میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۳ ساعت ۲۳:۴۸
 
 
تبيين شعار اعتدال
«اعتدال، شعار بسیار خوبى است، ما هم تأیید می‌کنیم اعتدال را؛ افراط محکوم است و بد است. سفارشى که من می‌کنم این است که...

«اعتدال، شعار بسیار خوبى است، ما هم تأیید می‌کنیم اعتدال را؛ افراط محکوم است و بد است. سفارشى که من می‌کنم این است که مراقب باشید جریانهاى مؤمن را با شعار اعتدال کنار نزنند؛ بعضى‌ها این کارها را دارند می‌کنند، من می‌بینم در صحنه‌ سیاسى کشور؛ با شعار اعتدال، با شعار پرهیز از افراط، سعى می‌کنند جریان مؤمن را که در خطرها آن جریان است که زودتر از همه سینه سپر می‌کند، آن جریان است که دولتها را در مشکلات واقعى به معناى حقیقى کلمه حمایت می‌کند، کنار بزنند؛ مراقب باشید. اسلام، مظهر اعتدال است. این «اَشِدّاءُ عَلَى الکُفّارِ رُحَماءُ بَینَهُم»(۲۹) اعتدال است؛ «قتِلوا الَّذینَ یَلونَکُم مِنَ الکُفّار»(۳۰) اعتدال است؛ امربه‌معروف و نهى‌ازمنکر اعتدال است - اعتدال اینها است دیگر - معناى اعتدال این نیست که ما از کارهاى احساس وظیفه‌اى که فرد مؤمن، جریان مؤمن، مجموعه‌ مؤمن انجام می‌دهد، جلوگیرى کنیم»
این جملات رهبر معظم انقلاب می تواند تبیین شعار دولت یازدهم باشد. دولتی که با شعار اعتدال به روی کار آمد و متاسفانه برخي از اين فضا سوءاستفاده كردند تا منتقدان ویا حتی مخالفان خود را افراطی تلقی کنند.
آنچه مقام معظم رهبری به آن اشاره داشتند، هشدار نسبت به آنچه احتمال وقوع آن می رود نیست. بلکه موضوع، امری است که در حال وقوع است و متأسفانه طی یک سال گذشته بارها و بارها شاهد آن بوده ایم.
رهبر انقلاب از دولت مراقبت می خواهد چرا که خود ایشان اشاره به دیدن این برخوردها در صحنه سیاسی کشور دارند. اینکه عده ای به اسم اعتدال سعی دارند نیروهای مؤمن و انقلابی را کنار بزنند و عرصه را برای فعالیت های خود فراخ تر کنند.
تیتر برخی رسانه‌ها، کلام برخی افراد صاحب تریبون، متاسفانه به گونه ای شده که گویی هر که با آنها یا جریان متبوعشان باشد، برحق است و مابقی باطل محض هستند. بدتر آنکه برای تخریب رقیب خود از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنند و از همه ابزارها بهره می برند. نکته ای که رهبری به آن اشاره داشتند، دقیقاً تخریب چهره و وجهه افراد انقلابی است که متاسفانه برخی به خود اجازه چنین رفتاری را داده اند و به عقده گشایی سال های گذشته می پردازند.
افرادی که طی سال های گذشته مشت هایشان باز شد و دست های خالی شان نمایان شد، اما این روزها سعی دارند تا واقعیات را فراموش کنند با کارنامه ای پاک شده!

کد مطلب: 88073
, مولف : مهدي رجبي
 
Share/Save/Bookmark