داخلی گوناگون خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۱۰
 
 
شاگردان ولاسكو در سرزمين اژدها مغلوب چين شدند روياي ليگ جهاني تعبير نشد
شاگردان ولاسكو در سرزمين اژدها مغلوب چين شدند  
روياي ليگ جهاني تعبير نشد
 
تيم ملي ايران كه براي كسب سهميه ليگ جهاني واليبال برابر چين به ميدان رفته بود، اين ديدار را با نتيجه 3 بر يك و امتياز‌هاي 25-16، 23-25 ،25-18 و 25-19 به ميزبان خود واگذار كرد و از راهيابي به ليگ جهاني بازماند.
تيم ملي واليبال در حالي براي كسب سهميه ليگ جهاني برابر چين به ميدان رفت كه در تركيبش زريني، مهدوي ،نادي ،مباشري ،عندليب ،موسوي، علي حسيني ،حضور داشتند. بازيكناني همچون امير حسيني، بازارگرد و داودي نيز به عنوان يار تعويضي وارد ميدان مي‌شدند.

گيمهاي ديدار ايران و چين
در حالي كه همه خانواده واليبال ايران انتظار يك بازي تهاجمي و برتر را از ملي پوشان داشتند، تيم ملي در غياب چند مهره كليدي ست اول بازي را با امتياز 25بر 16 به حريف واگذار كرد. ملي‌پوشان ايران كه خوب مي‌دانستند براي كسب سهميه المپيك بايد چشم بادامي‌ها را در خانه خودشان مغلوب كنند، گيم دوم بازي را با انگيزه بيشتري آغاز كردند.
با اين حال تيم هماهنگ چين مجال تمركز را به بازيكنان ايران نداد و خيلي زود پنج امتياز ايرانيان را عقب انداخت، اما اين پايان كار نبود و بازيكنان با تجربه ايران كه تازه خود را در زمين پيدا كرده بودند، با نمايش يك بازي سرعتي و هماهنگ تيمي دفاع چين را به زانو درآوردند و به امتياز برابر با چيني‌ها رسيدند. حمزه زريني هنگامي كه دو تيم در امتياز 22 برابر بودند، يك دفاع بي نقص را به نمايش گذاشت .
آبشار خوب نادي ايران را يك امتياز جلو انداخت. با اشتباه اسپكر تيم چين ايران به امتياز 24 رسيد. زريني با يك سرويس بي نقص را توپ را به زمين چين فرستاد اما اسپكر چشم بادامي‌ها يكبار ديگر توپ را به اوت زد تا ايران گيم دوم را 25-23 به سود خود پايان دهد.
گيم سوم در حالي آغاز شد كه هر دو تيم با احتياط بازي مي‌كردند. دفاع خوب روي تور چيني‌ها ضربه‌هاي برق‌آساي اسپكرهاي تيم ايران را خنثي مي‌كرد، سرويس‌هاي عندليب و موسوي خيلي خوب به زمين حريف مي‌نشست. عندليب دو سرويس را در زمين چين خواباند و تا تيم ايران يك امتياز از حريف پيش افتد. دريافت‌هاي خوب زريني و اسپك‌هاي بي نقص عندليب كه بدون ترديد از بهترين بازيكنان ميدان بودند همچنان ايران را از ميزبان خود پيش انداخته بود.
مباشري بعد از وقت استراحت فني اول سرويس خوبي را در زمين چيني‌ها فرستاد كه خطاي فني پشت خط زن چيني‌ها يك امتياز ديگر براي تيم ما به ارمغان آورد تا تيم ايران به امتياز 10 برسد. هرچه از شروع بازي مي‌گذشت بازيكنان ايران رفته رفته بر بازي مسلط مي‌شدند، اما در حالي كه ولاسكو سرمربي تيم ايران بر قضاوت داور اعتراض داشت داور يك امتياز را به چيني‌ها داد تا باز هم اختلاف به يك امتياز برسد.
