میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۹
 
 
دبیر مجمع جهانی حضرت علی‌اصغر(ع): به‌دلیل مانع‌تراشی‌ها احتمالا در تهران برنامه‌ای نداریم
مدیریت مصلا در مقابل شیرخوارگان؟!

دبیر مجمع جهانی حضرت علی‌اصغر(ع) با اعلام اینکه همایش شیرخوارگان حسینی امسال در تهران برگزار نمی‌شود، گفت:‌ بزرگ‌ترین‌ تجمع شیرخوارگان حسینی مصادف با اولین جمعه ماه محرم (۲۳ شهریور‌ماه) در صحن جامع حرم رضوی برگزار می‌شود.
داود منافی‌پور در نشست خبری با اشاره به اینکه این مراسم در ۵ هزار و ۳۰۰ نقطه در ایران و ۴۱ کشور جهان برگزار می‌شود، بیان داشت: امسال شانزدهمین همایش شیرخوارگان حسینی را در حالی برگزار می‌کنیم که در سال اول با یک جلسه در تهران برگزار شد، در سال دوم ۸ جلسه و سال دوم نیز به ۵۶ جلسه رسید تا اینکه در سال گذشته در ۴ هزار و ۵۰۰ نقطه در ایران و جهان برپا شد.
وی با بیان اینکه طبق برنامه راهبردی مجمع امسال آغاز اولین سال از پانزدهمین طرح مجمع است، افزود: بزرگ‌ترین‌ تجمع شیرخوارگان حسینی امسال مصادف با اولین جمعه ماه محرم (۲۳ شهریورماه) در صحن جامع حرم رضوی برگزار می‌شود که پیش‌بینی ما این است که بیش از ۱۳۰ هزار نفر شرکت کنند.
منافی‌پور اظهار داشت: دومین تجمع بزرگ این همایش در میدان امام(ره) اصفهان است که در آن بیش از ۷ هزار نفر مادر و کودک اصفهانی شرکت می‌کنند.
وی با بیان اینکه گرانی ارز، پارچه و هزینه ارسال باعث شده است که فرستادن لباس برای خارج از کشور با ۳۰ درصد پسرفت مواجه شود، ادامه داد: با اینکه کار دوخت لباس همایش شیرخوارگان حسینی به اتمام رسیده است، اما به دلیل عدم تمول و تمکن مالی نتوانستیم مانند سنوات گذشته عمل کنیم.
دبیر مجمع جهانی حضرت علی‌اصغر(ع) همچنین با رونمایی از نقشه جامع راهبردی مجمع گفت: کار تدوین این نقشه جامع ۲ سال به طول انجامیده است که چهار حیطه ایران، نظام بین‌الملل، فرهنگی - تبلیغی و فضای مجازی را در بر می‌گیرد و در تلاش هستیم که علاوه بر منابر شیعه و نخبگان جهان اسلام، پیام مظلومیت حضرت علی‌اصغر(ع) را به ادیان دیگر منتقل کنیم.
منافی‌پور در ادامه با بیان اینکه این مجمع وابسته به هیچ نهاد و ارگانی نیست، تصریح کرد: ما یک ریال کمک از هیچ نهاد دولتی نگرفته‌ایم و کاملاً با کمک‌های مردمی به اینجا رسیده‌ایم.
وی در ادامه از مانع‌تراشی‌های مدیریت مصلا خبر داد و ضمن گلایه از این موضوع تصریح کرد: مصلا طی نامه‌ای اعلام کرده نمی‌توانید امسال این مراسم را در این مکان برگزار کنید. چرا نباید همایشی که برای دنیا پیام دارد و کار آکادمیک برای آن انجام شده در یک مکان فرهنگی همچون مصلا برگزار شود. برخی حتی نمی‌دانند دکترین کربلا پیام شیعه یعنی چه!
وی گفت: این بدعهدی‌ها و سنگ‌اندازی‌ها به مجمع جهانی ضربه می‌زند. چه سختی هایی که برای برپایی آن در کشورهای حتی غیراسلامی متحمل شده است.
منافی‌پور تصریح کرد: ما امسال همایش تهران را یا در مصلا برگزار خواهیم کرد یا به طور کلی در پایتخت برگزار نخواهیم کرد. مدیریت مصلا در سه سال اخیر درصدد مانع‌تراشی برای عدم برپایی در این مکان است.

کد مطلب: 105903
 
Share/Save/Bookmark