سپاهان، تراكتورسازي و صبا- بيشترين تلاش را براي تقويت خود در نيم فصل به خرج دهند.
فصل نقل و انتقالات نيم‌فصل از روز سه شنبه هفته گذشته آغاز شد و تا ۲ دي‌ماه ادامه دارد. جز تيم‌هايي مثل صبا و آلومينيوم كه پولي براي خريد بازيكن ندارند ساير تيم‌ها بازيكنان خود را براي خريد انتخاب كرده‌اند و رقابت تنگاتنگي بين باشگاه‌ها براي شكار شاه‌ماهي‌ها به راه خواهد افتاد كه البته در اين بين تيم‌هايي كه مذاكرات خود را با بازيكنان مورد نظرشان انجام داده‌اند از سايرين پيش‌ترند.
از سوی دیگر فصل جديد ليگ قهرمانان آسيا از اواخر بهمن ماه آغاز مي‌شود و طبيعي است كه چهار نماينده ايران در اين رقابت‌ها – استقلال، سپاهان، تراكتورسازي و صبا- بيشترين تلاش را براي تقويت خود در نيم‌فصل به خرج دهند.

بمب های شوالیه در نقل و انتقالات میان فصل
استقلال از جمله تیم هایی است که در نقل و انتقالات نیم فصل سر و صدای بسیاری ایجاد خواهد کرد. همان‌طور كه علي فتح‌ا...زاده و امير قلعه‌نويي تاييد كردند جذب چهار بازيكن جديد در دستور كار این باشگاه قرار دارد. در این بین برخي از چهره‌هاي جديد استقلال براي نيم‌فصل دوم مشخص شدند و برخي ديگر همچنان در حد شايعه و خبر تاييد و تكذيب‌نشده ارزش و اعتبار دارند.
فريدون زندي، رودريگو توسي، ويليام ردي و فابيو جانواريو كه تا ۹ماه آينده نمي‌تواند بازي كند و مصدوم است، در نيم‌فصل دوم جايي در ليست استقلال ندارند. البته در مورد فابيو هنوز ماجرا صددرصد نيست و اندك اميدي براي بازگشت او وجود دارد. اگر به اين چهار نفر ميثم حسيني، ميلاد ميداوودي و امين منوچهري كه صحبت معاوضه آنها هم مطرح است را اضافه كنيم، به عدد هفت مي‌رسيم. به اين ترتيب استقلال اگر تمام اين نفرات كه به آنها اشاره شد را از دست بدهد در نيم‌فصل مي‌تواند تا هفت بازيكن جذب كند.
رضا عنايتي، احمد جمشيديان، عباس محمدرضايي، عمادرضا، فرهاد مجيدي، ميلاد زنيدپور، عليرضا نيكبخت‌واحدي، محمد غلامي، ايگور كاسترو، حسين آشنا، ايمان مبعلي، حميدرضا علي‌عسگر، مهدي سيدصالحي، احسان حاج‌صفي، حسن اشجاری و محمد قاضي از جمله اسامي مطرح‌شده براي استقلال هستند. از ميان اين جمع تنها كار جذب عباس محمدرضايي نهايي شده است و رضا عنايتي، جمشيد‌يان، اشجاری و عمادرضا هم به نحوي تاييد رسمي شدند. اما ساير اسامي در حد شايعه ماندند و هنوز خبر قطعي در مورد اين كه آيا در ليست خريد استقلال قرار دارند يا خير هم در دست نيست.

سپاهان به دنبال بازیکنان استقلال و مس
سپاهاني‌ها آب پاكي را روي دست تيم‌هاي ليگ برتري ريختند و اعلام كردند كه احمد جمشيديان را به هيچ تيمي نمي‌دهند اما به جاي جمشيديان، ميلاد زنيدپور، هادي تأميني و حسن اشجاري را به تيم‌هاي ديگر مي‌دهند. در مقابل، سپاهان براي تقويت خط دفاعي به‌دنبال مدافع است. در همين راستا سپاهاني‌ها به دنبال ميثم حسيني از استقلال هستند و شجاع خليل‌زاده را هم از مس كرمان مي‌خواهند كه هنوز مشخص نيست باشگاه مس با انتقال خليل‌زاده موافقت ‌كند يا نه؟! اما اگر سپاهان بخواهد ميثم حسيني را از استقلال بگيرد به احتمال فراوان استقلالي‌ها او را با اشجاری معاوضه خواهند كرد.

کهکشانی ها نیم فصل را با آرامش می گذرانند؟
سردار رویانیان که در نقل و انتقالات ابتدای فصل حسابی سر و صدا بر پا کرد گویا برای نیم فصل توان چندانی برای جذب بازیکنان جدید ندارد و تنها به جذب رضا حقیقی بسنده کرده است.
از سوی دیگر مطرح شدن بحث ترانسفر شدن مهرداد پولادي و كريم انصاري‌فرد، احتمال جدايي اين دو مهره اصلي تيم را به شدت افزايش داده است اما آنچه درباره پرسپوليس واضح است اينكه سامان آقازماني و حميدرضا علي عسگري قطعا در ليست مازاد پرسپوليس براي نيم فصل دوم هستند. البته در ميان پرسپوليسي‌ها انتقال شهاب گردان به سپاهان هم هست كه بايد ببينيم به چه نتيجه‌اي مي‌انجامد. یکی از مهمترین انتقالاتی که بعد از بازی پرسپولیس با تراکتور مطرح شد، بحث انتقال سید جلال حسینی به امارات بود. در صورتی که این انتقال انجام شود سرخپوشان در خط دفاع به شدت به مشکل می خورند.

