میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۸
 
 
رزمایش اقتدار ۹۹ از امروز در سواحل مکران آغاز می‌شود
رزمایش پشت رزمایش
رزمایش پشت رزمایش
 

پس از برگزاری رزمایش نیروی دریایی ارتش در آبهای دریای عمان و قدرتنمایی دریایی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، رزمایش موشکی سپاه پاسداران با نام رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۵ با به کارگیری موشک‌های پیشرفته گوناگون برگزار شد که بازتاب بسیاری در منطقه و جهان داشت و نشان داد که جمهوری اسلامی ایران در تأمین امنیت خود تسامح ندارد و برای تولید قدرت هر ابزاری که برای دفاع نیاز داشته باشد به آن دست می‌یابد.
پس از دو رزمایش بزرگی که از سوی نیروی دریایی ارتش و نیروی هوا فضای سپاه پاسداران برگزار شد اکنون نوبت به نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران رسیده است تا با برگزاری رزمایش اقتدار ۹۹ توانمندی‌های خود را به رخ دشمنان بکشد.
رزمایش پشت رزمایش، پیام و هشدار جدی به دشمنان دارد تا اگر قصد داشتند دست از پا خطا کنند بدانند که با واکنش قاطع و سریع نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران روبرو خواهند شد.
امروز رزمایش اقتدار ۹۹ نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران آغاز می‌شود.
در همین زمینه فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: رزمایش اقتدار ۹۹ این نیرو با حضور تیپ‌های هوابرد، نیروهای مخصوص و واکنش سریع در سواحل مکران آغاز می‌شود.
امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه این نیرو رزمایشی هدف محور و خاص را در سواحل مکران برگزار می کند اظهار داشت: رزمایش اقتدار ۹۹ نزاجا با حضور تیپ ۵۵ هوابرد، تیپ ۶۵ نیرو مخصوص و ویژه، تیپ ۲۲۳ واکنش سریع با پشتیبانی ترابری و رزمی نیروی هوایی و هوانیروز ارتش در سواحل مکران برگزار می شود.
وی با تأکید بر اینکه اهداف و ویژگی‌های این رزمایش منحصر به فرد است افزود: پس از تغییرات عمده‌ای که در پی فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی در ساختار یگان‌های نزاجا ایجاد شد؛ این رزمایش به صورت تهاجمی و هدف محور برای نخستین بار در سطح نزاجا برگزار می شود.
امیر سرتیپ حیدری اذعان داشت: تمامی تاکتیک‌های به کار گرفته شده در این رزمایش ترکیبی، بومی و خلاقانه است که متناسب با ساختارهای جدید نیروی زمینی ارتش هویت پیدا می کند.
وی با اشاره به اینکه تجهیزات و تسلیحات به کار گرفته شده در این رزمایش عمدتاً ساخت صنایع داخلی، متخصصان نیروی زمینی و صنعت دفاعی کشور است تصریح کرد: مهمترین هدف این رزمایش ارزیابی قدرت تحرک و تهاجم تیپ ها و لشکرهای واکنش سریع و متحرک هجومی نیروی زمینی ارتش است.
فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: ثبت رکورد در سرعت عمل و پاسخگویی سریع و قاطع به تهدیدات از اهداف پیش بینی شده در این رزمایش است؛ همچنین در این رزمایش تاکتیک های نوین و خلاقانه بومی به منظور افزایش توان نفوذ و تهاجم گسترده یگانهای واکنش سریع و متحرک هجومی، در سواحل دشمن اجرا می شود.
وی با اشاره به بهره گیری از نیروهای متخصص و چند منظوره که توانمندی اجرای عملیات‌های مختلف را در پوشش جغرافیایی مختلف اعم از دریا، خشکی، کوهستان و... دارند، تصریح کرد: در این رزمایش از نیروهای متخصص و چند منظوره جهت اجرای عملیات ترکیبی برای رسیدن به اهداف در نظر گرفته شده استفاده می شود.
امیر سرتیپ حیدری خاطرنشان کرد: عملیات متحرک هوایی، عملیات نفوذ در سطح و زیرسطح و حرکت به سوی اهداف دریایی دشمن از دیگر برنامه های این رزمایش است.
بنابراین گزارش؛ این رزمایش با حضور و نظارت امیر سرلشکر «سید عبدالرحیم موسوی» فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران و همچنین نظارت فرماندهان و مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح و ستاد ارتش برگزار می‌شود. 

کد مطلب: 116857
 
Share/Save/Bookmark