میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۰۹
 
 
هشدار علمای جهان اسلام به سران عربی حاضر در نشست ضد فلسطینی منامه
همراهی با معامله قرن حرام است

بحرین امروز در حالی میزبان نشست خیانت به فلسطین است که در کنار ملت فلسطین و ملت های اسلامی و عربی، در نشستی با حضور ۱۰۰ روحانی فلسطینی و لبنانی در شهر «صیدا»، همراهی با «معامله قرن» و «نشست بحرین» حرام اعلام شد.
در حالی که «نشست منامه» علیه فلسطین امروز بر گزار می‌شود، نشستی با حضور ۱۰۰ روحانی فلسطینی و لبنانی، به دعوت «هیأت علمای مسلمان» و «انجمن علمای فلسطین در لبنان» در مسجد «الحسین» شهر «صیدا» در جنوب لبنان برگزار شد.روحانیون حاضر در این نشست همراهی با معامله قرن و عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را حرام اعلام کردند و افزودند؛ آمریکا دشمن ملت‌های منطقه است و مرتب علیه آنها توطئه می‌کند. اول: فلسطین سرزمینی عربی و اسلامی است که هیچ توطئه‌ یا قدرتی هویت آن را تغییر نخواهد داد، واگذاری ذره‌ای از خاک فلسطین به دشمن صهیونیستی جنایتکار، حرام است و هیچ بهانه‌ای آن را توجیه نمی‌کند.
دوم: قدس شهری عربی-اسلامی و مسیحی است که یهودیان هیچ نقشی در آن ندارند و اقدامات آمریکا از جمله انتقال سفارت به این شهر، جنایتی تاریخی و انسانی است. سوم: مسجدالاقصی مسجدی ویژه‌ مسلمانان است و یورش دشمن به آن، تجاوز به یکی از مقدسات مسلمانان است. چهارم: دعوت به عادی‌سازی روابط با دشمن و معرفی آن به عنوان «کشوری از کشورهای منطقه» جنایت در حق ملتی است که از سرزمین خود آواره شده است. پنجم: ما معتقدیم برگزاری نشستی (نشست بحرین) برای مبادله حقوق فلسطینی‌ها با وعده‌های اقتصادی، جنایتی دینی، انسانی، سیاسی و ملی است و هدف از این نشست نابودی مسأله فلسطین است. نشست اقتصادی بحرین به عنوان اولین گام در راستای اجرای طرح موسوم به معامله قرن قرار است طی روزهای ۲۵ و ۲۶ ژوئن (۴ و ۵ تیرماه) در منامه برگزار شود.
معامله قرن همان طرح صلح دولت فعلی آمریکاست که بر اساس آن فلسطینی‌ها ناچار می‌شوند امتیازهای بسیاری به رژیم صهیونیستی بدهند. «جرد کوشنر» مشاور کاخ سفید در روند صلح منطقه، اعلام کرد که نخستین مرحله طرح دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا شامل پیشنهاد سرمایه‌گذاری با ارزش ۵۰ میلیارد دلار در اراضی فلسطین، مصر، اردن و لبنان است جمعیت «الوفاق» بحرین در همین راستا نشستی در بیروت برگزار کرد؛ «حسین الدیهی» معاون دبیرکل الوفاق در این نشست اعلام کرد: ملت بحرین متعهد به دفاع از مسأله فلسطین است. الدیهی ادامه داد، امت اسلامی علی‌رغم تمامی بحران‌ها همچنان بر پایتختی قدس به عنوان پایتخت فسلطین تأکید دارد.

کد مطلب: 109567
 
Share/Save/Bookmark