میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۲۱
 
 
خودش هم باور ندارد
سناریو آنقدر نخ نما است که حتی نتانیاهو هم به گفته خود باور ندارد و می‌داند که ایران اگر کشتی رژیم صهیونیستی را زده باشد...

سناریو آنقدر نخ نما است که حتی نتانیاهو هم به گفته خود باور ندارد و می‌داند که ایران اگر کشتی رژیم صهیونیستی را زده باشد با جرات و جسارت کامل آن را اعلام می‌کند و نیازی به پنهان کاری ندارد.
کشتی رژیم صهیونیستی که پس از انفجار ماهیت و هویت اصلی آن روشن شد، در آب‌‌های دریای عمان منفجر شد و البته تاکنون علت انفجار گفته نشده، آیا موشک به این کشتی برخورد کرده یا مین دریای یا شاید هم یک حادثه یا خراب کاری از درون کارکنان کشتی؟.
آنچه که پس از انفجار مشخص شده این بود که کشتی «هلیوس ری» متعلق به کمپانی اسرائیلی «ری» است که تحت لوای پرچم انگلیس قرار دارد. چرا این کشتی با پرچم انگلیس مشغول حمل بار از بندری در عربستان سعودی به مقصد سنگاپور بوده است؟ چرا با پرچم اسرائیل به حمل تجهیزات اقدام نکرده است؟
ادعای نتانیاهو و اتهامی که به ایران وارد کرده است، نمی‌تواند صحت داشته باشد، نخست وزیر رژیم صهیونیستی سعی دارد با فرافکنی و دروغ پردازی‌‌های همیشگی خود تنش‌‌ها را در منطقه غرب آسیا به ویژه خلیج فارس بالا ببرد و فضای امنیتی برای ایران ایجاد کند.
اتهامات نتانیاهو در حالی به ایران زده می‌شود که انگیزه انتقام گیری از رژیم صهیونیستی در پهنه جهان اسلام به قوت وجود دارد. مسلمانان جهان هیچگاه جنایات رژیم کودک کش اسرائیل را فراموش نمی‌کنند و هر یک از آنها در انتظار فرصتی برای انتقام هستند.
هسته ةای مقاومت در اقصی نقاط دنیا شکل گرفته است و این گروه‌‌های سازمان یافته اسلامی هر جا که منافع رژیم صهیونیستی وجود داشته باشد هدف قرار خواهند داد و این حق مسلمانان و جهان اسلام است که به خاطر اشغال سرزمین فلسطین از سوی صهیونیست، مقاومت کند و انتقام بگیرد.
هر آنچه که اکنون در صحنه بحران غرب آسیا دیده می‌شود به خاطر حیات رژیم صهیونیستی است. سوریه به خاطر افزایش امنیت رژیم اسرائیل است که بیش از ۹ سال درگیر جنگ خانمانسوز است، مردم عراق بیش از ۵ سال است که در نبرد با تروریست‌‌های داعش که دست پرورده محور غربی ـ عبری ـ عربی است، مقاومت می‌کند و مردم مظلوم یمن نیز در یک جنگ نابرابر قرار دارند که پشت پرده آن افسران رژیم صهیونیستی هستند.
رژیم صهیونیستی عامل همه جنگ‌‌ها و جنایاتی است که در منطقه اتفاق افتاده است و طبیعی است که اگر کشتی این رژیم هدف قرار گرفته باشد، حق مردم مسلمان منطقه و جهان است.
البته در این مساله یک سناریوی دیگر را نیز باید در نظر داشت. رژیم صهیونیستی خودزنی کرده است. در واقع انفجار ساختگی از سوی اسرائیل شکل گرفته تا ایران متهم ردیف اول این حادثه باشد و جامعه جهانی را علیه ایران تقویت کند.
از چنین رژیمی اینگونه رفتارها برمی‌آید، اما بدون اسناد و مدارک نمی‌توان یک ادعا را ثابت کرد، همان گونه که نتانیاهو در سازمان ملل با نشان دادن یک نقاشی نتوانست به اهداف خود برسد.
رژیم صهیونیستی مترصد آن است تا بهانه و دستاویزی پیدا کند تا بتواند از این سفسطه علیه ایران بهره ببرد و آمریکا را ترغیب به مشارکت در حمله به ایران کند، غافل از آن که اگر اسرائیل و آمریکا دست به چنین خطایی بزنند، سرزمینی به نام اسرائیل باقی نخواهد ماند. ایران بارها تاکید کرده است که آغازگر هیچ جنگی نخواهد بود اما اگر جنگ به او تحمیل شود، پاسخی پشیمان کننده خواهد داد.
یک نمونه کوچک از واکنش ایران در موشکباران پایگاه آمریکایی عین الاسد در عراق نمایش داده شده به گفته فرمانده آمریکایی اگر پایان تخلیه نشده بود، بیش از ۱۵۰ نیروی نظامی تروریست آمریکایی به هلاکت رسیده بودند.
پهپاد جاسوسی آمریکا که بر فراز خلیج فارس و حریم هوایی ایران با موشک ایران ساقط شد، در کنار خود یک هواپیمای با سرنشین هم داشت که اگر ایران آن را هدف قرار داده بود حق قانونی جمهوری اسلامی بود اما این کار را نکرد چرا که هدف ایران با اهداف آمریکا و اسرائیل تفاوت دارد. اگر آمریکا و اسرائیل دست به ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید فخری زاده دانشمند برجسته ایرانی زدند، ضعف و زبونی آنها را می‌رساند. ایران رودررو چشم در چشم مقابل دشمن می‌ایستد. خنجر از پشت زدن کار آمریکا و اسرائیل است که توان رودررویی با قدرت انقلاب اسلامی را ندارند.

نویسنده: محمد صفری

کد مطلب: 117333
 
Share/Save/Bookmark