میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۰۴
 
 
لیگ قهرمانان آسیا
استقلال صدر را از العین مغرور می‌گیرد؟
استقلال صدر را از العین مغرور می‌گیرد؟
 

در دومین هفته رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا استقلال و سپاهان برابر حریفان اماراتی و قطری خود قرار می‌گیرند. در ادامه رقابت های لیگ قهرمانان آسیا امروز تیم‌های استقلال و سپاهان دو نماینده ایران یکی در تهران و دیگری در دوحه به میدان می‌روند.

استقلال - العین (ورزشگاه آزادی ساعت ۱۹)
استقلال یکی از حساس ترین دیدارهای فصل در لیگ قهرمانان آسیا را پیش رو دارد. شاگردان قلعه نویی نتوانستند برتری خود در الریان را حفظ کنند و با تساوی ۳ بر ۳ و یک امتیاز اکنون در ورزشگاه آزادی میزبان العین پر مدعا هستند. اماراتی‌ها در نخستین بازی با شکست دادن ۳ بر یک الهلال برای تیم های گروه خط و نشان کشیدند و اکنون به تهران آمده اند تا با کسب امتیاز حتی در حد حداقلی جایگاه خود در صدر جدول را مستحکم کنند.
نگرانی از مصدومیت خسرو حیدری و مهدی رحمتی دغدغه استقلالی ها است و مسلما حضور این دو بازیکن در دیدار امروز برگ برنده استقلال است. در مقابل العینی‌ها می دانند که بازی در ورزشگاه آزادی با هر جای دیگری تفاوت دارد. استقلال نمی خواهد فرصت را از دست داده و سرنوشتش را در اختیار سه تیم عربی دیگر گروه قرار دهد این یعنی آنکه استقلال برای این بازی تیمی مهاجم و خواهان سه امتیاز است. با این حال العین در بازی نخست خود نشان داد که تیمی فرصت شناس است و در حالی که الهلال به دنبال جبران گل دوم بود این تیم با به ثمر رساندن گل سوم امید حریف را ناامید کرد. این همان نکته ای است که استقلال باید به آن دقت کند و اگر راه‌های نفوذ تیم اماراتی بسته شود این حریف تیمی نیست که استقلال نتواند آن را در تهران شکست دهد.
جدول گروه D
العین ۳ امتیاز
استقلال یک امتیاز
الریان یک امتیاز
الهلال صفر امتیاز

الغرافه - سپاهان (ورزشگاه الغرافه ساعت ۱۸:۴۵)
سپاهان تیم پیروز روز نخست مقابل النصر امارات در خانه الغرافه قطر میهمان خواهد بود. تیمی که نخستین دیدارش را با دو گل به الاهلی عربستان واگذار کرده و اکنون برای این دیدار خانگی انگیزه های زیادی دارد. الغرافه در سال‌های اخیر چهره متفاوتی از خود نشان داده و در مقابل نمایندگان ایران به ویژه پرسپولیس این فراز و نشیب را نشان داده از شکست‌های خانگی گرفته تا تحمیل شکست سنگین ۵ بر یک به پرسپولیس.
شاگردان زلاتکو کرانچار برای این بازی انگیزه زیادی دارند. شکست دادن الغرافه در این بازی از هم اکنون رقابت برای صدرنشینی را منحصر به الاهلی و سپاهان می‌کند. با این حال طلایی پوشان اصفهان در خانه زردپوشان الغرافه که لقب یوزپلنگ‌ها را دارند، روز آسانی نخواهند داشت. مردان ایرانی برای کسب امتیاز ۶ و الغرافه‌ای ها برای کسب امتیاز ۳ خواهند جنگید و این موضوع سبب می شود بازی امروز میان دو تیم جذابیت دو چندانی پیدا کند.
جدول گروه C
۱- سپاهان ۳ امتیاز
۲- الاهلی یک امتیاز
۳ – الغرافه یک امتیاز
۴ – النصر صفر امتیاز 

