میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۱
 
 
گزیده‌ای از نشست مجلس
نمایندگان خواستار اجرای کامل اقدام رهبردی شدند

مجلس شورای اسلامی ضمن بررسی کلیات لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ در جلسه غیررسمی خود، کلیات طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد با رویکرد اصلاح سیاست‌های تنظیم بازار و سوال دو نفر از نمایندگان را از وزرای علوم و راه و شهرسازی مورد بررسی قرار داد.
مجلس شورای اسلامی با توجه به اهمیت لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور نشست روز سه‌شنبه خود را به صورت غیررسمی از ساعت ۷ و ۵۰ دقیقه صبح آغاز و بعد از گذشت حدود نیم ساعت، جلسه علنی را در ساعت ۸ و ۲۶ دقیقه و با حضور ۲۳۹ نفر از نمایندگان آغاز کرد.
محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در ابتدای جلسه علنی با اشاره به بررسی لایحه بودجه سال آینده پیش از آغاز رسمی نشست گفت: در این فرصت نیم ساعته، نادران رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۰ و رئیس کمیته درآمد، گزارشی را از پیشرفت کار این کمیسیون ارائه کرد.

در ادامه صحن علنی مجلس کار خود را در حالی آغاز کرد که گزارش کمیسیون صنایع و معادن مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از شرکت فولاد مبارکه اصفهان، سوال رحمت‌اله نوروزی نماینده علی‌آباد از وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و سوال علی بابایی‌کارنامی نماینده ساری و میاندرود از وزیر راه و شهرسازی را در دستور کار قرار داشت نمایندگان مجلس با بررسی سوال نوروزی از وزیر علوم و تحقیقات به عنوان اولین دستور کار خود را آغاز کردند.
اما پاسخ وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برای نوروزی نماینده مردم علی‌آباد در مجلس قانع کننده نبود و براین اساس پاسخ غلامی به رأی گذاشته شد و نمایندگان هم با ۶۹ رأی موافق، ۱۴۶ رأی مخالف و ۱۸ رأی ممتنع از ۲۴۸ نماینده حاضر در جلسه از پاسخ های وزیر قانع نشدند. این اولین کارت زرد غلامی در مجلس یازدهم بود اما وزیر علوم، تحقیقات و فناوری پیش از این هم در دور قبلی مجلس شورای اسلامی ۵ کارت زرد دیگر دریافت کرده بود.
اسلامی وزیر راه و شهرسازی وزیر بعدی بود که برای پاسخ به سوال علی بابایی کارنامی نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس حضور یافت.
مجلس پس از بررسی سوال از وزرا وارد دستور کار رسیدگی به کلیات طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد با رویکرد اصلاح سیاست‌های تنظیم بازار شد و وکلای ملت بعد از استماع اظهارات شش نماینده موافق و مخالف و با وجود جنجال‌آفرینی‌ها و حملات سوداگران و حامیان آنها به مجلس، برای قطع دست رانتخواران و کنترل قیمت‌ها با کلیات این طرح با ۱۸۶ رأی موافق، ۲۲ رأی مخالف و ۸ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۸ نماینده حاضر در صحن علنی موافقت کردند.
مجلس جلسه خود را به ریاست سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس مجلس و با حضور ۱۴۴ نفر از نمایندگان ادامه داد.
هیئت رئیسه مجلس در نشست روز گذشت خود بیانیه ۱۹۰ نفر از نمایندگان مجلس را در حمایت از غنی سازی ۲۰ درصدی اورانیوم از سوی سازمان انرژی اتمی ایران قرائت کرد، نمایندگان در این بیانیه ضمن تاکید دوباره بر اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران بر حقانیت جمهوری اسلامی ایران در استفاده از فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای و نیز لزوم رفع همه تحریم‌های ظالمانه، از اقدام مدیران و کارکنان صنعت هسته‌ای برای تولید اورانیوم ۲۰ درصدی قدردانی کردند.

کد مطلب: 116802
 
Share/Save/Bookmark