میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
۱۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۲
 
 
حیا را خورده و آبرو را قی کرده‌اند
روی سخن این نوشتار با آنهایی است که مدتی است، «حیا را خورده، آبرو را قی کرده‌اند» آنهایی که...

روی سخن این نوشتار با آنهایی است که مدتی است، «حیا را خورده، آبرو را قی کرده‌اند» آنهایی که نه فهم درستی از شرایط دارند و نه درک مناسبی از شعور خود، به همین خاطر اختیار زبان و رفتار خود را نداشته اراجیف می‌بافند که همسو با صداهایی است که از آن سوی آب مخابره می‌شود.
اسم‌شان ایرانی است، به زبان شیرین فارسی سخن می‌گویند، از هوای وطن استنشاق می‌کنند، نان و نمک همین میهن را می‌خورند و نمکدان می‌شکنند و کفران نعمت می‌کنند.
این آدم‌های فاقد فهم از هر نظر، نمی‌بینند واویلای منطقه را، نمی‌نگرند که چه غوغایی است دنیا، سرشان را همچون کبک در برف فرو کرده‌اند و آن بخش از بدن را بالا گرفته‌اند و چون چیزی نمی‌بینند، بی‌حیایی می‌کنند.
شاید هم آن قدر سرسپرده و واداده هستند، آنچنان مرعوب و وطن‌فروش شده‌اند که تن به خودفروشی می‌دهند، آن هم برای خوش‌رقصی و خودشیرینی اربابانشان، برده‌های مدرنی هستند که دستورات ارباب را نشخوار می‌کنند.
وقاحت تا چه حد و اندازه است که دلاوران این مرز و بوم را به سخره می‌گیرند و دهان شیطانی خود را باز می‌کنند و هر آنچه لایق خودشان است، بیان می‌کنند و هوای پاک میهن را با نفس آلوده خود ناپاک می‌کنند.
مردم این سرزمین این دیار کهن، مامن و ماوای سیاوشان با نفس آن وقیحان مسموم نخواهند شد، بگویید و بکوبید بر سر طبل رسوایی خویش، هر چه محکمتر، صدای بی‌آبرویی شمایان نزد مردم ایران رساتر خواهد بود، بگذارید بشناسند آن دیوسیرتان و شیطان صفتانی که مدافعان حریم و حرم پاک این سرزمین را با یاوه‌های خود به تشویش می‌نشینند، غافل از آن که یاوران و پاسداران این مرز پرگهر، عهد و پیمان باخدا بسته‌اند و رزق و روزی خود را هم از او می‌گیرند.
چه موجوداتی هستند که می‌گویند، نروند، شهید نشوند، ما خودمان می‌توانیم از خود دفاع کنیم!، چرا بر سر ما منت می‌گذارید؟! وای بر چنین آدم‌هایی که نام آدم هم برای آنها زیاد است!
آنگاه که پای تکفیری وهابی‌هایی که رحم نمی‌دانند و از انسانیت همچون شماها بویی نبرده‌اند به خیابان‌ها و کوچه‌های دیارمان باز می‌شد، قدر عافیت پایدار ایران را می‌دانستید.
شرم بر شما که اینگونه قدردان زحمات دلاوران و سلحشوران میهن هستید! وای بر شما!
هنوز که هنوز است، جنگ افروزان وجنگ‌طلبان جنگ دوم جهانی به سربازان و کشته‌های خود می‌بالند و افتخار می‌کنند، میدان سرباز گمنام بنا می‌کنند، مردم به آن احترام می‌گذارند، تا یادشان نرود برای کشورشان چه جان‌هایی فدا شده است. نادانی و سرسپردگی برخی آدم‌ها تا چه اندازه که فریاد می‌کشند، جوانان ما را به کشتن ندهید، هر چند اندک هستند و ناچیز، اما پاسخشان را ندهیم، جری‌تر خواهند شد.
شهدای ما، مدافعان حرم و حریم ایران، مزدور نیستند، دل سپرده‌اند به عشق معشوق و معبود خویش، مزدوران و خودفروختگان این معرکه شمایانی هستید که چشم دیدن این جانبازی را ندارید. شما هم در این معرکه و نبرد سرنوشت، سهم خود را از امنیتی که آن دلاوران برای ایران ارزانی کرده‌اند، برده‌اید. پس زبان به کام بگیرید و صدای خود را خفه کنید، اگر یاری‌رسان سربازان ایران اسلامی‌نیستید. حداقل وطن‌پرست باشید، آدم باشید و شعور انسانی خود را به کار گیرید. هیچ نگویید. آسمان پرستاره ایران با وجود کریه شما تیره و تار نخواهد شد.

نویسنده: سیاوش کاویانی

کد مطلب: 100539
 
Share/Save/Bookmark
 


فقاهتی
۱۳۹۶-۰۶-۱۱ ۰۸:۱۳:۲۹
سلام
هر چند حق با نویسنده است اما میشد ادبیات بهتری را بکار برد. آنهایی هم که به مدافعان حرن بی احترامی کردهاند، از درک پایینشاناست
سلام
۱۳۹۶-۰۶-۰۶ ۰۸:۳۶:۳۰
من هم فیلمی ه اون خانم مصلا مدافع حقوق بشر گرفته بود رو دیدم و هم ببه این نظراتیکه اینجا منتشر شده بود توجه کردم. راستش اون خانم و اوهایی که درباره شهدای مدافع حرم بد حرف میزنن بی انصاف هستن که هیچ وطن ÷رست هم نیستن بلکه وطن فروشن. این آقای کاواین هم درست نوشته دستش درد نکنه
کامران
۱۳۹۶-۰۶-۰۴ ۰۹:۰۶:۰۶
سلام
مطلب خیلی خوبی بود، حق این آدمهایی که نمک نشناس هستن همینه، باید مثل خودشون باهشاون رفتار کرد. این آدمها اصلا پدنی نیستن.
حامد
۱۳۹۶-۰۶-۰۴ ۰۹:۰۵:۰۹
سلام
این اقایان یا خانمهایی که نظر گذاشتن برن اون اراجیفی هم که بعضی ها درباره مدافعان حریم و حرم زدن بخونن بعد بیان نظرات منصفانه! خود را بدن
مصطفی
۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۱۶:۱۳:۴۴
برو دو
سودابه
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۲۳:۳۲:۳۶
آقاي محترم و مؤدب و باعفت كلام،اگه رفتن به سوريه و دفاع از مردمي كه ما را مجوس مي دانند خوب وپسنديده است،ديگر ناسزا به ديگران چرا؟تشريف ببريد و يك چاقوي زنجان هم با خود ببريد و كار تكفيري ها را راحت تر نماييد.
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۲۳:۱۸:۱۰
ادب هم خوب چیزیه
آرش
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۰۶:۱۶:۱۱
آقای سیاوش کاویانی
کبک اون .... تو هست که سرشو کرده ....!
وطن فروش ...
اگه...
محمد حسین
۱۳۹۶-۰۵-۲۷ ۱۸:۰۹:۱۹
عالی بود. میتواند سرمشق و آموزه ای برای جوانانی باشد که میخواهند در وادی روزنامه نگاری قدم بگذارند. مخصوصا آن فحش های چاروداری که بهترین روش برای خاموش کردن منتقدان است زمانی که هیچ حرف منطقی برای مقابله با حرف حساب نداریم.
ضد جنگ
۱۳۹۶-۰۵-۲۷ ۱۷:۴۵:۳۶
عصبانی باشید و از این عصبانیت قالب تهی فرمایید 🤣