میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۰
 
 
پاسخ مقدمانی مقاومت به ترور فرمانده جهاد اسلامی وحشت را بر اراضی اشغالی حاکم ساخت
فرار یک میلیون صهیونیست‌ به پناه‌گاه
فرار یک میلیون صهیونیست‌ به پناه‌گاه
 

مقاومت فلسطین پاسخی مقدماتی به تروریسم دولتی صهیونیست‌ها که رعب و وحشت را در میان این رژیم حاکم ساخته است چنانکه وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای درباره حمله تلافی‌جویانه «سرایا القدس» به تل‌آویو اعلام کرد، یک میلیون نفر از ساکنان فلسطین اشغالی در پناهگاه به سر می‌برند.
وزارت خارجه رژیم صهیونیستی درباره وضعیت جاری در اراضی اشغالی در نتیجه عملیات تلافی‌جویانه نیروهای مقاومت فلسطین در قبال ترور یکی از فرماندهان ارشد جنبش جهاد اسلامی بیانیه‌ای توئیتری منتشر کرده است.
به دنبال حمله دیروز جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به منزل «بهاء ابوالعطا» از فرماندهان ارشد «سرایا القدس» شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در منطقه «الشجاعیه» غزه او و همسرش به شهادت رسیدند و دو فرزندشان به شدت زخمی شدند. وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در توئیتر درباره این حملات اعلام کرد: «آژیرهای هشدار در سراسر جنوب و مرکز (فلسطین اشغالی) به صدا درآمدند. یک میلیون اسرائیلی در پناهگاه‌ها هستند و مدارس و مراکز شغلی تعطیل هستند». این وزارتخانه افزود: «اسرائیل از خود در برابر جهاد اسلامی که یک گروه تروریستی مورد حمایت مالی ایران است، حفاظت خواهد کرد؛ گروهی که حملات بی شماری علیه شهروندان غیر نظامی ما انجام داده است». از سوی دیگر، دفتر بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با تایید عملیات تروریستی این رژیم علیه بهاء ابو‌العطا، او را «مسئول حملات و شلیک راکت علیه اسرائیل» خواند.پیش‌تر، سرایا القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد که در واکنش به این ترور، تل‌آویو، یافا و شهرک‌های صهیونیستی مجاور غزه را هدف گرفته است. در پی این عملیات و پاسخ مقاومت فلسطین، آژیرهای هشدار به صدا در آمد و مدارس در تل‌آویو و برخی دیگر از شهرهای فلسطین اشغالی تعطیل شدند. رسانه‌های مختلف صهیونیستی ادعا کردند، فرمانده ارشد جهاد اسلامی که در حمله تل‌آویو به غزه به شهادت رسید، بر ساخت موشک دوربرد و دیگر سلاح‌ها نظارت می‌کرده است. روزنامه «عربی ۲۱» در گزارشی در این باره نوشت، اخیرا در گزارش‎ها و تحلیل‌های صهیونیستی نام بها ابوالعطا زیاد برده می‌شد و برخی از این گزارش حامل تهدید برای ترور وی و هشدارهای جهاد اسلامی در این باره بود. در ادامه این گزارش آمده: روزنامه جروزالم پست اسرائیل چند روز پیش گزارشی تحت عنوان «خطرناک‌ترین شخصیت‌ها برای اسرائیل: نصرالله، سلیمانی و ابوالعطا» منتشر کرده بود.
گروه‌های مختلف فلسطینی اعلام کردند، ترور فرمانده ارشد جهاد اسلامی بدون پاسخ باقی نخواهد ماند و رژیم صهیونیستی مسؤول تمام تبعات این جنایت است. حماس در بیانیه‌ای شهادت ابوالعطا را تسلیت گفت و اعلام کرد، دشمن صهیونیستی تبعات و نتایج این اقدام را بر عهده خواهد داشت، مسیر جهاد و مقاومت ادامه دارد و ترور ابوسلیم بدون پاسخ نمی‌ماند.گردان‌های «ابوعلی مصطفی» شاخه نظامی «الجبهه الشعبیه لتحریر فلسطین» (جبهه مردمی برای آزادی فلسطین) نیز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، نبرد پاسخ به دشمن صهیونیستی آغاز شده است. جبهه مردمی برای آزادی فلسطین نیز بیانیه جداگانه ای صادر و اعلام کرد، مقاومت از پاسخ به این ترور کوتاه نخواهد آمد. جنبش فتح هم در بیانیه خود اعلام کرد، رژیم صهیونیستی مسؤول ترور ابوالعطا و خانواده‌اش است و آنچه بر سر این خانواده درآمد یک «کشتار اسرائیلی» است. از سوی دیگر روسیه در اولین واکنش به ترور یک فرمانده جهاد اسلامی فلسطین و حمله تلافی‌جویانه فلسطینی‌ها به اراضی اشغالی، خواستار «خویشتنداری» طرف‌های درگیر شده است.
از سوی دیگر دیدار «بنی گانتز» و «آویگدور لیبرمن» در راستای تشکیل کابینه ائتلافی، به دلیل ناامنی در اراضی اشغالی ناشی از حملات جهاد اسلامی فلسطین در پاسخ به اقدام تروریستی رژیم صهیونیستی، لغو شد. همزمان با این تجاوزگری تروریسم دولتی صهیونیست‌ها، دیوان عدالت اروپا طی حکمی اعضای اتحادیه اروپا را ملزم کرد، روی کالاهایی که در شهرک‌های اشغالی در کرانه باختری تولید و به اروپا صادر می‌شود «برچسب ویژه محل تولید» زده شود.رژیم صهیونیستی این طرح را نوعی تحریم اسرائیل قلمداد کرده و مدعی است هدف قرار دادن بخشی از اسرائیل معادل تحریم کل اسرائیل است. خبر دیگر آنکه جنبش انصارالله یمن ترور فرمانده جهاد اسلامی فلسطین به دست رژیم صهیونیستی را محکوم و اعلام کرد، اگر تبانی برخی کشورهای عربی با این رژیم نبود، تل‌آویو جرأت این کارها را نداشت. نخست وزیر رژیم صهیونیستی در توجیه حمله تروریستی این رژیم علیه یک فرمانده ارشد جهاد اسلامی گفت که این فرمانده فلسطینی مانند یک بمب ساعتی بود.خبر دیگر آنکه شیخ عکرمه صبری خطیب مسجدالاقصی اعلام کرد، احداث تله‌کابین توسط رژیم صهیونیستی بر فراز قدس شرقی، شکل منطقه را تغییر داده و مستقیما مسجد الاقصی را تحت الشعاع قرار می‌دهد.

کد مطلب: 111555
 
Share/Save/Bookmark