میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۶
 
 
خیانت‌های زنجیره‌ای
فلسطین در طول ماه‌های اخیر شاهد انتفاضه‌ای جدید بوده که دامنه آن حتی اراضی اشغالی ۱۹۴۸ را نیز فراگرفته است....

فلسطین در طول ماه‌های اخیر شاهد انتفاضه‌ای جدید بوده که دامنه آن حتی اراضی اشغالی ۱۹۴۸ را نیز فراگرفته است.‌این روند با وجود ده‌ها شهید در حالی ادامه دارد که نوع رفتار ارتجاع عربی بیانگر خیانت‌های زنجیره‌ای ‌این کشورها به فلسطین است. نخست آنکه کشورهاي مذکور از پرداختن به مسئله فلسطین خودداری می‌کنند و چنان رفتار می‌کنند که گویی مسئله فلسطین صرفا مسئله‌ای میان صهیونیست‌ها و فلسطینی‌ها است. پیش از‌این آنان فلسطین را مسئله‌ای عربی عنوان می‌داشتند اما اکنون مسئله‌ای صرفا فلسطینی می‌دانند و هیچ مداخله‌ای در حمایت از فلسطین ندارند. دوم رویکردهای سازشکارانه به بهانه‌های واهی ‌ایران هراسی است. در گذشته ارتجاع عربی فعالیت هسته‌ای به زعم آنان صلح آمیز ‌ایران را عامل سازش با رژیم صهیونیستی عنوان مي‌ کردند حال با ادعای نگرانی از روابط غرب با ‌ایران ‌این رفتار را صورت می‌دهند. رویکرد سعودی به همگرایی آشکار به صهیونیست‌ها و حتی سوق دادن سایر کشورهای عربی به چنین روابطی است چنانکه مصر اخیرا سفیر خود را به اراضی اشغالی اعزام نموده و امارات نیز در حال نگاه گسترده تر به‌این رژیم است.
سوم تحرکات گسترده علیه مقاومت در منطقه است. در حالی که سعودی در حال کشتار مردم بی دفاع یمن است همزمان بازی بحران سازی در منطقه را نیز اجرا می‌کند. لغو اجرای تعهدات برای پرداخت هزینه‌های ۴ میلیارد دلاری خرید تسلیحاتی ارتش لبنان به بهانه نارضایتی از حزب الله لبنان، اعلام حمایت گسترده از تروریست‌ها در سوریه و حتی ادعای اجرای گزینه موسوم به تجزیه سوریه، موضع گیری مداخله جویانه علیه عراق و نیروهای مردمی‌آن از جمله حشد الشعبی ، بیان ادعاهای واهی در قبال جمهوری اسلامی‌ است حال آنکه ‌ایران در حال کمک به منطقه در مبارزه با تروریسم و بخش‌هایی از‌این فتنه انگیزی سعودی و متحدانش در منطقه است. مجموع‌این رفتارها هر چند با ادعای‌ایجاد جایگاه منطقه‌ای برای سعودی صورت می‌گیرد که هدف نهایی‌این رفتارها مقابله با مقاومت منطقه و تقویت تروریست‌ها است.
رویکردی که صرفا یک برنده دارد و آن رژیم صهیونیستی و آمریکاست. به عبارتی دیگر مجموعه رفتارهای عربی را باید خیانت‌های زنجیره‌ای به فلسطین دانست که در ظاهر برای تامین منافع‌این کشورها صورت می‌گیرد اما در عمل نابود کننده فلسطین است. رفتار شناسی‌این کشورها نشان می‌دهد که آنان به جای رویکرد به مسئله فلسطین در حال نابودسازی آن هستند که نمود آن سکوت و حتی مقابله آنان با انتفاضه اخیر فلسطینی‌ها است در حالي كه همين كشورها با ادعاي حمايت از عربيت در حال كشتار مردم يمن و سوريه هستند كه حاصلش شادي وصف ناپذير آمريكا و صهيونيست‌ها است.

کد مطلب: 95246
, مولف : قاسم غفوري
 
Share/Save/Bookmark