میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۵
 
 
روحانی در نشست خبری مشترک با شیخ تمیم:‌
رفت‌ و آمدهای مقامات ایران و قطر بیشتر می‌شود
رفت‌ و آمدهای مقامات ایران و قطر بیشتر می‌شود
 

رئیس‌جمهور گفت: تلاش می‌کنیم روابط سیاسی و رفت و آمد مقام‌های سیاسی و اقتصادی بین دو کشور ایران و قطر بیشتر شود.
حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس ‌جمهور در نشست خبری مشترک با امیر قطر با اشاره به تحریم‌های صورت گرفته برخی کشورهای عربی علیه این کشور گفت: در کنار قطر بودیم و در آینده هم کنار قطر خواهیم ماند. وی افزود: در مذاکرت تصمیم‌های مهمی برای گسترش روابط دو کشور برداشتیم. روابط سیاسی ما روابط بسیار بسیار خوبی است و در روابط تجاری اقتصادی و فرهنگی ظرفیت‌های بسیار خوبی داریم.
رئیس‌جمهور گفت: در چند ماه آینده کمیسیون مشترک دو کشور تشکیل خواهد شد و امیدواریم در کنار کمیسیون، در زمینه‌های همکاری‌های تجاری و فناوری بین دو کشور به توافق‌های خوبی برسیم.
روحانی با بیان این مطلب که تصمیم گرفتیم کمیسیون مشترک دو کشور به طور مرتب و سالیانه تشکیل شود،‌ اظهار داشت: همچنین تصمیم گرفتیم روابط سیاسی و رفت و آمد مقام‌های سیاسی و اقتصادی بیشتر شود و ما از همه ظرفیت‌ها برای دو ملت استفاده کنیم.
وی تصریح کرد: امیدواریم شاهد مناسبات‌ وسیع‌تر به نفع دو ملت و کل منطقه باشیم.
امیر قطر: راه حل مشکلات گفت‌و‌گو است
امیر قطر نیز در این نشست خبری گفت: تنها راه حل مشکلات گفت‌و‌گو است. از روحانی رئیس‌جمهوری اسلامی ایران دعوت کردم به قطر سفر کنند و ایشان هم در آینده این سفر را انجام خواهند داد.
شیخ تمیم بن حمد آل‌ثانی امیر قطر افزود: دیدار خوبی را با رئیس‌جمهوری ایران و دو هیئت هم داشتیم. روابط دو کشور روابط بسیار ویژه‌ای است. تلاش کردیم اعداد و ارقامی را در زمینه تبادلات تجاری تعیین کنیم. بویژه تلاش می‌کنیم در زمینه گردشگری به این اعداد و ارقام برسیم.
وی افزود:‌ رابطه با جمهوری اسلامی ایران رابطه تاریخی است. ما در اینجا تشکر می‌کنیم از موضع جمهوری اسلامی ایران در سال‌های اخیر وقتی که ما در محاصره بودیم کنار ما بودند و آسمان، تسهیلات و امکانات خود را در اختیار ما گذاشتند و ما این کمک‌ها را فراموش نمی‌کنیم و از شخص رئیس‌جمهور و جمهوری اسلامی ایران تشکر می‌کنیم.
امیر قطر تصریح کرد: تنها راه حل مشکلات گفت‌و‌گو است. از روحانی رئیس‌جمهوری اسلامی ایران دعوت کردم به قطر سفر کنند و ایشان هم در آینده این سفر را انجام خواهند داد.

کد مطلب: 112400
 
Share/Save/Bookmark