میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۲۳
 
 
وزیر بهداشت:
داروی ایرانی بخورید و از کیفیت آن مطمئن باشید

وزیر بهداشت ضمن محکوم کردن مجدد تحریم‌های آمریکا، به مشکل شرکت‌های دارویی برای خرید دارو و انتقال پول به آن سوی مرزهای کشور اشاره کرد و در عین حال از مردم خواست که از داروهای تولید داخل حمایت کنند و از کیفیت آن نیز مطمئن باشند.
سیدحسن هاشمی در مراسم رونمایی از شش محصول دارویی تولید داخل ضمن تبریک روز جهانی معلولان، گفت: امروز دستاورد بزرگی را در حوزه تولید داخل محصولات پزشکی شاهد هستیم و به اتکای جوانان و دانشمندان کشور از شش محصولی که تجاری شده، رونمایی کردیم.
وزیر بهداشت تاکید کرد: اگر قرار است با تحریم مقابله کنیم این کار با شعار شدنی نیست، بلکه باید عمل کرد. ما تحریم‌ها را محکوم می‌کنیم؛ چراکه نوعی جنگ و حمله به منافع یک ملت است؛ بویژه در حوزه‌هایی مانند دارو که جنبه‌های انسانی دارند. آمریکایی‌ها به دروغ می‌گویند که دارو تحریم نیست. طی یک ماه گذشته هیچ شرکت دارویی نبوده که بتواند پولش را به آن طرف مرزها بفرستد. البته طبیعی است که وزیر خارجه و رییس جمهور آمریکا به دنبال فریب افکار عمومی هستند. البته وجود تحریم‌ها به این معنی نیست که راهکار نداریم. در قرن بیست و یکم صحبت از تحریم یک شوخی است و آن هم برای کشوری که دوستان فراوانی در دنیا دارد.
وی با بیان اینکه هیچ کس از جنگ و تحریم حمایت نمی‌کند، ادامه داد: فقط افراد مریض و بیمارند که از جنگ و تحریم حمایت می‌کنند و متاسفانه امروز همه این افراد در یک جا جمع شده‌اند. ما برای مقابله با شرایط تحریم باید از فرصت‌ها استفاده کنیم و این فرصت برای همه اجبار ایجاد می‌کند. بر این اساس مصرف کنندگان نیز باید از محصولات داخلی حمایت و استقبال کنند و مطمئن باشند که اجازه نمی‌دهیم محصولی وارد بازار شود بدون اینکه استانداردهای لازم را داشته باشد؛ چراکه بچه‌ها و خانواده‌های مردم مانند خانواده خودمان هستند. بنابراین مردم از کیفیت تولیدات داخل مطمئن باشند. به همین دلیل هم است که از همه طرف ما را متهم می‌کنند که طرفدار وارداتیم. اگر هم در برخی مواقع از واردات حمایت می‌کنیم به این دلیل است که معتقدیم باید محصول مرغوبی در اختیار بگذاریم؛ چراکه مردم ما را امین خود می‌دانند. بنابراین در مواردی که اعلام می‌کنیم کیفیت مناسب است و محصول ضمانت استاندارد دریافت کرده‌، مردم باید تلاش کنند تا از محصولات داخلی استفاده کنند.
هاشمی افزود: در عین حال تولید کنندگان هم نباید از این فرصت سوء استفاده کنند؛ بلکه باید با ارتقای کیفیت و رعایت انصاف در قیمت‌گذاری، اعتماد از دست رفته را بازگردانند. بنابراین باید جلوی تحریم‌ها بایستیم؛ همانطور که ایستاده‌ایم و مشخص شد که در هیچ یک از مردم ایران خبری از ضعف نیست و نمی‌توانند مردم را وادار کنند که در برابر رفتار ظالمانه‌ای که آنها از نوکران‌شان در منطقه می‌پسندند، احساس ضعف کنند.
وزیر بهداشت با بیان اینکه راه مقابله با زیاده‌خواهی و تهدیدات، توانمندسازی داخلی است، گفت: باید توجه کرد که همه چیز از مسیر علم می‌گذرد؛ احترام به علم و عالم و استفاده از دانش دنیا و تولید محصولات بومی، داخلی و حمایت از آنها بسیار مهم است. ایسنا

کد مطلب: 107055
 
Share/Save/Bookmark