تلاش علي حسيني براي توپ گيري راه به جايي نبرد تا چيني‌ها سه توپ پياپي را در زمين ايران بخوابانند تا ايران سه امتياز عقب بيافتند. ولاسكو تصميم گرفت تا شيركوند را با علي حسيني تعويض كند اما اين تعويض در كوران حملات چيني‌ها موثر نيافتاد تا ايران تا پايان وقت استراحت فني 16-12 از حريف خود عقب باشد.
محسن عندليب با آبشارهاي خوب اختلاف امتياز را به 3 كاهش داد، اما سرويس مباشري راه به جايي نبرد و اسپكر چيني‌ها با دو آبشار مشابه امتياز 20 را براي چيني‌ها به ارمغان آورد. اين در حالي بود كه ايران در امتياز 15 متوقف شده بود.
مهدي بازارگرد و امير حسيني جايگزين مهدوي و عندليب شدند. اسپك زريني را چيني‌ها گرفتند و دريافت ناقص مباشري چيني‌ها را به امتياز 22 رساند. در شرايطي كه همه اشتباه مي‌كردند مهدي بازارگرد يك امتياز را براي ايران آورد، اما سرويس ضعيف نادي به تور برخورد كرد و 17 بر 23 ايران عقب افتاد. ديگر براي جبران نتيجه خيلي دير شده بود و سرانجام گيم سوم هم 25-18 به نفع چيني‌ها تمام شد.
در گيم چهارم بازيكنان با تمام وجود به ميدان رفتند تا تيم ايران پيش از وقت استراحت فني اول با اختلاف 8-7 از حريف جلو بيافتد. پائلو آناليزور تيم ملي مرتب با ولاسكو صحبت مي‌كرد. خيلي زود جواد محمدي‌نژاد به جاي نادي به ميدان رفت. در حالي كه سرويس زريني به اوت رفت، ايران در امتياز 8 متوقف شد تا سه امتياز از ميزبان خود عقب بيافتد. ولاسكو وقت استرحت خواست و بعد از اتمام حجت با بازيكنان تيم ايران موفق شد تا اختلاف امتياز خود را كاهش دهد اما همچنان تيم ايران از حريف عقب بود . مهدوي و عندليب به جاي حسيني و بازارگرد وارد ميدان شدند. علي حسيني خوب توپ‌ها را جمع مي‌كرد اما دفاع بي نقص چيني‌ها اجازه كار را به اسپكر‌هاي تيم ايران نمي‌داد تا ايراني‌ها در چين 7 امتياز با ميزبان خود فاصله داشته باشند.
ملي‌پوشان ايران كه از اين لحظه بيشتر احساسي بازي مي‌كردند موفق شدند تا اختلاف امتياز را به عدد 4 برسانند. رحمان داودي به جاي زريني به ميدان آمد تا در اين لحظات حساس به داد تيم ملي برسد. اما همچنان تيم ايران از حريف عقب بود و تعويض‌هاي ولاسكو و حتي فرياد‌هاي رضا ابراهيمي در كنار زمين راه به جايي نمي‌برد. در امتياز 22-17 سرمربي تم ايران زمان استراحت خواست. تماشاگران چيني يكصدا تيم خود را تشويق مي‌كردند. عندليب سرويس پرشي خوبي نزد تا چيني‌ها به امتياز 24 برسند. بازيكنان ايران ديگر بي‌انگزه تر از آن بودند كه بتوانند كاري صورت دهند. اشتباه چنيني‌ها هم نمي‌توانست ايران را به بازي برگرداند و سر انجام تيم ايران اين گيم را هم با امتياز 25-19 به چين واگذار كرد.
ديدار ايران و چين نخستين حضور رسمي و مهم ولاسكو روي نيمكت تيم ملي ايران محسوب مي‌شد.
با اين نتيجه تيم چين به عنوان نماينده قاره كهن در دور دوم رقابت‌هاي انتخابي ليگ جهاني به مصاف مصر مي‌رود.
کد مطلب: 67373
 
Share/Save/Bookmark