تراكتور در اندیشه آسیا
تراكتورسازي كه بازيكن‌هاي پرتغالي‌اش را كنار گذاشته است براي فصل نقل و انتقالات در صدد جذب بازيكنان داخلي است. آنها ايمان موسوي، سيدمهدي سيدصالحي و فرزاد حاتمي را براي نيم‌فصل دوم مي‌خواهند. ضمن اينكه احسان حاج‌صفي هم در نيم‌فصل دوم ديگر در تراكتورسازي نخواهد بود و باتوجه به قراردادش با سپاهان و پايان دوران خدمت سربازي‌اش به سپاهان برمي‌گردد.

از دیگر تیم ها چه خبر؟
سايپايي‌ها به‌دنبال حسين كعبي كه به تازگي از راه‌آهن اخراج شده، رفته‌اند. البته كعبي به شدت به ماندن در راه‌آهن اميدوار است. مسي‌ها
صد‌در‌صد براي نيم فصل دوم يك هافبك بازيساز و مهاجم مي‌خواهند كه اگر رضا عنايتي به استقلال برود، احتمالا مهاجم فصل آينده آنها نيز از اين تيم خواهد آمد اما به احتمال زياد آنها هافبك بازيساز خود را از بين گزينه‌هاي غير ايراني انتخاب خواهند كرد. اين در شرايطي است كه مس، حسين كاظمي را نيز براي نيم فصل دوم در اختيار ندارد و حتي احتمال دارد اين تيم كيوان امرايي را هم بنا به مشكلاتي از دست بدهد.
اين بهترين فرصت براي فرهاد كاظمي است كه بازيكنان موردنظر خود را جذب كند. بياتي‌نيا بعد از اتمام دوران محروميتش نخستين خريد ذوب‌آهني‌ها است البته آنها عباس آقايي از سنگ‌آهن بافق، محمد برجلو از شهرداري تبريز، جلال اكبري از پاس همدان را مي‌خواهند و هادي تاميني هم جزو بازيكناني است كه احتمال حضور او در ذوب‌آهن وجود دارد به شرطي كه حدادي‌فر و مسلمان نيز از اين تيم جدا شوند.
به گزارش فردا، بنا به خواسته حميد درخشان، حميد مختاري و مهدي كياني از ليست بازيكنان تيم خارج شده‌اند و حضور يك بازيكن فرانسوي در داماش به نوعي توانسته بخشي از نيازهاي اين تيم را برآورده كند البته مهدي نظرزاده، محسن حميدي و لك‌چيرا بازيكنان ديگري هستند كه حميد درخشان از امير عابديني خواسته تا جهت جذب آنها اقدام كند.
عبدا... ويسي بعد از اخراج امير ميربزرگي، مصطفي عاقلي و نادر احمدي حالا به دنبال آن است كه باز هم با جوانگرايي تيم خوبي بسازد. پيكان تاكنون حسين آشنا را جذب كرده و ديگو ماكسيمو و داود حقي، سامان آقازماني و ميلاد زنيدپور را مي‌خواهد تا به واسطه آنها جاي خالي سه اخراجي‌شان را كه با نظر ويسي اخراج شده‌اند، پر كنند.
باشگاه گهر دورود كه بعد از واگذاري به حسين هدايتي از نظر مالي شرايط خوبي دارد احتمالا مي‌رود كه بنا به خواسته محمد مايلي‌كهن خريدهاي زيادي داشته باشد اما هنوز هيچ خبري از اين تيم به بيرون درز نكرده و مايلي‌كهن اجازه نداده خبرهاي مذاكراتش به بيرون درز كند. با اين حال گفته مي‌شود مايلي‌كهن، ميثاق معمارزاده و وحيد اميري را از نفت مسجدسليمان مي‌خواهد و خواسته تا عليرضا نيكبخت هم براي نيم فصل دوم حفظ شود.
خبرهايي هم از جنوب به گوش مي‌رسد؛ خبر از مراوداتي است كه در فصل نقل و انتقالات بين فولاد و صنعت نفت وجود دارد. صنعت نفتي‌ها كه مي‌خواهند خورج، حكيم نصاري و طالب ريكاني را از فولاد بگيرند، احتمالا با توجه به تمايل سجاد مشكل‌پور او را در اختيار فولاد قرار خواهند داد. آباداني‌ها علاوه بر فولادي‌ها مارسيو خوزه، لك‌ چيرا، زنيدپور و غلامي را از سپاهان، معين راشدي و مالكي را از نفت مسجد سليمان و مصطفي سيفي و حسين كاظمي را هم به عنوان گزينه‌هاي انتخابي خود براي جذب در فصل نقل و انتقالات مدنظر دارند. اين در حالي است كه آنها نبي‌ا... باقري‌ها را براي نيم‌فصل دوم از دست داده‌اند.
صباي قم و آلومينيوم هرمزگان از تيم‌هاي بي‌پول ليگ هستند كه تصميمي براي خريد بازيكن در فصل نقل و انتقالات ندارند البته حتي اگر تصميم هم داشتند پول خريد هيچ بازيكني را نداشتند و با اين حساب جزو ناكام‌هاي فصل نقل و انتقالات خواهند بود.

کد مطلب: 78713
 
Share/Save/Bookmark