میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۶
 
 
فتنه را در نطفه خاموش کنید
فتنه را در نطفه خاموش کنید
 

ایالات متحده چند ماه است درگیری مشکلات داخلی است و شیوع بیماری کرونا نیز باعث شده تا نارضایتیها در این کشور بیشتر شود.
اعتراضات مردم به تبعیض نژادی و قتل سیاه پوستان به دست پلیس ایالات متحده خون مردم را به جوش آورده و با توجه به وخامت اوضاع در این کشور، چشم انداز روشنی برای آن متصور نیست. با این وجود؛ آمریکا دست از دشمنی با جمهوری اسلامی برنداشته و سعی دارد تا با افزایش فشارهای سیاسی و اقتصادی شرایط را برای ایران سختتر کند.
اوضاع ایالات متحده به گونهای است که حتی اکنون امنیت در ساختار نظامی این کشور به خطر افتاده و ناو هواپیمابر بونهام در ساحل و پایگاه دریایی این کشور منفجر میشود و در آتش میسوزد. در کنار تحولات آمریکا، رژیم صهیونیستی نیز اوضاع نابسامانی دارد، از یک سو فساد اقتصادی و مالی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم باعث اعتراضات گسترده شده، از سوی دیگر ضعف شدید دولت حاکم در کنترل بیماری کرونا وضعیت اقتصادی مردم اسرائیل را نابسامان کرده است. آمریکا و رژیم صهیونیستی که دشمنان اصلی جمهوری اسلامی ایران هستند، اکنون با توجه به این که تلاشهای براندازانه و برانگیزانه آنها برای اعتراضات در ایران به ثرم نرسیده است، ظرفیت خود را بر روی فضای مجازی متمرکز کردهاند تا از این طریق به توجه به شرایط کشور،مردم را به خیابانها بکشانند. در این میان نقش منافقین را نباید فراموش کرد، سازمان منافقین که اکنون در اروپا مستقر است و از حمایتهای فرانسه،آمریکا و آلبانی بهره میبرد، در بازی آمریکا و اسرائیل نقش دارد و برای ایجاد آشوبهای مشابه آبان ماه ۹۸ لحظه شماری میکنند. آرامش ایران در شرایطی که آمریکا و اسرائیل به هم ریخته است، عصبانیت ترامپ و نتانیاهو را در پی داشته است، چرا که نمیتوانند ببینند ایران با وجود مشکلات، در آرامش به سر میبرد اما آنها با بحرانهای داخلی دست به گریبان هستند. با توجه به شرایطی که در ایران به خاطر شیوع ویروس کرونا حاکم شده و همچنین مشکلات اقتصادی موجود، اکگنون فرصت مغتنمی برای آمریکا و رژیم صهیونیستی است تا فتنهای را بار دیگر در ایران راه اندازی کنند. پمپئو وزیر خارجه رژیم آمریکا اعلام کرده است که ایالات سیاست تازهای را علیه ایران آغاز کرده است. هر چند آمریکا تاکنون هر گونه دسیسه و توطئه علیه ایران را انجام دادهاند و نتیجه نگرفتهاند اما همان سیاستها با روشهای تازه رونمایی و اعمال میشود. در این میان هم مردم و هم مسئولان باید نسبت به توطئههای آمریکا و اسرائیل هوشیارتر از هر زمان دیگری عمل کنند. آمریکا سعی دارد با بهر بردن از هر تصمیمی که در ایران از سوی هر قوه و نهادی که گرفته میشود، آشوب بپا کند حتی تصمیماتی که قانونی و درست است. در این میان همراهی برخی سلبریتیهای وطنی که نسبت به شرایط کشور بی توجه هستند، نقش آتش بیار معرکه را بازی میکنند تا آنچه که دشمن در پی آن است، اجرا شود، دانسته یا نادانسته تفاوتی در نتیجه ندارد. در ماجرای صدور حکم اعدام برای سه نفر از افرادی که در آشوبهای ابان ماه سال گذشته نقش داشتهاند، اکنون بهانهای شده است تا این موضوع دستاویزی برای حرکتهای خرابکارانه شود.
در این شرایط هر گونه سخن گفتن یا تصمیم گرفتن که باعث ایجاد فضای التهابی میشود، نباید وجود داشته باشد، دشمنان در تلاش هستند تا بار دیگر فتنهای به مانند فتنههای گذشته در ایران شکل دهند و بر آتش آن بدمند. قوه قضاییه با توجه به اسناد و مدارک متقن و صحیحی که از برخی بازداشت شدگان آشوبهای گذشته به دست آورده است، برای سه نفر از آنها حکم اعدام صادر کرده که بر اساس قانون درست است، اما همین مسئله باعث سوء استفاده برخی در داخل و البته فرافکنی و دروغ پردازیهای رسانههای معلوم الحال خارجی همچون بی بی سی،ایران اینترنشنال و دیگر رسانههای فارسی زبان شده است تا افکار عمومی را تحت تأثیر تبلیغات منفی خود قرار دهد و آنهایی که تأثیر گرفتهاند به خیابانها بکشاند. در میان مردمی که تحت تأثیر قرار گرفتهاند،عوامل نفوذی دشمنان نیز همچون گذشته بار دیگر وارد عمل شده و با توجه به اخباری رسمی که از قاچاق سلاج در کشور منتشر شده است، اگر بار دیگر آشوبی بپا شود، این سلاحها در دست آشوب گران و اغتشاشگران به کار خواهد افتاد.
قطعاً صدور حکم اعدام برای آن سه مجرم آشوبگر،میتوانست در زمان دیگر صادر شود،چرا که اکنون شرایط کشور به گونهای نیست که بتوان اجازه داد تا از این اقدام قوه قضاییه که قانونی و به حق است، سوء استفادههای سیاسی برای ایجاد آشوب و بلوا صورت گیرد. اکنون همین افرادی که با هشتک اعدام نکنید وارد صحنه شدهاند و تنور را داغتر میکنند، همانهای زمانی که دختری به دست پدرش به قتل رسیده بود، هشتک اعدام کنید راه انداخته بودند در حالی که اگر مخالف اعدام هستند باید با هر گونه اعدام مخالفت کنند.
اما میبینیم که با حکمی مخالفت میکنند که مجرمین آن در آبان ماه ۹۸ با سلاح گرم وارد میدان شدند و نآرامی بپا کردند و دهها تن از مردم بیگناه و مأموران را را به شهادت رساندند. با وجودی که حق با قوه قضاییه است،اما زمان مناسبی برای صدور و اعلام حکم انتخاب نشده است. اگر در این ماجرا دستگاه قضایی کوتاه بیاید، تصمیم درستی نخواهد بود چرا که حمل بر این خواهد شد که هشتکها و اعتراضات باعث شد تا قوه قضاییه عقب نشینی کند. باید در این گونه مسائل با درایت بیشتری عمل کرد تا کار به جایی نرسد که یا اعتراضات شکل بگیرد یا عقب نشینی نظام از حق مردم اتفاق بیفتد. قدر مسلم آرامش و امنیت کشور بر هر مسئلهای ارجحیت دارد و برای این که همچنان آرامش حاکم باشد باید در سخنان و اجرای تصمیمات نیز این مسئله لحاظ شود و شرایط حاکم نیز در نظر گرفته شود.

کد مطلب: 114552
 
Share/Save/Bookmark