میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۷
 
 
برگزاری دیدار سران آمریکا و انگلیس به دلیل اعتراض‌های مردمی در خارج از پایتخت
ترامپ به خانه شماره ۱۰ لندن نرسید
ترامپ به خانه شماره ۱۰ لندن نرسید
 

سرانجام پس از ماه‌ها گمانه زنی در نهایت رئیس‌جمهور آمریکا راهی انگلیس شد اما دیدار‌های رسمی ترامپ در انگلیس به علت هراس از مخالفت‌های مردمی در خارج از پایتخت این کشور انجام شد
پس از ناکامی در اجرای اهداف آمریکا در ناتو، ترامپ راهی انگلیس شد در حالی که مخالفان سفر رئیس‌جمهوری آمریکا به انگلیس، در مناطق مختلف لندن دست به تظاهرات اعتراضی زدند. تظاهرکنندگان هم زمان با ورود دونالد ترامپ بیرون فرودگاه استنستد لندن تجمع کرده و شعارهایی را علیه وی و سیاست هایش سر دادند. شماری دیگری از معترضان در مقابل دفتر نخست وزیری انگلیس تجمع کرده و با شعارهای خود به استقبال ترامپ رفتند.
شرکت کنندگان شعارنوشته هایی را در دست دارند که روی برخی از آنها از ترامپ استقبال نمی کنیم ، مخالف ترامپ و حزب محافظه کار و نه به ترامپ نه به نژاد پرستی نوشته شده است. آنها همچنین در شعارهای خود اعلام کردند که برای رساندن پیام اعتراضی به ترامپ دراین مکان تجمع کرده اند.
در این حرکت اعتراضی فعالان ضد جنگ سخنانی را در محکومیت سیاست‌های رئیس‌جمهوری آمریکا بیان کرده و یادآور شدند که ترامپ با خروج از برجام و نزدیکی روابط خود با عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی اوضاع خاورمیانه را به سمت بی‌ثباتی سوق داده است.
رئیس‌جمهوری آمریکا دیروز با نخست وزیر انگلیس و ملکه الیزابت دوم دیدار کرد؛ با این حال این دیدارها از بیم رویارویی با معترضان، خارج از لندن برگزار شد. اما ترامپ از همان زمان ورود اقدام به دخالت در امور داخلی انگلیس کرد. رئیس‌جمهور آمریکا از طرح نخست‌وزیر انگلیس برای خروج نصفه و نیمه از اتحادیه اروپا به شدت انتقاد کرد و ضمن حمایت از دیگر منتقد این مسئله، گفت که بوریس جانسون می‌تواند نخست‌وزیر خوبی برای انگلیس باشد.
لازم به ذکر است ترامپ پیش از سفر به انگلیس در نشست سران ناتو شرکت کرد که در آنجا نیز چندان موفق نبوده است چنانکه ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه گفت بر خلاف اظهارات ترامپ، قرار نیست کف تعهد اعضا درباره بودجه نظامی، از ۲% تولید ناخالص فراتر رود. نکته دیگر آنکه نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد که ۴۲ درصد از مردم، خروج چند ده هزار سرباز آمریکایی از کشورشان را خواستارند.
سران ناتو با افزایش بودجه نظامی درخواستی دونالد ترامپ تا چهار درصد تولید ناخالص ملی مخالفت کردند.
نکته قابل توجه آنکه رئیس‌جمهور آمریکا در گفتگو با روزنامه نگاران در بروکسل، پایتخت بلژیک گفت که «گمان می‌کند» می‌تواند بدون کسب موافقت از کنگره، آمریکا را از عضویت «سازمان پیمان آتلانتیک شمالی» (ناتو) خارج کند.
در ادامه اعتراض‌های جهانی به سیاست‌های آمریکا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفته است شواهد موجود از حمایت‌های مالی وزارت دفاع آمریکا از طالبان در افغانستان حکایت دارد. همچنین سخنگوی کاخ کرملین گفته است واشنگتن با انتقاد از خط لوله گازی «نورد استریم ۲» که گاز روسیه را به اروپا منتقل می‌کند، به دنبال فروش ذخایر گاز طبیعی خود به کشورهای اروپایی با هزینه به مراتب بیشتر است. در ادامه حوزه تقابلی روسیه با آمریکا، دولت روسیه به اوکراین اجازه داد تا برخی از کالاهای خود را به قزاقستان از خاک این کشور صادر کند.

کد مطلب: 105165
 
Share/Save/Bookmark