میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ تير ۱۳۹۱ ساعت ۲۰:۴۵
 
 
استقلال مدل ۹۱
۱۱ سرباز براي يك ژنرال
۱۱ سرباز براي يك ژنرال
 

در فاصله‌ کمتر از دو هفته تا آغاز لیگ برتر دوازدهم، تيم‌ها در حال سپري كردن روزهای پایانی فصل نقل و انتقالات هستند. در اين ميان استقلال به عنوان اولين تيمي كه تمرينات آماده‌سازي خود را آغاز كرده‌ حالا انگار خريد و فروش‌ها را به پايان رسانده و به جز يكي دو مورد مبهم تقريبا گزينه‌هاي موجود براي چيدن تركيبش را مي‌شناسد. در اين مطلب به بررسي حدس و گمان‌هاي موجود براي تركيب ۱۱نفره استقلال مي‌پردازيم. آبي‌ها ليگ را با كدام نفرات آغاز مي‌كنند؟

رحمتي شماره‌يك، محمدي يك‌ونيم
استقلالی‌ها با حفظ مهدی رحمتی در فصل بعد هم خیال آسوده‌ای از دروازه تیمشان خواهند داشت. آبی‌ها البته محمد محمدی را نیز در این پست به خدمت گرفته‌اند تا رحمتی بر خلاف فصل گذشته بدون جایگزین نباشد. شماره يك تيم ملي امسال هم شماره يك محبوب آبي‌ها خواهد بود. اگرچه فاصله او با نفر دوم اين پست، به اندازه سال گذشته بعيد و دور از دسترس نيست. استقلال امسال دروازه‌بان ذخيره‌اي دارد كه مي‌توانست در نيمي از تيم‌هاي ليگ به صورت فيكس بازي كند.

بازگشت كاپيتان، تبعيد پژمان
استقلال سال قبل در پست دفاع مياني فقط دو مهره قابل اتكا داشت و اين كار مظلومي را براي چيدن تركيب خط دفاعي راحت مي‌كرد. اما بازگشت اميرحسين صادقي تركيب مدافعان مياني استقلال را با علامت سوال بزرگي روبه‌رو كرده است. حالا از بين حنيف، پژمان و صادقي فقط دو نفر مي‌توانند در پست اصلي خودشان بازي كنند.
اولين احتمال اين است كه قلعه‌نویی به تركيب دونفره فصل پيش دست نزند، اما اين انتخاب به اين معناست كه صادقي بايد روي نيمكت بنشيند. اما احتمال نيمكت‌نشين شدن بازيكني كه طي دو سال اخير يار غار ژنرال بوده و حتي ادعاي كاپيتاني استقلال را هم دارد، بسيار ناچيز خواهد بود. از طرفي، حنيف و پژمان را هم نمي‌شود از تركيب بيرون گذاشت.
به نظر مي‌رسد سرمربي استقلال يك راهكار براي حل اين مشكل پيدا كرده. به احتمال فراوان او از امیرحسین صادقی و حنیف عمران‌زاده در دفاع وسط و از پژمان منتظری در هافبك دفاعي استفاده خواهد كرد. اين گمانه‌اي است كه مشاهده تمرينات استقلال در روزهاي اخير آن را قوت مي‌بخشد. بعد از حل معضل دفاع مياني، احتمالا قلعه‌نويي در دفاع چپ و راست هم از خسرو حيدري و هاشم بیگ‌زاده در دو سمت بهره خواهد برد.

خط هافبك نونوار، در غياب آندو
با رفتن جباري و آندو، استقلالي‌ها بيشترين تغييرات ممكن را در خط هافبك تجربه خواهند كرد. اگر آزمايش پژمان منتظري در هافبك دفاعي جواب بدهد، از بين فریدون زندی، جی‌لوید ساموئل، ایمان مبعلی، ميثم بائو و رودريگو توسي ۳ نفر انتخاب مي‌شوند تا به همراه پژمان خط هافبك چهار نفره استقلال را كامل كنند. در اين خط تركيب‌هاي احتمالي زيادي را مي‌توان براي استقلالي‌ها در نظر گرفت. به خصوص كه احتمال اضافه شدن خسرو حيدري به اين خط و قرار گرفتن علي حمودي در دفاع راست هم وجود دارد.

امين و ميلاد؛ سرزن و شوتزن
آرش برهانی، سیاوش اکبرپور، ميلاد ميداوودي و امين منوچهري ۴ مهاجم استقلال در فصل آتي هستند كه براي پر كردن پست‌هاي ۱۰ و ۱۱ هر چهار نفر آن‌ها خودشان را مدعي مي‌دانند. در اين ميان امين منوچهري مهاجم ۱۹۲سانتيمتري سايپا در سال گذشته، به دليل اينكه تنها مهاجم بلندقامت و سرزن اين جمع ۴نفره است، شانس بالاتري براي قرار گرفتن در تركيب اصلي دارد. استقلال براي زوج مكمل اين مهاجم بلندقامت به يك بازيكن تند و تيز و تكنيكي نياز دارد كه اگر ميداوودي در فرم دلخواه باشد نمي‌توان از نام او گذشت.
البته در اين خط به احتمال زياد شاهد بيشترين تغييرات ممكن بر اساس سيستم بازي حريفان خواهيم بود. بازي فيزيكي سياوش اكبرپور و گلزني‌هاي گاه و بيگاه برهاني مي‌توانند در بعضي از بازي‌هاي خاص عصاي دست قلعه‌نويي و تيمش باشند. با توجه به شرايط موجود، احتمال اين‌كه اولين بازي استقلال در ليگ دوازدهم مقابل تيم تازه‌وارد آلومينيوم هرمزگان با اين ۱۱نفر آغاز شود غيرممكن نخواهد بود.
ترکیب احتمالی استقلال: مهدی رحمتی، خسرو حیدری، حنیف عمران‌زاده، امیرحسین صادقی، هاشم بیگ‌زاده، پژمان منتظری، فریدون زندی، جی‌لوید ساموئل، ایمان مبعلی، ميلاد ميداوودي، امين منوچهري

کد مطلب: 75103
 
Share/Save/Bookmark