قلعه‌نویی: العین را ببریم ۵۰ درصد راه صعود را طی کرده‌ایم
سرمربی تیم فوتبال استقلال تاکید کرد که اگر تیمش در مصاف با العین امارات پیروز شود ۵۰ درصد راه صعود به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا را طی کرده است.
امیر قلعه‌نویی در نشست خبری پیش از بازی استقلال - العین امارات گفت: به اعتقاد من العین یکی از بهترین تیم‌های عربی است که در دو، سه سال گذشته عملکرد بسیار خوبی داشته است. این تیم علاوه بر قهرمانی در لیگ امارات از سال جاری صدرنشین جدول رده‌بندی است که نشان می‌دهد شرایط خوبی دارد.
وی ضمن بیان اینکه العین تیمی خوب و بابرنامه است افزود: العین در ساختار حمله و دفاع نیز منظم و بابرنامه عمل می‌کند و یکی از بهترین تیم‌های گروه ماست اما باید به این نکته توجه داشته باشیم که ما هم استقلال هستیم و هفته به هفته بهتر می‌شویم. با اینکه در هفته اول لیگ قهرمانان آسیا بازی خوبی مقابل الریان به نمایش گذاشتیم اما روی اشتباهات فردی دو امتیاز ارزشمند را از دست دادیم به خاطر همین در بازی خانگی با العین دنبال سه امتیاز هستیم. سرمربی تیم استقلال تاکید کرد: در این بازی میزبان العین هستیم و انتظار داریم هوادارانمان همانند دیدار مقابل تراکتورسازی حضوری پرشور در ورزشگاه داشته باشند. قطعا به پشتوانه حضور هواداران و دیکته کردن تاکتیک‌های خود می‌توانیم العین را شکست دهیم.
قلعه‌نویی خاطرنشان کرد: درست است که العین در خط هافبک و حمله نفرات خوبی دارد اما اگر قدرت تاکتیکی خود را به این تیم دیکته کنیم می‌توانیم پیروز شویم. مطمئن باشید اگر العین را در بازی چهارشنبه شکست دهیم ۵۰ درصد راه صعود را طی کرده‌ایم. وی در خصوص شرایط خسرو حیدری و سیدمهدی رحمتی گفت: جا دارد از تیم پزشکی باشگاه استقلال تشکری ویژه داشته باشیم. امسال سال خوبی را پشت سر می‌گذاریم چرا که تیم پزشکی خوبی داریم. من در ۳ روز گذشته به علت بیماری در خانه بودم و به همین خاطر در طول روز بارها با دکتر نوروزی در تماس و پیگیر وضعیت رحمتی و حیدری بودم. سرمربی استقلال ادامه داد: براساس پیگیری‌هایی که داشتم رحمتی مشکلی ندارد و می‌تواند تیم را در بازی همراهی کند اما در مورد خسرو حیدری آنچه مسلم است برای ما مهمتر از بازی کردن حیدری سلامتی این بازیکن است به همین خاطر به دکتر گفتم اگر شرایط حیدری ۵۰-۵۰ است از او استفاده نکنیم. با توجه به این مسئله به احتمال ۸۰ درصد حیدری به بازی با العین نمی‌رسد.
وی ضمن ابراز امیدواری از اینکه استقلال مانند دیدارهای گذشته‌اش شادابی لازم را داشته باشد افزود: همانطور که گفتم العین مهاجمان و هافبک‌های توانمندی دارد. خوشبختانه نقطه قوت تیم ما هم در خط میانی است. اگر بتوانیم ارتباط بین خطوط حمله و میانی العین را قطع کنیم از کارآیی مهاجمان این تیم کاسته خواهد شد. سرمربی استقلال در خصوص اهداف این تیم در فصل جاری گفت: روزی که به استقلال برگشتم یکسری اهداف برای خود ترسیم کردیم که یکی از آنها قهرمانی در آسیا بود. به همین خاطر در نیم فصل بازیکنانی گرفتیم که در هر سه جبهه برای قهرمانی بجنگیم. خوشبختانه نیروهای خوبی داریم تا جایی که غیبت ۴،۵ بازیکن ما در بازی با صبا به چشم نیامد و نفرات جایگزین خیلی خوب کار کردند. وی تصریح کرد: برای ما همانقدر که قهرمانی در لیگ اهمیت دارد موفقیت در جام حذفی و رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا هم مهم است. برنامه‌ریزی ما برای دستیابی به هر ۳ جام است و باقی‌اش دست خداست.

کد مطلب: 80440
 
Share/Save/Bookmark