میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۵
 
 
برای بدرقه مدافعان وطن می‌آییم
امروز برای بدرقه شهدای آتش‌نشان همان ۱۶ شهیدی که تا آخرین لحظه و با فدای جانشان...

امروز برای بدرقه شهدای آتش‌نشان همان ۱۶ شهیدی که تا آخرین لحظه و با فدای جانشان تلاش کردند تا فاجعه‌ای عظیم در ساختمانی که بی‌مبالاتی عده‌ای آن را به محلی برای کوچ آتش‌نشانان شهر تبدیل کرده بود رخ ندهد، صف می‌کشیم. به شهدای آتش‌نشان قول داده این فداکاری‌های‌شان را که صادقانه‌ترین نوع فداکاری بود اسیر چپ و راست و جناح بندی‌های سیاسی نکرده و از فداکاری‌های آنها به نفع خودمان و هم حزبی‌هایمان برای بالا رفتن از رقیب بهره نگیریم. امروز می‌آییم تا به آنهایی که مردانگی و دلسوزیشان برای مردم وطن را با فدای جانشان در میدان عمل ثابت کرده‌اند قول بدهیم، بدون هیچ اغماضی همه مقصرانی که باعث شدند شانزده خانواده داغدار شوند، شانزده خانواده بی‌پدر، بی‌مرد و بی‌همسر شوند یافته و باز هم بدون توجه به سمت و سو و جناحشان قانون را برای آنها اجرا کنیم.
می‌آییم و قول می‌دهیم حواسمان جمع نااهلانی باشد که می‌خواهند از میدان ایثاری که به عظمت ایران گسترده شده از به پا ایستادن همه ایران به احترام شهدا به نفع خودشان سوء‌استفاده کنند، بوده و اجازه ندهیم کسی با خون آنها برای خودش خانه‌ای بسازد. امروز می‌آییم تا با ایثارگران وطن در لباس آتش‌نشانی میثاقی دوباره ببندیم و بگوییم برایمان فرقی ندارد که چه کسی با چه لباسی برایمان جان می‌دهد تا آسوده باشیم و هرکس و با هر لباسی که برای آرامش ملت تلاش کرده‌اند برایمان عزیز است، مدافع حرم، مدافع وطن، امدادگر و... همه اینهایی که دغدغه‌ ذهنیشان فداکاری برای امنیت امروز ماست برایمان با ارزش هستند و برای بدرقه‌شان صف کشیده و برای پا نهادن در جای پایشان لحظه شماری می‌کنیم.
همه می‌آییم تا بخشی از تلاش این آتش‌نشانان را جبران کنیم و قدری از داغ نشسته بر دل خانواده‌های شهدای آتش‌نشان را بکاهیم.پس همه می‌آییم. می‌آییم تا خانواده این عزیزان ببینند که ملت ایران قدردان فداکاری آتش‌نشانها هستند و تلاش می‌کنند تا از دردی که بر قلب آنها نشسته با ادای احترام به ایثار جگرگوشه‌شان بکاهند. امروز همه می‌آییم برای بدرقه شهدا تا شاید روزی این شهدا هم ما را شفاعت کنند، شاید اگر قدمهایمان را درست برداشته و پا در مسیرشان نهیم و از فداکاری که برای آرامش و امنیت ما داشته‌اند پشیمانشان نکنیم.

مائده شیرپور

کد مطلب: 98360
 
Share/Save/Bookmark