میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۹
 
 
هوشیاری و آماده‌باش کامل
رفتار مسئولین در شرایط کنونی کشور که بسیاری عوامل دست به دست هم داده‌اند تا فتنه‌ای دیگر را رقم بزنند چگونه باید باشد؟...

رفتار مسئولین در شرایط کنونی کشور که بسیاری عوامل دست به دست هم داده‌اند تا فتنه‌ای دیگر را رقم بزنند چگونه باید باشد؟ نگاهی به اتفاقات سریالی سال ۹۶ نشان می‌دهد که با وجود برخی عوامل نفوذی داخلی و مدیریت دشمنان خارجی، زمینه‌سازی برای سال آینده انجام شده تا کشور را درگیر فتنه‌ای جدید کند.
حال در این میان برخی در داخل دانسته و یا ندانسته به چنین فضایی دامن می‌زنند و با طرح موضوعات غیراساسی و فرعی راه را برای عملیات دشمن در داخل باز می‌کنند. آشوب‌های اخیر که از سوی عوامل داخلی با مدیریت خارجی همراه شد می‌رفت تا فتنه‌ای سنگین را رقم بزند اما مردم توانستند با حضور خود از بروز آشوب و فتنه جلوگیری کنند. هدف، ایجاد نارضایتی‌های اجتماعی و اقتصادی در کشور است، علامت‌های این عملیات نیز با ایجاد فضای ناامن اقتصادی بروز پیدا کرده است.
افزایش قیمت‌ها حتی در لایحه بودجه دولت به فضای ایجاد اعتراضات دامن می‌زد که مجلس تا حدود زیادی جلوی آن را گرفت، افزایش قیمت دلار و ایجاد یک بازار کاذب برای آن که همچنان ادامه دارد، باعث افزایش قیمت‌ها و گرانی می‌شود و تبعات آن بدون شک در کوتاه‌مدت و درازمدت تأثیر خود را خواهد گذاشت. چنین اتفاقی در حالی می‌افتد که در آستانه عید قرار داریم و تنها چند روز به پایان سال ۹۶ باقی مانده است. غائله دراویش درست می‌شود و چالشی دیگر برای انقلاب اسلامی شکل می‌گیرد تا نظام را محک بزنند، برخی دیگر در این میان فرصت‌طلبی کرده و پیشنهادهای خسارت‌باری را مطرح می‌کنند، از برگزاری رفراندوم تا برگزاری زود هنگام انتخابات ریاست جمهوری که همه آنها نه تنها راهکاری برای برون رفت از مشکلات اقتصادی موجود نیست، بلکه باعث ایجاد مشکلات بدتری خواهد شد.
صفحه جورچین دشمن برای بازی تازه با جمهوری اسلامی ایران هنوز کامل نشده است، چند تکه دیگر باقی است تا بتوانند جورچین خود را کامل کنند. همه اقدامات انجام شده تاکنون، قطعاتی از همان جورچین دشمن برای شکل دادن به فتنه و آشوب در کشور است، سال آینده از سوی دشمنان نشانه گرفته شده تا فتنه‌ای به مراتب شدیدتر را در ایران ایجاد کنند. برای مقابله با چنین هدفی همگان باید با آمادگی کامل وارد میدان شوند.
مسئولین در هر رده‌ و هر پستی که هستند باید از آمادگی بیشتری برخوردار باشند، آنها باید از مسائل حاشیه‌ای که باعث ایجاد فضای دو قطبی در کشور می‌شود بپرهیزند، از بیان مطالبی که مسائل اصلی را به حاشیه می‌راند دوری کنند، از درگیری‌های لفظی میان هم فاصله بگیرند، و از همه مهمتر همراهی بیشتری با رهبری و مردم داشته باشند.
حل برخی از مشکلات اقتصادی کشور می‌تواند از سوء‌استفاده دشمنان در ایجاد پروژه ناراضی تراشی جلوگیری کند، اکنون زمان تلاش بیشتر مسئولین است، اقداماتی را آغاز کنند که بتواند اعتماد مردم جامعه را هر چه بیشتر تقویت کند، شاید بتوان طرح اعاده اموال نامشروع مسئولین را که هنوز به تصویب نرسیده است، گامی در جهت اعتمادسازی و شفافیت در امور کشور دانست. مردم با این طرح موافق هستند به شرطی که تنها در حد یک طرح و حرف باقی نماند. مردم باید ببینند که با فساد از هر جنسی برخورد می‌شود، باید احساس کنند که اموال نامشروع برخی از مسئولین بازپس گرفته می‌شود و اگر چنین نشود، همین موضوع خود باعث بروز نارضایتی خواهد شد.
مردم با نظام اسلامی همراه هستند، این همراهی را نباید با رفتار و عملکرد برخی مسئولین به نابودی کشاند. دشمن برای آشوب و فتنه تازه برنامه‌های زیادی را تدارک دیده است، همه نیروها به ویژه نیروهای انقلابی باید در آماده‌باش کامل باشند. گرچه «راه ما آسفالت نیست، اما ما توانایی حرکت در سنگلاخ را هم داریم.» (بیانات رهبر انقلاب در دیدار کارگران ۸/۲/۹۵)

نویسنده: محمد صفری

کد مطلب: 103554
 
Share/Save/Bookmark