میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۰
 
 
سخن عشق
گفت‌وگو پیرامون شهادت جوان سرو قامت دهه ۷۰ این روزها موضوع اول هر محفل و مجلسی است و....

گفت‌وگو پیرامون شهادت جوان سرو قامت دهه ۷۰ این روزها موضوع اول هر محفل و مجلسی است و در هر کانال وگروه اجتماعی، نخبگان و اقشار مختلف در این‌باره، احساسات و عواطف پاک خود را ابراز می‌دارند.
یک قصه بیش نیست غم عشق وین عجب
کز هر زبان که می‌شنوم نامکرر است
هرکس مظلومیت و غربت این جوان عاشق را که با صلابت و شهامت آمیخته شده می‌بیند بی‌اختیار اشک از دیدگانش جاری می‌شود و بلادرنگ صحنه کربلا و روز عاشورا در نزدش مجسم می‌شود. یک‌سو سپاه نور و مردمانی فرشته‌خو و جان برکف که مهیاى پرواز تا اعلى‌علیین هستند و دیگرسو انسان‌هایی سفاک و بی‌رحم، جلادانی که بهره‌ای ‌از انسانیت نبرده‌اند، خون‌آشامانى که منتظر سر بریدن و سر بر نیزه کردن هستند!
خوشا به سعادت شهید محسن حججی که نماد مقاومت، همت، غیرت،‌ شجاعت و شهادت‌طلبی شد و نشان داد که خون اباعبدالله‌الحسین‌(ع) و شهدای کربلا در رگ‌های فرزندان واقعی روح‌الله و رهبر معظم انقلاب جاری است و تا زمانی که این روحیه حماسی در امت ما زنده است دشمن به خواب هم نخواهد دید که بتواند بر این ملت سلطه پیدا کند. حتی اگر برخی کارگزاران از روحیه انقلابی‌گری فاصله بگیرند این جوانان برومند هستند که فضای جامعه رابا ایثار و جانفشانى عطرآگین و متحول می‌سازند و مسیر حرکت جامعه را به سوى تعالی و صراط مستقیم الهى هدایت می‌کنند و مانع از هرگونه انحراف می‌شوند.
راهی است راه عشق که هیچش کناره نیست
آنجا جز آنکه جان بسپارند چاره نیست
خدا بر درجات پدر و مادر این عزیز دلاور بیفزاید که توفیق تربیت چنین کبوتر سبک‌بال و سبک‌روح عاشقى را پیدا کردند که هفت شهر عشق را در عنفوان جوانی پشت سرنهاد و یک‌شبه ره صدساله را طی کرد و گوی سبقت را از همگان ربود. تصویر چهره ملکوتی او قبل از شهادت، جاودانه شد. او که انگار نظاره‌گر اولیا و ابرار و ملائک است که به استقبالش شتافته‌اند و خطاب به او بشارت می‌دهند: سلام علیکم بما صبرتم فنعم عقبی الدار
از آن به دیر مغانم عزیز می‌دارند
که آتشی که نمیرد همیشه در دل ماست
مشاهده همین یک تصویر کافی است که دشمن را فرسنگ‌ها وادار به عقب‌نشینی کند و معادلات مادی آنها برای سیطره بر سرزمین ایران و یا استحاله نظام اسلامی را بهم بریزد و بدانند که جوانان امروز نیز آگاهانه‌تر از دیروز به استقبال مرگ سرخ می‌شتابند و از حریم اهل‌بیت(ع) و مظلومان منطقه و منافع ملی کشورشان سلحشورانه دفاع می‌کنند و شهادت را "احدی الحسنیین" و "فوزعظیم" می‌دانند که جنت و رضوان الهی را بلاشک نصیب آنان خواهد کرد.
سخن عشق نه آنست که آید به زبان
ساقیا می‌ده و کوتاه کن این گفت و شنفت
و اینک ما هستیم و رسالت صیانت از خون شهدا و بار امانتی که بر دوشمان سنگینی می‌کند. از روح بلند شهدا استمداد می‌طلبیم که در پیشگاه آنان و خدای شهیدان شرمنده نباشیم.
تحصیل عشق ورندی آسان نمود اول
آخر بسوخت جانم در کسب این فضائل

سید حمد حسینی - وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد

کد مطلب: 100458
 
Share/Save/Bookmark